Кожній свашці по ковбасці: Київрада розподілила 5 млрд грн між капремонтами, охороною спадщини і захисниками

Незважаючи на те, що до кінця 20204 року залишилося три місяці, бюджет Програми економічного і соціального розвитку Києва на цей рік стрімко зріс на 2,4 мільярди гривень

Київрада гроші
Збільшені видатки й на міські цільові програми

Впродовж усієї сесії, що відбулась 19 вересня, депутати Київради ретельно розкладали кошти “по кошиках”. Хоча були й безкоштовні питання - наприклад, перелік Почесних киян поповнився 15 видатними особами. Більшу ж частину часу ділили - кому, куди і скільки, збільшували видатки на міські цільові програми та вносили зміни до Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2024–2026 роки. Тим більше, що поточний рік закінчується, а освоєння коштів восени традиційно пришвидшується. Тож, на що підуть найближчим часом податки киян?

Будівництво та капремонти

Фінансування "улюбленої" сфери витрат вирішено збільшити. За інформацією Департаменту економіки та інвестицій КМДА, на будівництво та реконструкцію міських інфраструктурних об’єктів додатково спрямували 1,3 млрд грн, трохи менше на капітальні ремонти – 1,1 млрд грн. За ці гроші анонсують роботи на об’єктах у сфері транспортної інфраструктури, капітальні ремонти в житловому фонді, в закладах освіти та культури, а також у приміщеннях та спеціалізованому медичному обладнанні у столичних закладах охорони здоров'я. Є обіцянка щодо робіт із забезпечення доступності та безпеки в житлових багатоквартирних будинках - ймовірно, мова йде про безбар’єрність, про яку так багато говорять чиновники останнім часом.

Охорона культурної спадщини

Зміни зі збільшення видатків на фінансування міських цільових програм торкнулись охорони та збереження культурної спадщини Києва, про яку на тлі останніх скандалів говорять навіть частіше за безбар’єрність. Тож, Київрада затвердила міську цільову програму на 2025-2027 роки, мета якої - “системний підхід до збереження, реставрації та обліку культурних пам’яток столиці”. І тепер нарешті зрозуміло, чому з охороною пам’яток останні роки такі проблеми - просто не було програми, то й не знали, що робити.

Що вона обіцяє історичним територіям та будівлям Києва: 

  • інвентаризацію та облік пам’яток;
  • їхня реставрацію та консервацію;
  • пристосування до сучасних вимог з дотриманням принципів безбар’єрності та пам’яткоохоронного законодавства;
  • забезпечення охорони таким об’єктам;
  • реставрацію 20 об’єктів культурної спадщини у 2025 році, 14 - у 2026-му, 11 - у 2027-му;
  • розробку науково-проєктної документації з визначенням меж і режимів використання історичних ареалів Києва, що враховуватиметься при внесенні змін до генерального плану міста.

Великі плани - великі гроші, тож обсяг фінансування, необхідний для реалізації цієї програми, поки складає 1,1 млрд грн. Це на три роки, на 2025 - понад 360 млн грн, на 2026 - понад 390 млн грн, на 2027 - майже 430 млн грн.

Матеріальна допомога пораненим

Київрада ухвалила також рішення про виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 45 тис грн захисникам та захисницям, які отримали поранення під час бойових дій. Діятиме це рішення впродовж дії воєнного стану. Як зазначила заступниця Кличка з соціальної та ветеранської політики Марина Хонда, означений департамент вже працює над розробкою порядку виплати. Але зрозуміло, що ця допомога буде доступна через «Портал Захисників і Захисниць».

Загальний обсяг допомоги буде чималим - з міського бюджету виділяють понад 1,5 млрд грн. Так, у 2024 році заплановано витратити 703,7 млн грн. Наступного ж року в планах виділити пораненим захисникам 817 млн грн. До речі, за словами чиновниці, також зростуть обсяги допомоги киянам та ВПО за міськими цільовими програмами “Турбота. Назустріч киянам” та “Підтримка киян Захисників і Захисниць України”, але конкретних цифр поки ніхто не називає.

Як Департамент охорони культурної спадщини ніяк не може зустрітися з руйнівниками цієї спадщини 

Як повідомляв Інформатор, у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА поскаржилися, що забудовник, який руйнує Поліцейську дільницю, не забезпечив їхнім інспекторам доступ до будівлі. А оскільки не змогли розгледіти, що відбувається на будмайданчику, залишили записку і поїхали геть. Хоча письмова вимога до забудовника зʼявитись та надати Департаменту усю наявну дозвільну і проєктну документацію - це вже потужна робота. Щоправда, представники департаменту мали можливість помітити на власні очі відсутність вже знесеного даху на Поліцейській дільниці, проте щось пішло не так і не помітили.

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві на вулиці Січових Стрільців, 91 розбирають будівлю, зведену архітектором Іполітом Ніколаєвим 1901 року. Йдеться про Лук'янівську поліцейську дільницю - Інформатор вже писав про спроби її демонтувати на початку травня 2024-го. Тепер темпи знищення пам'ятки пришвидшилися, з будинку вже зняли дах і знищують фасад.

Розбирати Поліційну дільницю "по цеглині", втім, почали значно раніше. Ми писали ще у травні 2024-го, що будівля опинилася під загрозою знищення. Тоді невідомі почали буквально розбирати будівлю, фасад якої завішаний банером, виймаючи зсередини несучі конструкції, щоб споруда завалилася самостійно.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube