Дефект виконавця: у КМДА нарешті пояснили, чому комунальники викошують газони під нуль

Читать на русском

Косарям пояснюють вимоги про їхню роботу, і про те, що треба залишати мінімум 5 см трави, втім, вони все одно косять повністю усе, нехтуючи правилами

Читать на русском
КП Київзеленбуд трава газони сохнуть
У КМДА кажуть, що робітників інструктують, проте вони просто нехтують правилами

Косарям пояснюють вимоги про їхню роботу, і про те, що треба залишати мінімум 5 см трави, втім, вони все одно косять повністю усе, нехтуючи правилами

Керівник Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний пояснив, чому комунальники викошують траву "під нуль" на київських газонах. Він запевняє: йдеться про дефект виконавця. Насправді працівників інструктують про те, що на газоні має залишатися мінімум 5 см трави, але ті нехтують правилами.

Про вимоги та особливості викошування газонів Возний розповів у інтерв'ю виданню LIGA.Life. Так, він пояснив, чому місто відхиляє петиції від киян, спрямовані проти викошування трави на газонах "під нуль". Крім того, містяни доводять, що без поливу будь-який, навіть нескошений, газон засохне.

"Я називаю це дефектом виконавця. Є вимоги до скошування газонів: має залишатись не менше п’яти сантиметрів трави. Проводиться інструктаж, ми пояснюємо працівникам, що навіть на законодавчому рівні встановлені вимоги до газонів. Але, на жаль, людина, яка виконує цю роботу, часто нехтує правилами", - пояснив Возний у інтерв'ю.

Посадовець також додав, що людський фактор присутній не лише в Києві: він був якось у відрядженні в Берліні і спостерігав, як комунальники так само скошували траву у нуль. А от ідею повністю відмовитися від косіння газонів посадовець відкидає. Каже: зараз у Києві 39 ділянок, де не скошують траву, і ще 17 ділянок, де висаджуєють луки. У 2025 році кількість таких ділянок зросте.

Однак, за словами Возного, там, де містяни відпочивають, не можна залишати нескошену траву — інакше люди, які люблять стрижені газони, скаржитимуться на бездіяльність комунальників. Так само розмаїттям думок він пояснює декоративні скульптури Київзеленбуду: переконує, що вони подобаються старшому поколінню.

"Люди просять створювати такі речі, вони полюбляють прогулянки у таких місцях, вони їм підіймають настрій", - додав Олександр Возний.

Київзеленбуд знову шукає працівників: їхнім попередникам загрожує до 12 років за ґратами через збитки

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що колишнім працівникам "Київзеленбуду", які допустили перерахування коштів за ремонт скверу на вулиці Симиренка, хоча роботи виконали не до кінця загрожує до 12 років в’язниці. За даними слідства, підрядник не облаштував спеціальне покриття на спортивному майданчику у сквері, тому столичний бюджет міг понести понад 1,3 млн грн збитків.

А ще раніше ми писали, що Київзеленбуд шукає працівників. Так, на сайту публічних закупівель Prozorro з'явилося оголошення про купівлю за 790 грн місячної послуги сайту з пошуку роботи та робітників Work.ua. Тендер пройшов за кодом "послуги із забезпечення персоналом, у тому числі тимчасовим".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.