Щоб оперативно досліджувати історичні об’єкти для подальшого їх відновлення, в Києві створили відповідну комісію, яку наповнять представниками Департаменту охорони культурної спадщини та фахівцями-архітекторами
У Києві через російську збройну агресію пошкоджено 46 об’єктів культурної спадщини. Щоб оперативно обстежувати такі об’єкти для подальшого їх відновлення, в Києві створили відповідну комісію. Її наповнять представниками Департаменту охорони культурної спадщини, фахівцями-архітекторами та представниками РДА.
Про створення комісії повідомили у КМДА. Там підкреслили, що створювати її доручили саме Департаменту охорони культурної спадщини. Головне завдання комісії - обстежувати щойно виявлені об’єкти культурної спадщини та пам’ятки місцевого значення на території Києва, пошкоджені внаслідок воєнних дій у період збройної агресії РФ проти України.
"До складу Комісії увійдуть представники Департаменту, уповноважені представники власників чи управителів об’єктів культурної спадщини, спеціалісти з вищою архітектурною та будівельною освітою, представники районних державних адміністрацій. У випадку нових пошкоджень пам’яток – райдержадміністрації мають оперативно поінформувати про це Департамент. Комісія обстежуватиме такі об’єкти та складатиме відповідний акт", – зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
У КМДА наголосили, що в Києві з початку повномасштабного вторгнення внаслідок ворожих обстрілів пошкоджень зазнали, зокрема, такі культові споруди: Музей Ханенків, Національний музей "Київська картинна галерея", Національний музей Тараса Шевченка, Національний науково-природничий музей, Київський міський будинок вчителя, корпуси КНУ ім. Тараса Шевченка, Наукова бібліотека імені Володимира Максимовича та окремі історичні будівлі.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві планують відреставрувати будинок-місцеву пам'ятку архітектури, в якому жив режисер Панас Саксаганський. Нині він потребує ремонту: споруда постраждала через обстріли, в стінах виникли тріщини, також ремонту потребує фасад і дах. Вартість робіт оцінюють у 19,5 млн грн, і це вже не перша спроба зробити реставрацію будівлі.
Також ми розповідали, що у столиці зносять будівлю спорткомплексу "Локомотив", яка постраждала під час ракетної атаки рф на столицю 23 січня. Спецтехніка вже почала процес демонтажу стін будівлі, зведеної у 1930-х роках ХХ сторіччя. Про те, що будівлю вже не можна відновити, напередодні заявив директор "Локомотива" Олександр Єгоров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.