Голова правління - президент «Київміськбуду» Ігор Кушнир написав заяву про відставку: що трапилося і що буде далі

Читать на русском

Віталій Кличко не раз обіцяв, що інвестори «Київміськбуду» в будь-якому разі отримають своє житло

Читать на русском
Київ, будівництво
Голова правління "Київміськбуду" Ігор Кушнир повідомив про звільнення

Віталій Кличко не раз обіцяв, що інвестори «Київміськбуду» в будь-якому разі отримають своє житло

20 грудня стало відомо, що Ігор Кушнир - голова правління - президент «Київміськбуду» - написав заяву про відставку.  Що могло стати причиною звільнення і що відбуватиметься з будівельною компанією далі? У цьому розбирався Інформатор.

Чому звільняється Кушнир?

Відповідь на це питання Ігор Кушнир написав сам - на своїй сторінці у Facebook.

"Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності "Київміськбуду". Вважаю це остаточною крапкою над "і", яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в компанії в цілому. Аби уникнути маніпуляцій та пересудів, мною прийнято рішення піти з посади голови правління – президента "Київміськбуду", якій я присвятив значну частину свого життя", – написав Кушнір.

Голова правління-президент «Київміськбуду» Ігор Кушнир написав заяву про відставку: що трапилося і що буде далі? 1

В дописі він нагадав про всі здобутки «Київміськбуду» за всі 12 років свого правління і зауважив, що «не дивлячись на прозорість діяльності Компанії, готовність виконати взяті на себе зобов’язання та завдання, в останні місяці ми пережили низку потужних медійних атак».

«Після цього Наглядовою радою були призначені аудити. Було детально вивчено діяльність Київміськбуду за останні три кризових роки. Не встановлено жодних зловживань з боку керівництва Компанії та мене особисто. Підтверджено, що Компанія функціонувала належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули не тільки на нас, але й на весь ринок. У висновках аудиту були озвучені чіткі пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалась. Вважаю, втілення цих пропозицій дозволить Компанії виконати взяті на себе зобов’язання, а інвестори отримають своє житло і не стануть заручниками ситуації», - написав Кушнир.

І додав, що йому і його команді не соромно за роботу, яку вони виконували.

«Ми збудували ефективну Компанію, безумовного лідера ринку. Проте виклики останніх років – передані зобов'язання щодо «Укрбуду», епідемія коронавірусу, повномасштабна війна – вимагали практичної підтримки з боку нашого акціонера. Ми неодноразово зверталися з фінансовими питаннями і до Кабміну, і до міста, і до інших установ. Сподіваюсь, наступного очільника все ж почують, аби «Київміськбуд» повною мірою міг виконати свої зобов’язання», - резюмував Ігор Кушнир.

Про який аудит говорить Кушнир?

У 2019 році до холдингової компанії «Київміськбуд», 80 відсотків якої належить столичній громаді, було передано 26 недобудованих об’єктів «Укрбуду» Максима Микитася, з яких 16 так і залишилися недобудованими, як і значна частина об’єктів самого «Київміськбуду». Офіційно «Київміськбуд» виправдовує затримки будівництва пандемією COVID-19 та війною.

Попри всі заяви про міцність, у квітні 2023 року «Київміськбуд» попрохав Київраду докапіталізувати компанію на мільярд гривень. Водночас її очільник повідомив на своїй сторінці у Facebook, що компанія призупиняє роботи на будівельних майданчиках, але закликав людей, які брали квартири на виплату, все одно продовжувати платити.

Київрада у видачі мільярда «Київміськбуду» відмовила. Як розповіла депутатка Лілія Пашинна, з тієї причини, що компанія так і не спромоглася обґрунтувати, чому їй потрібен саме мільярд і куди його буде витрачено. Також після епопеї з випрошуванням коштів ситуацією у «Київміськбуді» зацікавилося НАБУ.

Вочевидь втручання НАБУ вплинуло на «Київміськбуд», оскільки вже наприкінці квітня компанія припинила просити в київської громади мільярд гривень, а натомість оголосила про відновлення робіт на чотирьох майданчиках. Тривав цей будівельно-фінансовий ренесанс недовго: у липні ініціативна група інвесторів, які так і не дочекалися добудови свого житла, зустрілася з заступником Кличка Владиславом Андроновим, після чого стало відомо, що в компанії буде проведено аудит, а Київрада створить тимчасову контрольну комісію для перевірки діяльності «Київміськбуду».

6 липня наглядова рада та правління ПрАТ "Київміськбуд" вирішили провести аудит компанії з залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм, голову компанії Ігоря Кушніра відсторонили від посади. Як повідомляли у пресслужбі забудовника, сума коштів для добудови 20 житлових комплексів із портфеля "Київміськбуду" становить 17,7 мільярда гривень. 20 липня оперативники проводили слідчі дії на обʼєктах, повʼязаних зі столичним забудовником.

Наприкінці листопаду аудит було завершено. У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану ПрАТ "ХК "Київміськбуд" не було виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності.

Що вирішила київська влада після результатів аудиту?

В листопаді КМДА запропонувала інструмент, щоб задовільнити схвильованих інвесторів - мова про утворення тимчасового дорадчого органу, до складу якого мають увійти й ініціативні групи інвесторів. За словами заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислава Андронова, це має статись ще цьогоріч.

Контрольна комісія Київради ухвалила рішення, згідно з яким витрати на погашення боргів та добудову довгобудів ХК "Київміськбуд" у сумі 2,28 млрд грн хочуть перевести на держбюджет.

Зазначимо, що наразі на житло від ХК "Київміськбуд" очікують близько 40 тисяч інвесторів. У Києві було зупинено будівництво 22 житлових комплексів. Інвестори не раз виходили на мітинги, щоб довести необхідність завершення робіт на об'єктах забудовника, і Віталій Кличко не раз обіцяв, що інвестори отримають своє житло.

"Жоден з інвесторів не залишиться без житла і це питання буде вирішуватися на засіданні Київради. Ми вже підготували кроки, що від нас чекають всі інвестори, щоб вирішити цю проблему. Я можу запевнити, всі ці речі, які ми підготували, на наступній сесії озвучимо. У нас напрацюваний шлях, як цю проблему вирішити прозоро, зрозуміло. Буде повний контроль над кожною копійкою, щоб відновити будівництво на цих об'єктах, які на сьогоднішній день заморожені", - запевнив мер Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.