Студенти Києво-Могилянської академії вимагають призупинити роботи у Братських келіях: чому конфлікт не вщухає

Читать на русском

«Братські келії заслуговують на повагу до своєї історії і належної публічної розмови», - це цитата із відкритого звернення тих, хто навчається та навчався в академії.

Читать на русском
Києво-Могилянська академія, університет, Київ, реставрація
Активісти та студенти просять широкого обговорення

«Братські келії заслуговують на повагу до своєї історії і належної публічної розмови», - це цитата із відкритого звернення тих, хто навчається та навчався в академії.

Студенти Києво-Могилянської академії створили відкритий лист до адміністрації свого університету. Вони вимагають призупинити будівельні роботи на Братських келіях до публічного обговорення проєкту. 

Підписати лист можуть студенти, викладачі, випускниці та співробітники Національного університету «Києво-Могилянська академія». Про це повідомила спільнота «Спадщина» із посиланням на допис магістранта академії Кирила Туріни

«З моменту, коли пам’яткоохоронці звернули увагу на роботи, пройшов майже місяць, й адміністрація університету досі не знайшла спільної мови з активістками. Проєкти, які передбачають зміни зовнішнього вигляду історичних пам’яток, потребують широкого обговорення, в якому можуть взяти участь усі зацікавлені, адже йдеться про пам’ятку національного значення – спадщину, яка належить усім громадянам і громадянкам», - йдеться у тексті звернення.

Підписанти листа закликають:

  • Припинити роботи на період до розв'язання питання відповідності здійснюваних робіт вимогам памʼяткоохоронного законодавства;
  • Публічно презентувати повний проєкт реставрації, залучити громаду та університетську спільноту, а також фахових експертів до обговорення проєкту;
  • Врахувати зауваження до проєкту реставрації за результатами публічних обговорень.

На момент підготовки матеріалу відкрите звернення підписали 67 студентів, викладачка та випускників.

На територію університету викликали поліцію.
На територію університету викликали поліцію.

Нагадаємо, що наразі тривають роботи у будівлі 200-річної національної пам’ятки – келіях Братського монастиря на вулиці Сковороди, 2. Зараз там знаходиться 10 корпус Києво-Могилянської академії. 

Активісти помітили, що через будівельні роботи у пам’ятки залишився тільки фасад. Тому у киян були питання щодо того, наскільки реставрація споруди відповідає вимогам до таких робіт. Однак порозуміння між керівництвом університету та активістами поки не вдалося знайти.

Що про реставрацію кажуть активісти та університет

Серед головних зауважень щодо будівельних робіт було те, що університет нібито не мав контрольної картки на порушення благоустрою. Про це говорили під час брифінгу 12 грудня в Українському кризовому медіацентрі

 

За словами пам’яткоохоронця Дмитра Перова, ця контрольна картка видається тоді, коли «є повний пакет дослідної документації».

«Отримання контрольної картки на порушення благоустрою дало б правомірну підставу для встановлення будівельного паркану і подальшого проведення будівельних робіт», - заявив Дмитро Перов.

 

Через декілька днів, 14 грудня, в університеті відповідали на питання щодо цього документу. Та показали всі інші дозволи. 

Скрін з презентації університету щодо Братських келій.
Скрін з презентації університету щодо Братських келій.

«2 жовтня НаУКМА подала до Департаменту міського благоустрою заявку та повний пакет документів для отримання контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою. (Згідно з Правилами благоустрою міста Києва, контрольною карткою називається дозвіл на тимчасове порушення благоустрою)», - йдеться у презентації, яку підготували до цієї зустрічі.

Студенти Могилянки просять призупинити роботи у Братських келіях: чому конфлікт не вщухає 3

Виявилося, що навчальному закладу не видали цю картку, але й не відмовили. Тобто спрацював принцип «мовчазної згоди».

«Департаментом не відмовлено у видачі контрольної картки. Тому з 12 жовтня 2023 року дозвіл вважається виданим», - так пояснили початок робіт у Могилянці.

Окрім цієї картки активісти вказували, що університету не вистачає ще інших документів.

«Це погодження заповідника «Стародавній Київ», невід'ємно частиною якого є келії. Відсутність погодження департаменту охорони культурної спадщини, який відповідає за будь-які будівельні роботи, які проводяться на території заповідника «Стародавній Київ», - розповів під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі Дмитро Перов. В презентації Могилянки ми знайшли погодження від Мінкульту та повідомлення про початок робіт департаменту охорони культурної спадщини Київради.

Студенти Могилянки просять призупинити роботи у Братських келіях: чому конфлікт не вщухає 4

Студенти Могилянки просять призупинити роботи у Братських келіях: чому конфлікт не вщухає 5

На зустрічі в університеті президент «Києво-Могилянської академії» Сергій Квіт розповів про суди із Києвом за Братські келії та Будинок настоятеля та плани на 2024 рік.

Інформатор писав, що у Могилянці вважають незаконним заклик звертатися в прокуратуру щодо робіт на 200-річній будівлі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.