Виїзд родичів київських чиновників за кордон: в КМДА відповіли Лубінцю, а прокуратура розпочала провадження

Читать на русском

Розслідування розпочато за заявою омбудсмена. Він розповів, як посадовці цинічно використали дітей, щоб втекти з України

Читать на русском
Виїзд за кордон, КМДА, прокуратура
В адміністрації запевняють, що думали лише про порятунок дітей від війни

Розслідування розпочато за заявою омбудсмена. Він розповів, як посадовці цинічно використали дітей, щоб втекти з України

Київська міська прокуратура розпочала розслідування за заявою, яку подав омбудсмен Дмитро Лубінець. Йдеться про схему виїзду за кордон родичів столичних чиновників. Також правоохоронці перевірять інформацію уповноваженого з прав людини про те, що жодна з цих осіб не повернулася до України.

У свою чергу Служба у справах дітей та сім’ї КМДА заявила, що повідомлення Лубінця про існування такої схеми ґрунтується лише на припущеннях. В адміністрації запевнили, що єдине, про що опікувались посадовці, це порятунок дітей на тлі повномасштабного вторгнення РФ. Про це у четвер, 4 липня, повідомили пресслужби прокуратури та КМДА.

Так, прокуратурою розпочато кримінальне провадження, в рамках якого перевірять дії посадовців Служби у справах дітей та сімʼї міста Києва та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Досудове розслідування проводиться за ознаками ч. 2 ст. 332 КК України - незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тим часом Служба у справах дітей та сім’ї КМДА заявила, що "інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами". Там додали, що на початку повномасштабного вторгнення ще не існувало механізмів евакуації дітей, і тоді столичні посадовці вирішували це питання самостійно.

"Вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей не могли бути евакуйовані у складі групи без професійного супроводу. Саме тому була сформована група супроводжуючих осіб (психологи, вихователі, соціальні працівники, помічники вихователів, медики), які мали досвід роботи в дитячих колективах та мали бажання і навички для супроводу групи дітей в евакуацію", - йдеться у повідомленні Служби.

Про яку схему розповів Лубінець

Напередодні уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів про схему, яку використали родичі київських чиновників для виїзду за кордон. За словами омбудсмена, вони влаштувалися супроводжуючими до дітей-сиріт, щоб уникнути мобілізації. Це дозволило їм безперешкодно опинитися у Німеччині.

Працівники офісу омбудсмена перевіряли заклади за кордоном, де наразі перебувають українські діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, включаючи заклади у Німеччині. Проте доступ до деяких закладів був обмежений через відсутність супроводжуючих від України. Також відомо, що 68 вихованців Центру у супроводі 20 осіб були евакуйовані до колишнього молодіжного табору у місті Вупперталь. Проте, за інформацією німецьких супроводжуючих, до табору прибули лише 55 дітей, а не 68. Куди поділись ще 13 неповнолітніх невідомо. Водночас керівництво київських соціальних служб фактично підтвердило, що 2022 року родичі столичних чиновників використали цинічну схему для виїзду за кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.