У Кличка відмовились позбутися Департаменту охорони культурної спадщини

У відповідь на петицію, що закликала ліквідувати структуру, яка не виконує своїх прямих обов’язків, київська влада пообіцяла вдосконалити її діяльність

знищення пам'яток
А поки охоронці культурної спадщини продовжують працювати, її руйнація не припиняється - після Садиби Зеленських на черзі Поліцейська дільниця на Лук'яновці

Петиція щодо розпуску Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та її дорадчого органу - Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини отримала категоричну відмову. Створена 22 липня, тобто відразу після знесення Садиби Зеленських у Києві, вона швидко набрала необхідну кількість голосів, а 19 вересня отримала від київської міської влади відповідь - відмовити. Хоча дещо в її роботі міський голова Віталій Кличко пообіцяв змінити. 

Як йдеться у відповіді Кличка на петицію, єдині можливі зміни - це удосконалення діяльності та часткове оновлення персонального складу Консультативної ради. І звісно, якщо будуть встановлені факти, на підставі яких керівництво Департаменту охорони культурної спадщини може бути притягнуте до дисциплінарної відповідальності, вона обов’язково настане.

"Водночас Київська міська влада докладає максимальних зусиль для захисту та збереження об'єктів цінної історичної забудови на території міста Києва. Утім, на наше переконання, увага громадськості також має бути прикута і до необхідності удосконалення законодавчої бази, що надасть змогу органам місцевого самоврядування вживати реально дієвих заходів щодо захисту зазначених вище об'єктів", - йдеться у відповіді.

Але це кияни вже чули: київська міська влада не зможе належним чином забезпечити охорону пам’яток та їхніх територій, поки відсутні нормативні документи та недосконалі закони. Тому нещодавно у Київраді вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабміну за терміновим вирішенням проблемних питань у сфері охорони культурної спадщини

До того ж як можна ліквідувати Департамент охорони культурної спадщини, коли Київрада затвердила міську цільову програму на 2025-2027 роки, мета якої - “системний підхід до збереження, реставрації та обліку культурних пам’яток столиці”. І гроші вже виділені - 1,1 млрд грн на три роки, тож роботи - непочатий край.

Чому кияни хотіли позбутися Департаменту охорони культурної спадщини

Як повідомляв Інформатор, головною причиною невиконання своїх прямих обов’язків щодо охорони та збереження культурної спадщини на території Києва, внаслідок чого 19 липня була знесена 134-річна Садиба Зеленських. Історичній будівлі за два роки так і не спромоглися надати статус пам’ятки.

На думку автора петиції, консультативна рада поточного скликання не відповідає визначеним критеріям, адже роками не може визнати будівлі памятками. Щодо претензій до профільного Департаменту, саме його бездіяльність призвела до руйнування історичної памʼятки, а керівництво Департаменту, як зазначав автор петиції, не має політичної волі до захисту історії власного міста.

Скільки об'єктів культурної спадщини пошкоджено і що додає до реєстру профільний Департамент

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві через російську збройну агресію пошкоджено 46 об’єктів культурної спадщини. Щоб оперативно обстежувати такі об’єкти для подальшого їх відновлення, в Києві створили відповідну комісію. Її наповнять представниками Департаменту охорони культурної спадщини, фахівцями-архітекторами та представниками РДА.

Також ми розповідали, що у столиці від знищення хочуть зберегти мозаїки, керамічні панно та вітражі. До Державного реєстру культурної спадщини внесли одразу чотири нові мозаїки. Йдеться про мозаїчне панно на будівлі ресторану "Вітряк" (просп. Глушкова), панно "Квітучі сади" на Дарницькому бульварі, "Наука" на одному з корпусів КПІ тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube