Щоб змусити Ощадбанк закрити Картку киянина та не платити банку щомісячну комісію, довелось піти в суд

Читать на русском

Чоловік не має змоги користуватись послугами Ощадбанку, а стягнення щомісячної комісії за обслуговування рахунків порушує його права

Читать на русском
Картка киянина
Чоловік переїхав до Луганської області та вимагає Ощадбанк закрити рахунки, зокрема картку киянина

Чоловік не має змоги користуватись послугами Ощадбанку, а стягнення щомісячної комісії за обслуговування рахунків порушує його права

Чоловік є клієнтом Ощадбанку та вимагає закрити рахунки, зокрема картку киянина. Він просить перерахувати залишки коштів на інший поточний рахунок, а також повернути всі сплачені або списати всі нараховані щомісячні суми комісії за обслуговування цих рахунків, починаючи з 22.10.2022 року. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва, опублікованому 27 лютого 2023 року. 

У 2020 році чоловік переїхав з Києва до селища міського типу Новоайдар Щастинського району Луганської області. 22.10.2022 року він отримав повідомлення про сплату комісії за обслуговування рахунку. 27.10.2022 року клієнт звернувся до Ощадбанку зі скаргою та вимогою розірвати вказані договори та закрити рахунки, але отримав відмову. 25.11.2022 року було повторно списано комісію за обслуговування рахунку. Внаслідок введення воєнного стану, окупації Луганської області громадянин не має змоги користуватись послугами фінустанови, а стягнення щомісячної комісії за обслуговування рахунків порушує його права.

"Закриття рахунків позивача в AT «Ощадбанк» і розірвання договору банківського рахунку та ДКБО є неможливим внаслідок відсутності його заяви, оформленої згідно з вимогами п.п. 21, 26 Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженої постановою правління НБУ від 29.07.2022 №162, та відсутності у переліку дозволених операцій в системі дистанційного банківського обслуговування відповідно до п. 17.8 розд. XVII ДКБО операцій по закриттю рахунків, розірванню договору банківського рахунку. 02.06.2016 року внаслідок виплати банком вкладнику всієї суми коштів з рахунку і процентів за ним договір від 07.10.2014 року №77381126 про відкриття фізичній особі поточного рахунку в національній валюті та його обслуговування є припиненим, а рахунок закритий. На теперішній час на карткових рахунках громадянина наявні кошти у розмірі 3 441 гривні. Договір не може бути розірвано на вимогу або за ініціативою клієнта у випадку наявності коштів на картковому рахунку. Відповідна заява про закриття рахунків з усіма реквізитами відповідно до даної інструкції від нього не надходила, а подана скарга від 27.10.2022 року не відповідає вимогам інструкції. Крім цього, вказана скарга подана засобами електронної пошти без електронно-цифрового підпису, а операції щодо закриття рахунку або розірвання договору не дозволені в системі дистанційного банківського обслуговування. Комісія за обслуговування неактивного рахунку передбачена умовами договору, а тому правомірно вона стягнута з рахунків", - заявили в Ощадбанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд залишив позов чоловіка без задоволення. Він не довів належними та допустимими доказами в розумінні ЦПК України обставин, на які посилався. 

"Права позивача на теперішній час не порушені відповідачем з огляду на відсутність поданої заяви про закриття рахунків відповідно до інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків та відсутність звернення підписаного власноручно або з допомогою ЕЦП, адресованого відповідачу щодо повернення залишку коштів, закриття рахунків. Щодо комісії за обслуговування неактивного рахунку, то нарахування вказаної комісії передбачено умовами укладених між сторонами договорів та тарифами за обслуговування. При цьому, оскарження вказаної умови, а також правомірність її нарахування не входить до предмета. Підстав для задоволення позовних вимог про розірвання договорів, закриття рахунків, зобов'язання вчинити дії суд не вбачає", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.