Видаючи Картку киянина, Ощадбанк нав'язує кредитну лінію під грабіжницький відсоток - досвід клієнта

Читать на русском

Сума кредиту може сягати 250, 300 та навіть 500 тисяч гривень на 24 місяці під 48% річних, причому клієнти навіть не здогадуються про те, що підписали з банком документи про кредит

Читать на русском
Картка киянина Ощадбанк додаткові послуги кредитна лінія
Член Громадської ради при Міненергетики Андрій Курмаз розповів про схему з нав'язуванням додаткових послуг Ощадбанком

Сума кредиту може сягати 250, 300 та навіть 500 тисяч гривень на 24 місяці під 48% річних, причому клієнти навіть не здогадуються про те, що підписали з банком документи про кредит

Під час видачі звичайних банківських карток та Карток киянина у державному Ощадбанку клієнтам без їхньої згоди та відома нав'язують кредитні лінії. У схемі беруть участь співробітники київських відділень, а сума кредиту може сягати 250, 300 та навіть 500 тисяч гривень на 24 місяці під 48% річних. При цьому найчастіше таку угоду укладають з пенсіонерами, які навіть не усвідомлюють, що за документи підписують.

Про схему повідомив у Facebook Андрій Курмаз, член Громадської ради Міністерства енергетики України, заступник голови Громадської спілки "Асоціація газового ринку України". За його словами, днями він сам став жертвою подібної схеми із нав'язуванням кредитної лінії у одному з відділень держбанку на Подолі у Києві.

"Суть схеми: ви приходите у відділення отримати замовлену банківську картку чи Картку киянина. Зазвичай вас одразу направляли у віконце касира, де за 5 хвилин ви отримували іменну картку і йшли з відділення. Зараз ставлять у чергу до оператора, пояснюючи, що схема змінилась", - пише Андрій Курмаз.

Чекати у черзі доводиться приблизно годину. Потім співробітники ще тягнуть час, скануючи паспорт та код, хоча клієнт обслуговується у відділенні вже десяток років (мовляв, "інакше система не пропустить"). Аж тоді дають на підпис декілька заяв, які клієнт, що втратив пильність, підписує, не читаючи.

"Нарешті через 10 хвилин підводять до віконця касира, і той окрім іменної картки видає ще одну, бірюзову. На питання, "навіщо мені ще одна гривнева картка?" відповідають: "хай буде, це зручно", - розповідає Курмаз.

На прохання одразу ж закрити картку співробітники банку відповідають, що вона "відобразиться лише завтра, сьогодні закрити неможливо". У випадку з Андрієм - він провів у відділенні більше, ніж годину, і забув у операторів свій екземпляр підписаних документів. А коли повернувся по них, йому роздрукували новий, актуальний, але більшого обсягу, на 18 сторінках.

"Вдома наважився прочитати те, що підписав у банку. Доходжу до 10 сторінки: шок! Банк підписав зі мною кредитну лінію на 250 тис грн (хоча в тексті є сума і 300, і 500 тис грн) на 24 місяці під 48% річних. Згадую людей похилого віку, які були зі мною у відділенні з такою ж ситуацією - просто забрати картку - і потім бачив у їхніх руках таку ж бірюзову картку", - зазначив у дописі Андрій Курмаз.

Також, за словами Курмаза, у 2006 році він стикався з продовженням схеми у Приватбанку. Тоді фінустанова зараховувала на гривневі картки власні кошти, називаючи їх "кредитним лімітом". В результаті на картці змішувалися власні та банківські кошти (клієнт бачив їх однією цифрою).

"В один момент ви просто не помічаєте, що витратили з картки більше, ніж було ваших коштів. Так активується кредит. Що він активувався ви теж навряд помітите. Банк його розкидав на 24 місяці (за умовами договору) і якщо це незначна сума 1000-10000 грн ви не одразу помітите списання щомісячної комісії за кредитом", - додає чоловік.

Нав'язливий сервіс: чому АМКУ постановив відв'язати Картку киянина від Ощадбанку

Нагадаємо, ще в середині травня Інформатор розповідав про те, що Антимонопольний комітет України постановив відв'язати Картку киянина від "Ощадбанку". Причиною став почасти нав'язливий сервіс банку, почасти - його агресивний маркетинг. Кияни багато раз скаржилися на банк до КМДА, втім, чиновники ніяк не реагували на їхні звернення - відтак, ситуацію владнали в АМКУ.

А днями ми писали про те, що співробітники КП "Київський метрополітен" можуть тимчасово заблокувати Картку киянина. Ба навіть більше, такі випадки вже неодноразово траплялися у столичній підземці. Цей документ і платіжний засіб відмикають у разі порушень його використання, наприклад, якщо ним користуються сторонні особи, а не самі пільговики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.