Рада, яка вирішує долю історичних будівель Києва, відмовилася вносити споруду у список пам’яток, тому що її власник розмовляв російською мовою
Петиція за збереження садиби Зеленських у Києві набрала необхідну кількість голосів. На заклик зберегти споруду відгукнувся міський голова Києва Віталій Кличко, який заявив про можливість «включення житлового будинку на вулиці Олександра Кониського, 22 до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини». Про це йдеться у відповіді очільника столиці від 7 травня 2024 року.
Нагадаємо, що в середині квітня 2024 року петиція щодо збереження садиби Зеленських набрала необхідну кількість голосів. Її підтримали 6042 мешканці столиці.
«Станом на сьогоднішній день житловий будинок на вул. Олександра Кониського, 22 на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває. Водночас Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради ініційовано розгляд питання можливого занесення житлового будинку по вул. Олександра Кониського, 22 до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини», - йдеться у відповіді мера Києва.
Для цього вивчать історичну довідку та дослідження щодо будинку, висновок щодо його історико-культурної цінності, а також звіт за «результатами науково-технологічного дослідження кладки та оздоблення».
В Київраді нагадали, що департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю звертався до Мінінфраструктури щодо позапланової перевірки за адресою садиби Зеленських, проте отримав відмову.
Заради побудови II черги клубного дому Turgenev у Києві на вулиці Кониського, 22 (колишня назва вулиці – Тургенєвська) може зникнути садиба Зеленських. Її збудували у 1890 році, але забудовник – фірма «Сервіт» заявляє про «не цінність і не історичність будівлі».
Нагадаємо, що дерев’яна, обкладена цеглою будівля була збудована на замовлення купця Василя Маліна. Пізніше власником садиби стала родина заможних міщан Зеленських, від прізвища яких будинок і отримав свою назву.
У 2021 році будівля потрапила в «Список Кличка» по культурній спадщині. Згодом, коли забудовник почав зносити споруду, прокуратура відкрила провадження №12021105100003147, щоб зупинити знищення цінного будинку. Поки її не знесли остаточно - це одна з найстаріших будівель на вулиці на вулиці Кониського.
Консультативна рада департаменту охорони культурної спадщини Київради 11 квітня 2024 року розглянула інформаційну довідку, що столиця нічого не втратить, якщо замість маєтку Зеленських 1890 року побудови з’явиться сучасний моноліт з бетону та скла.
Володимира Зеленського просять врятувати будівлю родини Зеленських. Для цього потрібно скопіювати звернення, підписати його та відправити за потрібною адресою.
Активісти радять приділити декілька хвилин часу, щоб зробити свій внесок у захист історичної споруди в столиці. Для цього розробили покрокову інструкцію:
Президента просять не тільки захистити будівлю Зеленських, а й винести питання про знесення споруд у Києві на засідання РНБО.
Інформатор писав, що садибу Зеленських у Києві знесуть, тому що її будував російськомовний професор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.