Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
15.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Чия зіркова паска смачніша: Падалко, Полякова і Кароль поділилися секретами
Великдень вже у неділю! Більшість українських жінок печуть паски на власній кухні, аби пригощати головним кулінарним символом свята родину, рідних та близьких. Ми зібрали для вас рецепти зіркових пасок на будь-який смак.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 15.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
56.89
55.49
55.89
36.5
59.82
56.66
55.82
35.82
60.99
57.99
56.99
36.98
-
52.12
49.34
33.99
60.99
57.99
56.99
36.99
55.99
53.99
52.99
34.49
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
588.11
DOGECOIN (DOGE)
0.16
THETA (THETA)
0.68
LITECOIN (LTC)
77.55
BITCOIN (BTC)
85817.59
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
За що активісти критикують реконструкцію корпусу Києво-Могилянської академії, який має охоронний статус
Реконструкція Братських келій на території Могилянки могла стати частиною освітньої роботи, яку б описували студенти, історики, археологи.
Нагадаємо, що між активістами та керівництвом університету виникло непорозуміння щодо того, як проходять ці роботи. Кияни називають їх «незаконним руйнуванням» пам’ятки, а університет посилається на дозволи, які надають йому право виконувати реставрацію.
«Братські келії – це одна з найстаріших будівель, яка сьогодні збереглася на Подолі. Їй близько до 100 років. Власне, вона була заснована, збудована 1823 року, як одне з допоміжних приміщень комплексу Братського монастиря на території Києво-Могилянської академії. Первісно виконувала функцію житлових площ для монахів якраз цього монастиря. Надалі функції змінювалися. Навіть в кінці 19 століття, 1879 рік, було здійснено перші реставраційні роботи вже в той час за проєктом такого відомого київського архітектора, як Володимир Ніколаєв», - розповів трохи про історію споруди пам’яткоохоронець, експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов.
За його словами, келії, оскільки це одна з найстаріших будівель на Подолі, входять до території заповідника «Стародавній Київ».
«Якраз келії й, власне, комплекс братського монастиря, він є невід'ємним складовою цього заповідника. Має відповідні пам'яткоохоронні таблиці, оскільки це пам'ятка і архітектури, і історії», - розповів Дмитро Перов.
Щоб зупинити роботи в корпусі, викликали поліцію.
Головне запитання до університету – це те, що роботи, які там проводять, активісти не можуть назвати реставрацією. Для цього потрібна широка комунікація та ґрунтовні пояснення.
«Я зацитую, що в нас називається реставрацією. Будівельна норма ДБН Б-321-2004. Даною нормою встановлюють головні принципи реставрації пам'ятки. Принцип найменшого втручання та змін, забезпечення максимального збереження автентичності пам'ятки, - пояснив експерт Центру розвитку міст. - Принцип реверсивності, тобто всі застосовані матеріали та технології повинні бути максимально зворотними, підлягати видаленню або відновленню до автентичного матеріалу».
Також під час брифінгу назвали конкретні посилання на норми законів України. Це стаття 22 закону України «Про охорону культурної спадщини». Вона забороняє зміну або перебудову будь-яких пам'яток. Також в статті 1 закону України «Про охорону культурної спадщини» є пояснення, що таке реставрація.
«Ті роботи, які на сьогоднішній день проводяться, не зовсім відповідають визначенню поняття «реставрація». Крім того, зауваження були з приводу отримання картки на порушення благоустрою. Картка на порушення благоустрою видається тоді, коли є повний пакет дослідної документації», - зазначив Дмитро Перов.
Яких документів могло не вистачати
За оцінкою активістів, на момент зупинки робіт до департаменту територіального контролю не було надано три документи.
«Перший документ – це погодження заповідника «Стародавній Київ», невід'ємно частиною якого є келії. Відсутність погодження департаменту охорони культурної спадщини, який відповідає за будь-які будівельні роботи, які проводяться на території заповідника «Стародавній Київ». І, власне, отримання контрольної картки на порушення благоустрою, яка б дала правомірну підставу для встановлення будівельного паркану і подальшого проведення будівельних робіт», - вважає експерт Центру розвитку міст.
Академія є орендарем споруди. Фото - спільнота "Спадщина"
Під час брифінгу стало відомо, що келії не належать Києво-Могилянській академії. Університет є орендарем цих приміщень.
«Ми дістали документи. Це орендно-охоронний договір 1993 року, укладений між заповідником «Стародавній Київ» та Києво-Могилянською академією. Згідно з цього договору, чітко прописано, що орендар не може робити якісь перепланування, якісь добудови. Він не може навіть змінювати розписи, виносити предмети інтер'єру. З того, що ми бачимо, цього вже немає», - пояснив Дмитро Перов.
Архітектор Данило Ситник розповів про принципи реставрації.
Архітектор Данило Ситник вважає, що елементи, які були в аварійному стані, потрібно було «тендітно і лагідно демонтувати і замінити на нові конструкції».
«Ми розуміємо, що за 200 років ця деревина, вона має свої особливості, це дуже важкий матеріал. Але це не означає, що є потреба в знищенні повністю всієї структури. Все сходиться до того, що балки були не те, що демонтовані. Вони були повністю спилені таким чином, що використати їх ще раз, тобто зняти, реставрувати, відновити, поставити назад, вже неможливо», - заявив Данило Ситник.
Згідно з оцінкою експерта, нові конструкції, які мають з’явитися у братських келіях – це нові навантаження. А нові навантаження – це вплив на ту конструктивну систему, яка зараз є, і її можливе руйнування через різні матеріали та різні навантаження.
«Було зафіксоване як на фасаді просто збивалася штукатурка дрилем без якихось адекватних технік реставрації. Якщо треба дуже швидко зробити, зіпсувати повністю там прошарок жовтої цегли автентичної, то можна, звісно, і дрилем попрацювати. Але для того, щоб правильно підійти до взаємодії з фасадом, то це трішечки інші процеси», - заявив Данило Ситник.
Мистецтвознавиця Ольга Балашова пояснила, чому важливо зберігати автентичність історичних споруд.
Українці ще мають зрозуміти, що таке пам'ятка, чим вона відрізняється від простої сучасної будівлі. І наскільки важливо підходити до збереження автентичності і цінності таких споруд.
«Історія мистецтва не написана, історія української культури не написана. Ми все це маємо зробити. Але такі темпи цього руйнування настільки швидкі і настільки вражаючі, що, в принципі, не буде чого вивчати», - вважає голова правління ГО «Музей сучасного мистецтва», випускниця Могилянки Ольга Балашова.
Під час брифінгу обговорювали, чи не призведуть будівельні роботи у корпусу келії до того, що будівлю позбавлять охоронного статусу. Виявилося, що така практика вже існує: коли будівлю позбавляють автентичності, то судді легше ухвалити рішення щодо позбавлення споруди охоронного статусу. У таких випадках існує ризик, що на місці колишньої пам’ятки може з’явитися нова, сучасна споруда.
Пам'яткоохоронець Валентин Десятник вказав на важливість правильної комунікації.
«Розсилати погрози медіа – це дуже слабка позиція. Називати нас політично заангажованими активістами в корпоративних розсилках – це без коментарів. Кулуарно спілкуватися з міськими чиновниками з сумнівною легітимністю, це не про прозорість», - заявив випускник Могилянки, киянин, пам'яткоохоронець Валентин Десятник.
Компромісним варіантом, за оцінкою учасників брифінгу, могла стати тимчасова консервація споруди до того моменту, як будуть надані відповіді на всі питання активістів.
Інформатор писав, що у Могилянці вважають незаконним заклик звертатися в прокуратуру щодо робіт на 200-річній будівлі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.