У Києві знесли скандальний храм-МАФ УПЦ поблизу Десятинної церкви

Читать на русском

Національний музей історії України, на землях якого була зведена незаконна будівля, вже оголосив про плани на цю ділянку

Читать на русском
Храм-МАФ
Храм-МАФ демонтували близько опівночі

Національний музей історії України, на землях якого була зведена незаконна будівля, вже оголосив про плани на цю ділянку

У Києві в ніч на 17 травня знесли незаконний "храм-МАФ" УПЦ (МП). Він був зведений поблизу Десятинної церкви. Демонтаж виконали близько опівночі.

Про це повідомив Національний музей історії України на своїй сторінці у Facebook. Там наголосили, що історія свавільного спорудження цієї будівлі на державних землях стане прикладом безвідповідальності чиновників й водночас неповаги до культурної спадщини України міжнародного значення.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2358

Все, що залишилося від церкви-маф
Все, що залишилося від церкви-МАФ

"16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди, яка у різних формах проіснувала на території Національного музею історії України з 2006 по 2024 рік", - йдеться в дописі.

Все, що залишилося від церкви-маф
Все, що залишилося від церкви-МАФ

В музеї додали, що в планах - використати звільнену ділянку для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України. Також у майбутньому плануються археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними об'єктами.

"Храм-маф" УПЦ (МП): що про нього відомо

Будувати каплицю біля фундаментів Десятинної церкви УПЦ почала ще 2008 року. За документами це були три кіоски по 20 м кв., звідки й зʼявилася назва "храм-МАФ". Будівля була зведена з порушенням законодавства, без археологічного обстеження та дозволу Інституту археології НАНУ, а також без погоджень з Міністерством культури та інформаційної політики. Крім того, будівля не була введена в експлуатацію в установленому порядку.

За часів президентства Віктора Януковича УПЦ перерахували з бюджету 10 млн грн на розбудову каплички, а 2012 року храм-самобуд отримав право власності на будівлю. Але не на землю: вона так і лишилася у власності Національного музею історії України. Саме він, зрештою, і домігся судових рішень на користь знесення каплички-самобуду.

Аргументами музею було розташування "храму-МАФу" у буферній зоні пам'яток ЮНЕСКО, ще й на землі, що належить музею. У вересні 2023-го Північний апеляційний госпсуд підтвердив незаконність будови й зобов'язав її знести. Напочатку року музей оголосив про збір коштів "на демонтаж" - роботи коштують 772 тисяч грн. Необхідну суму зібрали менше, ніж за добу.

Державна виконавча служба попередньо призначила демонтаж на 7 травня. Втім, виконавець, ТОВ "Смайл Констракшн", попросив про відтермінування - на вказану дату не мав вільної будтехніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.