Струмок, що витікає лотком для води із правого перегонного тунеля з боку станції Голосіївська візуально так само чистий, як і тиждень тому, але став жвавішим
У відкритому після ремонту тунелі на “синій” гілці столичного метро збільшився потічок води, який помітили пасажири напочатку жовтня. 3 числа кореспондент Інформатора особисто пересвідчився у цьому, відзнявши струмок на відео. Проте за тиждень нічого не покращилося, а навіть навпаки - станом на 10 жовтня течія води стала більш інтенсивною.
Потічок води, що витікає з правого перегонного тунелю на ст.м. "Деміївська" у Києві, за тиждень збільшився. Кореспондент Інформатора зафіксував на відео, що вода ще жвавіше витікає з тунеля - того самого, ділянку якого довелося замінювати через протікання у 2023-2024 роках pic.twitter.com/vkIjbtPIlN
— Інформатор (@informatorua) October 10, 2024
У четвер, 10 жовтня, Інформатор знову зафіксував на фото та відео струмок, що став більш потужним та витікає лотком для води на станції "Деміївська" із правого перегонного тунеля, з боку ст.м. "Голосіївська" - звідки прибувають потяги в напрямку ст.м. "Либідської". На щастя, вода, як і раніше, візуально прозора і не містить слідів піску або якихось домішок. І це важливо, адже аварійна ситуація, яка потягла за собою 9-місячний ремонт правого перегінного тунелю, склалася саме через вимивання піску з-поза тюбінгів (частина конструкцій, з яких складається оправа тунелю). І, власне, сам тунель став непридатним через пісок, що потрапляв до нього внаслідок вібрації.
З одного боку, цілком природно, коли в лотку для води накопичується конденсат. З іншого, струмінь надто потужний, аби бути звичайним конденсатом. І, нарешті, зовсім не зрозуміло, чи проводить Київський метрополітен бодай якісь дії, щоб ліквідувати протікання. Втім, раптом що, - справа не у недбалій експлуатації тунеля, а у невдалому проєктуванні чи ремонті.
Нагадаємо, наприкінці вересня у київській транспортній спільноті почали обговорювати незадовільний стан нової ділянки тунелю, щойно відкритої для руху поїздів метрополітену. Буцімто вже новий тунель дав значні просадки, а потяги, що їдуть ним, змушені обмежувати швидкість. У КП "Київський метрополітен" поки що не коментували дані про, нібито, "просідання" заново збудованої ділянки.
Втім, після оприлюднення суперечливих даних про, нібито, незадовільний стан нової ділянки тунелю метро на "синій" лінії у Києві Інформатор вирішив перевірити "на око", чи відрізняються параметри у підземці від тих, що ми зафіксували на самому початку руху, 12 вересня. Власне, йшлося про два головних параметри: швидкість руху потягів та стан ділянки землі поверх тунелю. Адже саме з просідання ґрунту на поверхні та стишення швидкості на ділянці почався 9-місячний марафон з ремонту тунеля. Візуально все виявилося у повному порядку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.