З тунеля на синій лінії метро у Києві тече струмок поряд з тим місцем, де тривав ремонт

Вода витікає з правого перегонного тунеля на ст.м. Деміївська, але сказати, наскільки небезпечним є це підтікання, наразі складно: візуально вода чиста і не несе в собі піску

Метро Київ синя лінія тунель протічка
Струмок тече досить потужний - навряд чи у цьому випадку йдеться про конденсат, що осідає на стінах та стелі

У тунелі метро на "синій" гілці знову посилено тече вода. Інформатор зафіксував на фото та відео досить потужний струмок, який витікає лотком для води з одного із тунелів на ст.м. "Деміївська". Говорити про те, чи становить це небезпеку, і чи пов'язано з аварією, що сталася в тунелі в грудні 2023 року, зарано. Але зазначимо, що йдеться про той самий, правий, перегонний тунель, в напрямку руху на "Либідську", тільки про інший його відрізок.

Потічок вже чималий - і тече тунелем до станції

Потічок витікає лотком для води на станції "Деміївська" із правого перегонного тунеля, з боку ст.м. "Голосіївська" (звідти прибувають потяги в напрямку ст.м. "Либідської"). Відтак, це - той самий, "проблемний", тунель, тільки інша його частина: наприкінці вересня підрядник щойно завершив замінювати ділянку довжиною 27 метрів між ст.м. "Деміївська" та "Либідською".

Першими воду, що струменить з тунеля, помітили пасажири, сідаючи у потяги метро напередодні. Станом на четвер, 3 жовтня, струмінь води має таку ж інтенсивність, як і у середу: кореспондент Інформатора особисто пересвідчився у цьому, відзнявши потічок на відео. Слід зазначити, що всередині тунеля звук ще гучніший - втім, це природньо, бо вода тече у замкненому просторі, і плескіт відлунюється від напівкруглих склепінь.

Зазначимо, що вода прозора і візуально не несе в собі ані піску, ані інших домішок. Втім, це не означає, що піщана суміш не осідає вище за течією. Та й не зрозуміло, звідки виходить такий, досить потужний, струмінь: води надто багато, щоб вона була звичайним конденсатом. А якщо вона виходить з-під бетонних тюбінгів, з яких складено склепіння тунеля, - це становитиме проблему, адже фактично повториться минулорічна ситуація.

Чому важливо, щоб у воді не було піску

Додамо, що фраза про пісок у цьому рівнянні - чи не найголовніша. Адже минулого разу саме через вимивання піску з-поза тюбінгів склалася аварійна ситуація: як пояснював інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин ще у січні 2024-го, через вібрацію до тунелю став потрапляти абразив у вигляді піску, що, зрештою, й спричинило неможливість подальшої експлуатації тунеля.

Втім, судячи зі швидкості, з якою потяги метро проходять тунель від ст.м. "Голосіївської" до "Деміївської", жодних інструкцій про уповільнення чи зниження рівня навантажень на склепіння машиністи не отримували. Кореспондент Інформатора проїхався потягом, і не помітив, щоб той стишував швидкість на окремих ділянках. Крім того, вода витікає з тунеля саме в лотку для води - це, зрештою, є цілком природньою ситуацією.

Що трапилося з щойно відкритою ділянкою тунелю і чому пішли чутки про нібито її поганий стан

Нагадаємо, наприкінці вересня у київській транспортній спільноті почали обговорювати незадовільний стан нової ділянки тунелю, щойно відкритої для руху поїздів метрополітену. Буцімто вже новий тунель дав значні просадки, а потяги, що їдуть ним, змушені обмежувати швидкість. У КП "Київський метрополітен" поки що не коментували дані про, нібито, "просідання" заново збудованої ділянки.

Втім, після оприлюднення суперечливих даних про, нібито, незадовільний стан нової ділянки тунелю метро на "синій" лінії у Києві Інформатор вирішив перевірити "на око", чи відрізняються параметри у підземці від тих, що ми зафіксували на самому початку руху, 12 вересня. Власне, йшлося про два головних параметри: швидкість руху потягів та стан ділянки землі поверх тунелю. Адже саме з просідання ґрунту на поверхні та стишення швидкості на ділянці почався 9-місячний марафон з ремонту тунеля. Візуально все виявилося у повному порядку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube