У Києві активісти вимагають зупинки реставраційних робіт корпусу Могилянки: поліція затримала будівельників

Читать на русском

Міські охоронці пам'яток стверджують, що керівництво Києво-Могилянської академії бажає перебудувати Братські келії початку XIX століття

Читать на русском
Суперечка активістів та університету НаУКМА
Активісти пояснюють свої дії наявністю припису щодо зупинки будівельних робіт на об'єкті

Міські охоронці пам'яток стверджують, що керівництво Києво-Могилянської академії бажає перебудувати Братські келії початку XIX століття

На території Національного університету Києво-Могилянська академія поновилися роботи з переоблаштування 200-річної будівлі Братських келій. Пам'яткоохоронна спільнота "ЦЕГЛА" та відомий активіст Дмитро Перов викликали поліцію, яка затримала будівельників, що працювали на об'єкті. За приписом Департаменту територіального контролю КМДА, роботи з реставрації келій наразі призупинено.

"Прораб та п'ятеро будівельників проводили самовільні роботи на об'єкті культурної спадщини національного значення - Келії Братського монастиря, 1823 р. Національна поліція затримала будівельників... що проводили роботи під час повітряної тривоги", - зазначили активісти в соцмережах.

Мова про будівлю Братських келій 1823 року, що має статус пам'ятки архітектури національного значення. Перше крило будівлі було відреставровано 2012 року, наразі в ньому розташовано факультет інформатики НаУКМА. Суперечка ж стосується іншого крила, що знаходилось в занедбаному стані після того, як у 2010-х роках звідти виїхала районна лікарня.

Суперечка "Могилянки" та ЦЕГЛИ

В НаУКМА стверджують, що проводять реставрацію, щоб повернути будівлі історичний вид. Демонтували дах і автентичні перекриття - їх збираються замінити залізобетонними балками. Втім, активісти заявили, що такі роботи на пам'ятці архітектури незаконні, оскільки реставрація не може включати демонтаж перекриттів.

НаУКМА має дійсний дозвіл на будівництво. Він стосується саме "реставрації" будівлі, проте заміна даху й перекриттів є саме "реконструкцією", стверджують в "ЦЕГЛІ", що порушує пам'яткоохоронне законодавство. Також, за їх даними, проєкт передбачає появу додаткової сходової клітини та повну заміну даху з облаштуванням вікон для виходу на покрівлю будівлі. Своєю чергою, в НаУКМА заперечують можливість появи мансарди на верхньому поверсі.

Врешті, 25 листопада з'явився припис від Департаменту територіального контролю про тимчасове припинення будівельних робіт через відсутність внутрішнього паспорту об'єкта на будмайданчику.

Активісти показують припис, що забороняє роботи НаУКМА
Активісти показують припис, що забороняє роботи НаУКМА

Будинок з комахами врятували, садибу Замкова - поки ні

Нагадаємо, напочатку листопада київським активістам вдалося зупинити будівництво поряд з відомим Будинком з комахами. Кияни зібрали підписи і надіслали звернення до Київської міської прокуратури щодо негайного зупинення будівельних робіт на вул. Володимирській, 93.

А вже 2 грудня в центрі Києва, на вул. Івана Франка, активісти помітили активізацію будівельників з демонтажу конструкцій будинку Замкова 1899 року. Цього разу також викликали поліцію, яка склала адмінпротокол на виконроба.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.