В Кличка створять спеціальне підприємство, яке опікуватиметься ВПО у столиці

Згідно з даними статистики, на сьогодні у Києві стоїть на обліку 416 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і три чверті з них не планують в майбутньому покидати столицю, відповідно, вони потребують допомоги з боку посадовців

Київрада ВПО
Київ створить спеціальне КП для полегшення адаптації ВПО до життя у столиці

У Києві створять комунальне підприємство, що матиме за завдання допомогу внутрішньо переміщеним особам. Його поява продиктована необхідністю опікуватися сотнями тисяч людей з непідконтрольних територій чи тих місцин на Сході та Півночі країни, де жити стало небезпечно - загалом же у Києві на обліку стоїть 416 тисяч ВПО, і 74% з них планують лишитися у столиці. З функцій, що виконуватиме установа, - дистрибуція житла, соціальні послуги, зокрема, психологічна підтримка та допомога у працевлаштуванні.

Про утворення комунального некомерційного підприємства "Київський міський центр комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам" йдеться у проєкті рішення Київради, що був зареєстрований 8 жовтня 2024 року. Суб'єктом подання є Департамент соціальної та ветеранської політики, і перед розглядом у сесійній залі проєкт має пройти декілька комітетів Київради - зокрема, з питань охорони здоров'я, сім'ї та соцполітики (голова - Марина Порошенко), бюджету (Андрій Вітренко) та власності й регуляторної політики (Михайло Присяжнюк).

У пояснювальній записці до проєкту рішення йдеться про надвелику кількість ВПО, що нині перебувають у Києві. Згідно з інформаційною базою, зараз у столиці проживають 416627 осіб, що мають документально статус ВПО, з них 226314 осіб переїхали до Києва після 24 лютого 2022 року. А відповідно до звіту Міжнародної організації з Міграції, 74% опитаних нею осіб з-поміж переміщених не планують покидати місто.

"Така статистика свідчить про необхідність створення установи, яка буде опікуватися внутрішньо переміщеними особами з питань інтеграції, надання соціальної та психологічної підтримки ВПО", - йдеться у проєкті рішення.

Оскільки окремого закладу, чи організації, що надавала б бодай якісь послуги ВПО, у Києві наразі немає, Департамент соцполітики та прийняв рішення запропонувати створення нового КП. Судячи з пояснювальної записки, воно буде інформувати приїжджих про наявність житла для тимчасового проживання, надавати певні соціальні послуги, зокрема, психологічну підтримку, полегшувати адаптацію до умов столиці. Особливо, пишуть посадовці, це стосується жінок, які не можуть забезпечити догляд за дітьми та членами сім'ї, що потребують такого догляду.

"Підвищення інформованості ВПО про можливості працевлаштування, житлові умови та соціальні послуги, включаючи психологічну підтримку та допомогу з догляду за дітьми, сприятиме їхній інтеграції та адаптації", - зазначено у документі.

Київрада заборонила відчужувати землю підсанкційними особами та повертатиме райради

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що Віталій Кличко вкотре порушив питання створення, чи, скоріше, відновлення районних рад у Києві. Відповідний проєкт рішення, поданий міським головою, вже зареєстрований у Київраді. Цей крок може стати важливим посиленням для очільника Києва - і буде продовженням політичної гри, яку той вів ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Також ми розповідали, що депутати Київради ухвалили проєкт рішення, який унеможливлює відчуження київської землі підсанкційними особами. Також столичні "квадрати" заборонено передавати тим, хто сплачує податки в країні-агресорі - себто, веде там бізнес. Ініціаторами проєкту, підтриманого на сесії Київради, були представники УДАРу - Дмитро Білоцерковець, Володимир Бондаренко, Валентин Мондріївський та Михайло Терентьєв. Для партії Віталія Кличка цей проєкт став буквально PR-Клондайком - про нього розповідають "із кожної праски", мало не як про найважливіше рішення з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube