У КМДА формально продинамили рішення АМКУ про Картку киянина та Ощадбанк

У профільному Департаменті соціальної та ветеранської політики повідомили про робочу нараду, за підсумками якої домовлено узгодити умови контролю за держбанком, відтак, до виконання рішення Комітету міські посадовці підійдуть ще дуже й дуже нескоро

Картка киянина АМКУ Ощадбанк КМДА
Міські чиновники не надто тепло сприймають ідею допустити до емісії та обслуговування Картки киянина інші банки

У КМДА відреагували на рекомендації, що надав Антимонопольний комітет України стосовно обслуговування "Картки киянина" у державному Ощадбанку. Щоправда, сама реакція була досить млявою: там лише повідомили про проведення "робочої наради" про узгодження умов контролю за держбанком. Відтак, поки що для власників карток у їхніх стосунках з Ощадбанком ніщо не зміниться.

Про захід повідомляє Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА на своєму офіційному порталі. Там зазначають, що 20 червня провели робочу нараду з питань "узгодження умов контролю за дотриманням АТ "Ощадбанк" вимог Положення про... Картку киянина". Оскільки повідомлення про конкретні рішення, прийняті в рамках такого контролю над діями держбанку не повідомляється, ймовірно, йдеться лише про формалістичне виконання умов, що їх виставив АМКУ.

Зазначимо, що постанова Комітету з'явилася не на порожньому місці. Річ у тому, що менеджмент держбанку сприймає посадові інструкції досить буквально - відтак, клієнти банку стикнулися з агресивним маркетингом з боку держустанови, коли їм нав'язували додаткові продукти, наприклад, кредитні картки на додачу до Карток киянина, чи спроба зобов'язати літніх киян оформлювати пенсійні рахунки лише в "Ощадбанку".

Втім, це ще все. Деяким киянам, що зверталися до "Ощадбанку", навіть відмовляли у відкритті муніципальних карток - на це клієнти також скаржилися до АМКУ. Але у КМДА, стверджував регулятор у середині травня, жодним чином не відреагували, щоб допомогти самим киянам. Тоді ж АМКУ рекомендував відв'язати "Картку киянина" від держбанку, щоб спростити життя простим клієнтам.

Відтак, нинішнє засідання Департаменту може бути таким формалізованим заходом, що провели у Департаменті соціальної та ветеранської політики на догоду законодавчим нормам. Адже виконавчий орган Київської міськради не міг би просто залишити рішення вищого державного органу без розгляду.

У АМКУ не змогли пояснити Інформатору, чому Картку киянина монопольно робить "Ощадбанк"

Нагадаємо, восени 2023 року Інформатор звертався до АМКУ з запитом про те, чому Картку киянина можна відкрити лише в Ощадбанку. Втім, відповісти нам на це питання у Комітеті не змогли. Чиновники спрямували його до розгляду в межах повноважень до КМДА. Там також вказали, що в період із червня 2016 року по грудень 2021 року вищезазначений банк займав монопольне становище на ринку послуг із відкриття та ведення карткових рахунків власників муніципальних карток у межах міста Києва.

Також ми розповідали, що за наявності в дитини прописки у столиці немає необхідності підтверджувати її "київське" походження Карткою киянина. Втім, такі вимоги час від часу звучать з боку адміністрації дитсадків. Відтак, батьки можуть надсилати таке підтвердження у досить вільний спосіб - скориставшися особистим кабінетом батьків, додавши туди картку, чи принісши її особисто. Таким чином батьки можуть зекономити майже 5 тис грн - це базова допомога, що нараховується на кожну дитину-киянина (люди з-поза столиці мають сплачувати її окремо).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ