Реставрацією Келій Братського монастиря у Києві зацікавилися у комітеті містобудування ВР: дозволи та роботу перевірять

Не вщухає конфлікт навколо пам’ятки національного значення, яка розташована на території Києво-Могилянської академії. Активісти звернулись до народної депутатки.

реставрація, реконструкція, Братські келії, Київ, Могилянка
Будівельні роботи перевірять на відповідність дозволу та погодженням

Роботи, які проходять на пам’ятці національного значення «Келії Братського монастиря» на території Києво-Могилянської академії, перевірять на відповідність проєктній документації. Крім того, з’ясують, наскільки законним був дозвіл на виконання будівельних робіт. 

Такий результат звернення активістів до народної депутатки, голови комітету містобудування ВР Олени Шуляк. До цієї перевірки можуть залучити експертів та представників громадських організацій. Про це повідомила спільнота «Цегла».

Реставрацією Келій Братського монастиря зацікавилися у комітеті містобудування ВР: дозволи та роботу перевірять 1

 

Активісти звернулись до народного депутата.
Активісти звернулись до народного депутата.

«Прошу віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України видати наказ про погодження здійснення позапланових заходів державного архітектурно-будівельного контролю щодо проведення перевірки відповідності робіт на об’єкті за адресою: м. Київ, вул. Григорія Сковороди, буд. 2 корп. 10, що у Подільському районі м. Києва, виданому дозволу, проєктній документації, погодженням», - написано у депутатському зверненні.

Також стало відомо, що поліція відкрила кримінальні провадження щодо порушення реставраційного завдання та проведення самоправних робіт. Якщо провину доведуть, то «авторам» реконструкції може загрожувати до восьми років тюрми (ст. 298 КК України). Однак легко отримати докази не вийде.

«Керівництво академії, на території якої знаходяться келії - заборонило допускати правоохоронців на об’єкт будівництва», - йдеться у повідомленні спільноти.

Реставрацією Келій Братського монастиря зацікавилися у комітеті містобудування ВР: дозволи та роботу перевірять 3

Там зазначили, що восени будівельники розібрали внутрішні дерев’яні перекриття пам’ятки та зняли з неї дах. Надалі в будівлі були розібрані міжкімнатні простінки.

Реставрацією Келій Братського монастиря зацікавилися у комітеті містобудування ВР: дозволи та роботу перевірять 4

 

Кияни просять перевірити законність будівельних робіт.
Кияни просять перевірити законність будівельних робіт.

Зрештою, з’явилась бетонна стяжка, мінеральна вата та залізобетонні перекриття, що зовсім не властиві пам’ятці.

Однак в університеті не вбачають проблем із будівельними роботами. 21 грудня у Могилянці пройшла зустріч, на якій «провідні експерти, громадські діячі, архітектори і пам’яткоохоронці підтримали НаУКМА у питанні реставрації Братських келій». 

«Дуже важливо, що в теперішніх умовах повномасштабної війни Києво-Могилянська академія знайшла приватні кошти для реставрації, а фактично — для порятунку цієї історичної будівлі національного значення», - йдеться у новини на сайті університету.

Чому виник конфлікт

Між активістами та керівництвом університету виникло непорозуміння щодо того, як проходять ці роботи. Кияни називають їх «незаконним руйнуванням» пам’ятки, а університет посилається на дозволи, які надають йому право виконувати реставрацію. 

«Ми закликаємо Києво-Могилянську академію оприлюднити повний проєкт реставрації задля прозорого діалогу з громадою, а також — зупинити будівельні роботи до зʼясування усіх юридичних обставин. Продовжувати будівництво, ігноруючи не тільки громаду, але й низку законодавчих актів — точно не найкращий метод збереження культурної спадщини. Адже незалежно від намірів, закони нашої країни обовʼязкові до виконання для всіх», - повідомляла спільнота «Мапа реновації».

На місце, де проходять будівельні роботи не раз приїжджала поліція. Однак знайти порозуміння між керівництвом університету та активістами не вдалося.

Нещодавно студенти Києво-Могилянської академії створили відкритий лист до адміністрації свого навчального закладу. Вони вимагають призупинити будівельні роботи на Братських келіях до публічного обговорення проєкту. 

Інформатор розповідав, за що активісти критикують реконструкцію корпусу Києво-Могилянської академії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ