Київрада затвердила порядок створення муралів у столиці

Читать на русском

До спеціальної комісії, що вирішуватиме долю стінописів у Києві, входитимуть 11 членів, з них п'ятеро представників міської влади та ще шість фахівців з урбаністики, краєзнавців та мистецтвознавців від Національної академії мистецтв України

Читать на русском
Мурали Київ правила розміщення Київрада
Такий мурал на стіні будинку на вулиці Золотоустівській, 23 створили ще до заборони на самовільне розміщення муралів рік тому, у липні 2023-го

До спеціальної комісії, що вирішуватиме долю стінописів у Києві, входитимуть 11 членів, з них п'ятеро представників міської влади та ще шість фахівців з урбаністики, краєзнавців та мистецтвознавців від Національної академії мистецтв України

У четвер, 4 червня, Київрада затвердила порядок нанесення муралів на будівлях столиці. Як писав раніше Інформатор, депутати узгодили правила зі створення спеціальної комісії, яка затверджуватиме ескізи. Крім того, депутати розробили механізм з підтримання стінописів у належному стані, а також із їхнього демонтажу.

Метою Київради було гармонізувати нові стінописи з міським середовищем, а також захистити публічний простір від хаотичного насичення творами монументального мистецтва. Про це йдеться у рішенні Київради, прийнятому днями під час пленарного засідання. Міські посадовці визнають: досі нанесення муралів носило хаотичний характер, що інколи викликало протиріччя між ініціаторами створення стінописів та киянами.

"Тепер ми встановлюємо чіткий порядок і чіткі будівлі, де такий мурал неможливо нанести. Наприклад, мова про об'єкти культурної спадщини: це заборонено законом, і може призвести до псування фасаду. Тепер, коли хтось хоче нанести мурал, він буде подавати документи до спеціальної комісії, яка буде не тільки з представників влади", - зазначив секретар Київради Володимир Бондаренко в ефірі телеканалу "Київ 24".

Посадовець пояснив, що провідну роль у комісії, тобто більше половини складу, будуть представляти спеціалісти від Національної акдемії мистецтв України. Це - спеціалісти з урбаністики, краєзнавства, мистецтвознавства, культурології. Вони будуть оцінювати ескізи з точки зору доцільності розміщення на будівлі, естетичної цінності, візуального компоненту.

"І якщо комісія погодила - ініціатор може наносити стінопис на будівлю. Далі вже за ним слідкуватиме сам ініціатор, або балансоутримувач будівлі. Вони мають підтримувати мурал, аби той не руйнувався і знаходився у належному стані", - зазначив Володимир Бондаренко.

Зазначимо, що комісія, як консультативно-дорадчий орган КМДА, складатиметься з 11 осіб, і до складу увійдуть 5 представників від міської влади та 6 незалежних експертів. Із сюжетних ліній, що будуть заборонені до нанесення на будівлі, - контент, заборонений законодавством України, а також реклама.

У середмісті зафарбували мурал з пеліканом

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що у центрі Києва почали зафарбовувати скандально відомий мурал із пеліканом та героями твору Віктора Гюго ("Собор Паризької Богоматері"), який знаходиться на стіні будинку по вул. Січових Стрільців, 31. Роботи вже ведуть столичні комунальники. Ця робота стала відомою, передовсім, через конфлікт, що виник між командою митців, яку очолювала Євгенія Фуллен, та депутатами Київради, зокрема Євгенією Кулебою - щодо естетичної цінності твору.

А напочатку травня ми писали про те, що у столиці створили мурал із зображенням Валерія Залужного. У його автора, Євгенія Кучера, пішло на всю роботу лише 13 годин - при загальній площі в 120 кв.м це вражаюча швидкість. Зазначимо, що у столиці все ще діє заборона на створення муралів - відтак, цей шедевр також було створено в обхід офіційних процедур узгодження зі спеціальною комісією Київради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.