У разі, якщо співробітники підземки виявлять порушення у використанні карток, наприклад, передачу власником стороннім особам, засіб буде тимчасово відімкнено: подібні випадки вже неодноразово траплялися у метро Києва
Співробітники КП "Київський метрополітен" можуть тимчасово заблокувати Картку киянина. Ба навіть більше, такі випадки вже неодноразово траплялися у столичній підземці. Цей документ і платіжний засіб відмикають у разі порушень його використання, наприклад, якщо ним користуються сторонні особи, а не самі пільговики.
З питанням про можливість тимчасового блокування Карток киянина звернулись читачі Інформатора. Виявилося, що про фіксацію подібних порушень вже розповідали у самому КП "Київський метрополітен" декілька років тому. Так, співробітники підприємства неодноразово припиняли порушення, коли Карткою киянина користувались не її власники, а інші особи.
"У рамках перевірок документів для пільгового проїзду у столичному метрополітені, фахівці підземки виявили неодноразові порушення. Зокрема, Картки киянина передавались власниками іншим особам для здійснення проходу, що є порушенням законодавства", - зазначали у метрополітені.
Співробітники підземки додають, що пільгами, які надає Картка киянина, користується кожен четвертий пасажир (25%). Станом на момент допису право безкоштовного проїзду в метро Києва мала 31 категорія пільговиків, але вже після початку повномасштабного вторгнення їх кількість збільшилася (додалися, зокрема, нові категорії пільговиків - вимушені переселенці).
Нормами передбачається використання оригіналу передбаченого документа власником, якщо пільга всеукраїнська, і картки киянина, якщо пільга надана містом. А от передача документів або карток киянина стороннім особам, які не мають пільги, є порушенням. При виявленні таких випадків відповідна карта тимчасово блокується, і пасажир буде змушений оплатити проїзд на загальних підставах.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у КМДА відреагували на рекомендації, що надав Антимонопольний комітет України стосовно обслуговування "Картки киянина" у державному Ощадбанку. Щоправда, сама реакція була досить млявою: там лише повідомили про проведення "робочої наради" про узгодження умов контролю за держбанком. Відтак, поки що для власників карток у їхніх стосунках з Ощадбанком ніщо не зміниться.
А ще восени 2023 року Інформатор звертався до АМКУ з запитом про те, чому Картку киянина можна відкрити лише в Ощадбанку. Втім, відповісти нам на це питання у Комітеті не змогли. Чиновники спрямували його до розгляду в межах повноважень до КМДА. Там також вказали, що в період із червня 2016 року по грудень 2021 року вищезазначений банк займав монопольне становище на ринку послуг із відкриття та ведення карткових рахунків власників муніципальних карток у межах міста Києва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.