Поки не працюють крани, слова не матимуть сенсу: Київміськбуд має 5 напрямів пошуку коштів

До 30 серпня 2024 року у Київраді буде працювати комісія щодо розв'язання проблемних питань інвесторів, які очікують на своє житло у Києві

Київміськбуд, гроші, Олійник, будівництво
Житло обіцяють добудувати

Новий керівник будівельної компанії Василь Олійник не виключає, що на добудову ЖК залучать кошти іноземних інвесторів. Загалом, у «Київміськбуді» бачать 5 шляхів пошуку фінансування, але на швидкий результат сподіватися не варто. Проте на початку квітня може бути готовий план відновлення будівництва та черговість появи будівників. Про це стало відомо з інтерв’ю з головою правління — президентом ПрАТ «ХК «Київміськбуд» від 22 березня 2024 року. 

Комісія, яка у Київраді працює над розв'язанням проблем холдингу, запитала у «Київміськбуду» документи та відомості щодо виходу з кризи. Всіх найбільше цікавлять не стільки фінансовий стан та борги, скільки де на будівництво візьмуть кошти. Про це сайт «Вечірній Київ» запитав у президента компанії Василя Олійника. 

головою правління — президентом ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Василь Олійник обіцяє добудувати всі ЖК.
Голова правління — президент ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Василь Олійник обіцяє добудувати всі ЖК.

 

«На сьогодні ми напрацювали не менше п’яти напрямів пошуку коштів. Вони лежать в різних площинах, - розповів очільник «Київміськбуду. - Величина цього результату та його темп неоднозначний, тому що немає цієї однозначності в пропозиціях і можливостях. Але діалоги з Києвом, з представниками КМДА та фондами системні та стабільні, вони постійно відбуваються».

За словами Олійника, на добудову ЖК можуть залучити кошти іноземних інвесторів.

«На сьогодні ще вивчається така можливість, тому що пропозиція з нашого боку має бути цікавою. Люди, які володіють великими грошима, відразу все оцінюють через призму грошей. Їх цікавить, чи матимуть вони дохід від своєї участі у наших проєктах», - заявив Василь Олійник.

Василь Олійник зустрівся з українцями, які вклали кошти у ЖК в Києві. Фото - сайт Київміськбуду
Василь Олійник зустрівся з українцями, які вклали кошти у ЖК в Києві. Фото - сайт Київміськбуду

 

На зустрічі з інвесторами, які вклали кошти у побудову ЖК та очікують отримати своє житло, новий голова «Київміськбуду» заявив, що через півтора-два місяці будуть готові плани відновлення будівництва і визначена черговість добудови ЖК. Ця зустріч проходила 23 лютого 2024 року, тобто на презентацію планів можна чекати максимум на початку квітня.

«Тривають переговори з банками стосовно кредитування, активно ведуть діалог з установами, які створені для забезпечення житлом громадян», - розповідав інвесторам про пошук коштів на відновлення робіт Василь Олійник.

За його словами, «заморожені» будинки добудують, проте це не відбудеться швидко.

«Питання тільки величини коштів і часу — дві взаємопов’язані величини», - заявив голова «Київміськбуду».

Чому так багато розмов про гроші

У 2023 році стало відомо, що холдингова компанія «Київміськбуд», де основним акціонером є громада столиці, не може добудувати 22 ЖК. За підрахунками аудиторів збитки компанії складали 2,28 млрд грн, а на добудову ЖК було потрібно 10 млрд грн. 

Через такі фінансові результати Київрада оголосила про перевірку та відсторонила від роботи на той час голову «Київміськбуду» Ігор Кушніра. Торік 20 грудня стало відомо, що він сам написав заяву про відставку.

Цьому передувала низка скандалів про виведену землю Київміськбуду у Козині, поїздку на Еверест під час воєнного стану та розкішну віллу у Франції, яка належить дружині Ігоря Кушніра.

Однак аудитори не знайшли у сумних результатах «Київміськбуду» зловживань з боку керівництва. За їх висновками на проблеми в компанії вплинули такі фактори:

  • Фінансування переважно із зовнішніх джерел.
  • Диспропорція у графіках будівництва та надходження доходів від продажу.
  • Залежність компанії від позикових коштів.
  • Поточна ситуація на ринку нерухомості та зниження попиту у 2022 році.
  • Низька маржинальність житлових комплексів класу економ та комфорт, які будує компанія.
  • Зобов’язання з добудови об’єктів Укрбуду.
  • Дебіторська заборгованість у 150,82 млн грн.

Для того, щоб подолати кризу, розробили три сценарії:

  • Консервативний сценарій - за умови завершення активних військових дій до квітня 2025 року. Експерти вважають, що його можна реалізувати за два роки. Необхідний обсяг дофінансування складає 272,49 млн доларів (станом на 20 листопада це приблизно 10 млрд 161 млн грн).
  • Базовий сценарій - за умови завершення активних військових дій до листопада 2024 року. За цим планом відновити повноцінну роботу можна за 18 місяців. Цей план потребує 107,57 млн доларів (приблизно 3 млрд 998 млн грн).
  • Оптимістичний сценарій - за умови завершення активних військових дій до липня 2024 року. Це найшвидший план – його можна здійснити за рік. Необхідний обсяг дофінансування – 10,24 млн доларів (приблизно 374 млн 396 тис. грн).

Суди почали повертати гроші інвесторів Київміськбуду

У грудні 2021 року жінка уклала з «Київміськбудом» попередній договір купівлі-продажу квартири. За умовами цієї угоди, на рахунок компанії покупниця перерахувала в якості передоплати 1,3 мільйона гривень. Проте обіцяного житла вона не отримала. 

В суді жінка просила повернути її гроші, які вона вклала у нове житло. Суддя погодився та вирішив розірвати угоду та зобов’язав компанію повернути гроші.

Інформатор писав, що Київміськбуд у суді захищає право будувати ЖК ART HOUSE.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ