Жінка через суд забрала гроші, які вносила за квартиру у новобудові Києва: про яке ЖК йдеться

Читать на русском

Останній платіж вона зробила, коли почалося повномасштабне вторгнення. На той час будинок вже мали побудувати, адже про це домовилися в угоді.

Читать на русском
Забудовник, будівництво, Київ, суд, ЖК, квартира
Щоб забрати гроші, довелося звертатися до суду

Останній платіж вона зробила, коли почалося повномасштабне вторгнення. На той час будинок вже мали побудувати, адже про це домовилися в угоді.

У січні 2020 року жінка уклала угоду про купівлю квартири у ЖК Art Парк на вулиці Бориспільській, 67 у Києві. Сторони домовилися, що строк прийняття в експлуатацію будинку - 4 квартал 2021 року. 

До початку повномасштабного вторгнення жінка внесла в рахунок оплати за квартиру 529 тис. 160 грн. Останній платіж було зроблено 25 лютого 2022 року. 

«Проте, станом на кінець 4 кварталу 2021 року стан будинку (прогрес здійснення будівельних робіт) та готовність незавершеного будівництва у значній мірі не відповідала анонсованим строкам», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.

В цьому будинку жінка купувала квартиру. Фото - сайт ЖК
В цьому будинку жінка купувала квартиру. Фото -сайт ЖК

Станом на січень 2022 року фактично було зведено 12 поверхів зовнішніх стін панельної коробки 26-ти поверхового будинку. При тому, що 5 поверхів вже було збудовано тоді, коли укладався договір. Виходило, що вчасно виконати умови угоди не вийде, тому жінка попросила повернути її гроші. Однак компанії своєї провини не визнала та кошти не повернула.

Через те, що справу не вдалося вирішити мирним шляхом, суперечку розглянув суд.

Що було у суді

Жінка просила розірвати угоду про купівлю житла та стягнути з компанії 584 тис. 965 грн збитків, неустойки та моральної шкоди. Однак компанія не просто заперечила, а й заявила зустрічний позов проти своєї клієнтки.

Представник компанії пояснив, що вартість житла складала 671 тис. 190 грн. Цю суму жінка мала вносити щомісячними платіжками з 17 січня 2020 року по 25 лютого 2023 року.

«Однак, (жінка) лише частково виконала своє зобов`язання. Фактично сплачено 529 160 грн, останній платіж інвестор внесла 24 лютого 2022 року. Наступний платіж, за графіком мала внести 25 березня 2022 року. Залишок несплаченого боргу становить 142 030 грн», - заявили в компанії.

Виходило, що це клієнтка не виконала умов договору та має заплатити компанії, яка продала їй права на квартиру ще 62 тис. 294,72 грн. І, взагалі, вона не має права судитися, тому що власницею житла клієнтка мала стати, якби повністю сплатила за квартиру. Але інвесторка пояснила, що коли стало зрозуміло, що будинок вчасно не здадуть в експлуатацію, то перестала платити.

Що вирішила суддя

Суддя Дарницького районного суду Києва Юлія Мицик встановила, що за угодою після внесення 245 тис. грн за квартиру та після передачі будинку під заселення, покупець має право отримати ключі від житла.

«Загалом покупець, на виконання умов договору, за період з 13 лютого 2020 року по 25 лютого 2022 року сплатила 529 160 грн, що не заперечується, - зазначила суддя. - Станом на 23 серпня 2022 року багатоповерховий будинок не збудований, що теж не оспорюється».

В угоді чітко будо вказано, що покупці мають отримати свої квартири наприкінці 2021 року. Ніяких інших термінів не було.

«Строк затримки виконання зобов`язання відповідачем є значним, а об`єкт будівництва так і недобудований та не зданий в експлуатацію, як на час пред`явлення позову до суду, так і на час розгляду справи по суті», - підтвердила суддя та зазначила, що у жінки були всі підстави більше не платити.

Тому у грудні 2023 року суд розірвав угоду про купівлю квартири у ЖК Art Парк та вирішив, що жінці мають повернути 529 тис. 160 грн, які вона заплатила за житло. Окремо, інвесторці мали компенсувати моральну шкоду у сумі 7000 грн.

«У задоволенні зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТ Парк» до (жінки) про стягнення пені, трьох процентів річних та індексу інфляції відмовити», - йдеться у рішенні судді Юлії Мицик.

На момент підготовки матеріалу не було відомо, чи оскаржила компанія це рішення.

Інформатор писав, у Києві намагаються врятувати археологічну пам'ятку в урочищі Китаєво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.