В нас не рабські відносини, а трудові: керівник соціального Центру у Києві підтвердив цинічну схему з виїздом родичів чиновників

Читать на русском

Родичів міських посадовців дійсно брали на роботу через брак власних спеціалістів, що вже поїхали з Києва у евакуацію, підтвердив керівник Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1

Читать на русском
Ухилянти соцслужби захист дітей Німеччина
Керівник Центру, Валерій Танцюра, підтвердив, що разом з іншими родичами посадовців 2022-го з Києва поїхав також його син

Родичів міських посадовців дійсно брали на роботу через брак власних спеціалістів, що вже поїхали з Києва у евакуацію, підтвердив керівник Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1

Керівництво київських соціальних служб фактично підтвердило, що 2022 року родичі столичних чиновників використали цинічну схему для виїзду за кордон. Йдеться про те, що "потрібні люди" влаштувалися супроводжуючими до дітей-сиріт, щоб уникнути мобілізації. Як кажуть у соцслужбах, родичів посадовців дійсно брали на роботу через брак власних спеціалістів, що вже поїхали з Києва у евакуацію.

Про випадкове викриття схеми з виїздом днями повідомив Уповноважений парламенту з прав людини Дмитро Лубінець. Він розповів, що його співробітники проводили перевірку за кордоном низки закладів, де наразі перебувають українські діти-сироти. У тому числі й у Німеччині. Проте не у всі їх допустили. Причина – на території немає супроводжуючих від України.

Тоді й виявилося, що їх вивозили люди, що не мали жодного стосунку до сфери піклування про дітей. Вони влаштувалися до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва за день до виїзду, а щойно автобуси з дітьми прибули до Німеччини - звільнилися. Серед цих осіб, каже Лубінець, були близькі родичі київських посадовців: зокрема, керівника Служби у справах дітей та сім'ї Києва і керівника самого Центру.

Найцікавіше в тому, що керівник Центру, Валерій Танцюра, підтвердив усі факти, зокрема й щодо власного сина. В ефірі телеканалу "Київ 24" він пояснив, що діти-сироти не можуть їхати кудись без супроводу, а напочатку війни соціальні робітники виїхали в евакуацію з Києва так само, як інші кияни. Так, з 22 працівників Центру на вул. Полярній, де перебували 13 дітей, лише один співробітник погодився бути супроводжуючим - а треба мінімум 30 людей.

"Ми ледве назбирали 20, у тому числі серед них був і мій син, який на той час був студентом коледжу. Щоб супроводжувати дітей, треба бути штатним працівником закладу. Тож ми дійсно влаштували їх (людей, у т.ч. родичів міських посадовців - Ред.) на посади психолога і помічника вихователя", - зазначив Танцюра.

Також він підтвердив і те, що більшість із таких "новоспечених" вихователів покинули дітей, щойно опинилися в Німеччині. За його словами, це сталося, щойно Центр попросив співробітників повернутися.

"Оскільки діти вже влаштовані в малі групи, ми звернулися з вимогою до штатних працівників Центру повернутися. Частина повернулися, а частина - ті, хто не захотів повертатися, звільнилися й залишились у Німеччині. Це їх право, вони в нас не у рабських відносинах, а в трудових", - сказав він, додавши, що його власний син, який таким самим чином покинув Україну, нині навчається у педагогічному коледжі у німецькому місті Вуперталь.

Які ще схеми для виїзду з країни шукають ухилянти

Нагадаємо, детально про цинічну схему з виїзду за кордон родичів чиновників та інших "потрібних людей" Інформатор писав днями із посиланням на омбудсмена, Дмитра Лубінця. До речі, він стверджує, що керівники Служби у справах дітей та сім'ї міста Києва, а також Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва продовжували їздити до Вупперталю начебто у робочі відрядження. Проте Лубінець підозрює, що це було прикриття для зустрічі з родичами.

Також ми писали, що ухилянти від мобілізації продовжують шукати схеми виїзду за кордон. Найчастіше вони вдаються до простих, а саме знаходять провідників, які доводять їх до точки, з якої можна потрапити у країни ЄС. Конкурують з ними кримінальні авторитети. Ці "схемщики" влаштовують для військовозобов'язаних "законні" підстави за виїзду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.