Гроші на будівництво метро на Виноградар розмістили на депозиті: чи повернула прокуратура проценти за вкладом

Читать на русском

Ці проценти, яких нарахували понад 139 мільйонів гривень, могли піти на відновлення зруйнованих будівель у столиці. Одна вже понад 2 роки гроші не вдається забрати.

Читать на русском
метро на Виноградар, Київметробуд, тендер, суд
Судові суперечки ще тривають

Ці проценти, яких нарахували понад 139 мільйонів гривень, могли піти на відновлення зруйнованих будівель у столиці. Одна вже понад 2 роки гроші не вдається забрати.

Понад два роки Київська міська прокуратура не може забрати у «Київметробуду» 139 млн грн. Ці кошти товариство, яке мало побудувати метро на Виноградар, отримало як відсотки за розміщення на депозитному рахунку передоплати за будівельним підрядом. 

У квітні минулого року Верховний Суд направив цю справу на новий розгляд. Згодом, метробудівники домоглися проведення чергової судової експертизи. Це мало ще затягнути розгляд справи та винесення остаточного рішення. 

«В умовах воєнного стану зазначені кошти, безпідставно (за рахунок місцевого бюджету) набуті відповідачем, могли бути скеровані на нагальні потреби громади, зокрема, відновлення пошкоджених об’єктів цивільної інфраструктури, облаштування об’єктів цивільного захисту населення», - повідомила прокуратура Києва.

Суди першої та апеляційної інстанцій вирішили повернути громаді спірні кошти. Тому що тільки місцева влада може прийняти рішення розмістити на депозиті вільні гроші.

«Отримані з бюджету кошти генпідрядник розмістив на депозитні рахунки в банківській установі, в результаті чого незаконно збагатився за рахунок територіальної громади. Законодавство забороняє такі дії», - нагадали у прокуратурі.

Де кошти на метро

У листопаді 2018 року КП "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" уклав з акціонерним товариством "КИЇВМЕТРОБУД" угоду про будівництво метро на ж/м Виноградар. Роботи були зроблені, але не до кінця. Тому угоду розірвали через «зрив термінів будівництва». «Київметробуд» в суді намагався продовжити договір, але йому це не вдалося зробити

Окрім цього у прокуратури були питання щодо того, як використовувалися гроші, які Київрада перерахувала на побудову нової гілки метро. У вересні 2022 та у січні 2023 років суди приймали рішення на користь громади Києва та перемога була на боці прокуратури.

Все змінила постанова Верховного Суду. Там вказали, що потрібно приділити більше уваги банківській виписці та висновку експерта, тому справу направили на новий розгляд.

У жовтні 2023 року Господарський суд дозволив на прохання «Київметробуд» провести чергову експертизу. Хоча їх вже проводили - і не одну, в рамках кримінального провадження № 42019000000002358 від 5 грудня 2019 року.

«Враховуючи необхідність роз`яснення питань походження грошових коштів у розмірі 1,7 млрд грн., розміщених АТ "Київметробуд" в АТ "Укргазбанк" на підставі договорів банківського строкового вкладу №№ 2019/ДК/028-006 та 2019/ДК/028-005 від 25 квітня 2019 р., суд вважає за необхідне з метою повного і об`єктивного розгляду справи призначити у справі судову економічну експертизу», - ухвалив суддя Господарського суду Києва Петро Паламар.

Через це розгляд справи зупинили. Це означало, що остаточне рішення знов відкладається. Тому прокуратура оскаржила ухвалу про експертизу, і суд має продовжити розгляд справи про гроші.

Інформатор писав, що у метро Києва можуть підняти вартість проїзду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.