Планували пограбувати донецького підприємця у Козині: на Київщині судитимуть екс-співробітника СБУ та прокурора

Читать на русском

Колишні силовики викрали водія, що працював на бізнесмена, і катували його, змушуючи завезти членів злочинної групи на територію його маєтку, втім, марно: зрештою усій групі довелося бігти світ за очі

Читать на русском
Злочинне угруповання суд Київська область Козин
Дев'ятьох членів групи затримали у січні 2024-го за викрадення й катування людини та спробу напасти на підприємця у Козині

Колишні силовики викрали водія, що працював на бізнесмена, і катували його, змушуючи завезти членів злочинної групи на територію його маєтку, втім, марно: зрештою усій групі довелося бігти світ за очі

Невдовзі в Обухівському райсуді Київської області розглядатимуть резонансну кримінальну справу щодо членів організованої злочинної групи. Її особливість в тому, що очолювали та планували злочини колишні правоохоронці: екс-оперуповноважений Управління СБУ у Києві Дмитро Єрмакович та екс-прокурор Коростишівської місцевої прокуратури Станіслав Варфоломєєв. Їх, та ще сімох членів групи затримали у січні 2024-го за викрадення та катування людини, а також за планування ще одного нападу - на будинок підприємця на Обухівщині.

Планували вдертися до донецького підприємця

Як повідомляє Судово-юридична газета, ідея створити групу виникла в Дмитра Єрмаковича ще у лютому-березні 2022 року, коли його залучали до контррозвідувальних заходів на Київщині. Там він довідався про підприємця, переселенця з Донетчини, який мешкав у Козині з родиною та зберігав на банківському рахунку свої кошти - приблизно 5 млн гривень. За версією слідства, співробітник СБУ тривалий час шукав спільників, та все ж створив групу з 9 людей.

Це були як "професійні" злочинці, так і люди, що раніше ніколи не потрапляли в поле зору правоохоронців. Таким, наприклад, був екс-прокурор Станіслав Варфоломєєв. Кожен з них мав свої функції: водій, зовнішнє спостереження, проникнення до житла, "силове" захоплення підприємця й заволодіння коштами. Готуючись до нападу, подбали про зброю: мали під рукою два автомати (АК-74 та АКС-74У), два карабіна, реактивну протитанкову гранату РГП-26, ручні гранати й пістолет Glock 17.

Найперший план, розроблений спільниками, передбачав напад на підприємця, коли той буде їхати кудись у справах. Щоправда, виявилося, що той майже не покидав будинок, а коли й виїздив - то лише на автівці з водієм чи у час, коли навколо Козина був активний трафік. Відтак, йдеться у матеріалах слідства, група скорегувала план: вирішили напасти на водія.

Грабіжники-невдахи

За планом, захопивши чоловіка, група мала б змусити його завезти кількох членів на подвір'я будинку жертви. Тоді вони мали б змусити підприємця надати доступ до рахунку - а в разі відмови планували катувати його дружину й дитину. Зрештою, виконувати злочинний план почали ввечері 24 серпня 2023-го.

Злочинці напали на водія на території селища Демидів Вишгородського району, коли той їхав на власній автівці Ford Mondeo. Відібравши в нього 20 тисяч доларів та 15 тисяч гривень, група фактично викрала чоловіка та певний час утримувала у різних локаціях на Київщині. Щоб змусити водія піти на співпрацю та завезти злодіїв на подвір'я підприємця, його били, у тому числі - прикладами автоматів.

Втім, навіть під загрозою смерті той відмовився, і зрештою його позбулися, викинувши біля траси. Члени злочинної групи все ж спробували пограбувати підприємця, спробувавши власними силами проникнути в будинок - втім, ця спроба також була марною: одному з них стало зле через передозування наркотиками, його довелося тягнути в автівку і забиратися з місця злочину.

Нюанси Святошинського правосуддя

Почалося розслідування викрадення й побиття водія. Співробітники Управління стратегічних розслідувань змогли вийти на слід Дмитра Єрмаковича та Станіслава Варфоломєєва, і навіть встановити спостереження. Але коли справа вже наближалася до затримання банди, усі її члени раптово зникли з місць проживання. Згодом з'ясувалося, що їм допоміг хтось зі Святошинського райсуду Києва.

А затримання Єрмаковича, Варфоломєєва та семи інших членів ОЗУ сталося вже у січні 2024-го у Львові, де обидва домовлялися з місцевими "провідниками" про перетин кордону до ЄС. Сім фігурантів одразу отримали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. А Єрмаковичу та ще одному рядовому учаснику групи пощастило: екс-співробітник СБУ вийшов під заставу у майже 303 тис грн. Таке рішення, пише Судово-юридична газета, прийняла слідча суддя Святошинського райсуду Києва Оксана Поплавська.

За декілька місяців, у травні, Київський апеляційний суд задовольнив скаргу прокуратури, помістивши Єрмаковича під варту. А вже у червні слідчі судді Святошинського райсуду знову змінили запобіжні заходи для Єрмаковича та Варфоломєєва: цілодобовий домашній арешт та заставу у 303 тис грн відповідно.

Окуляри, перука та "отрута" у шприці: якими стали інструменти сучасних злочинців

Нагадаємо, у середині червня Інформатор вже писав про кількох грабіжників-невдах, що планували пограбувати лікаря-кардіохірурга. Сама історія гідна уваги голівудських сценаристів: лікаря викрали і вимагали чималі гроші за його повернення. Щоб настрахати чоловіка, вони вкололи йому в ногу невідому речовину, назвавши її "отрутою". Та, на щастя, історія має щасливе завершення.

Також ми розповідали історію про викрадення з рахунків жертв понад 58 тисяч доларів групою злодіїв за безпосередньої участі керівника філії одного з державних банків. Перший підбирав жерта, а його спільники - підроблювали паспорти. На останньому етапі вдавалися до театралізованої "постановки": шахрайка вдягала перуку і окуляри та змінювала у банку номер телефону, до якого були прив'язані рахунки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.