За Будинок Зеленських будуть боротися у судах: через що сперечається забудовник та Київрада

Читать на русском

Департамент містобудування та архітектури столичної міськради буде боротися за збереження Будинку Зеленських й для цього спробує скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, який у лютому 2024 року дозволив знести історичну будівлю.

Читать на русском
будівництво, забудовник, суд, Київ
Розгляд справи продовжиться

Департамент містобудування та архітектури столичної міськради буде боротися за збереження Будинку Зеленських й для цього спробує скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, який у лютому 2024 року дозволив знести історичну будівлю.

Будинок Зеленських розташований в Шевченківському районі столиці, на вулиці Кониського, 22 (до 2 березня 2023 року вулиця мала назву Тургенєвська). Його звели у 1890 році на замовлення Івана Маліна. А з 1911 по 1915 роки у будівлі проживала сім’я заможних міщан Зеленських. 

Будинок не має охоронного статусу, проте він є у «списку Кличка» щодо заборони зносити будівлі, яким понад 100 років. Про це повідомила спільнота «Цегла».

Так виглядає Будинок Зеленських у Києві.
Так виглядає Будинок Зеленських у Києві.

 

З судового реєстру відомо, що уродженець Луганщини Єгор Сібілев та зареєстрований у Києві Михайло Гречко стали власниками Будівлі Зеленських у січні 2018 року та у вересні 2021 року. 

До департаменту містобудування та архітектури Київради вони звернулись із заявою щодо отримання містобудівних умов та обмежень у жовтні 2022 року. Йшлося про реконструкцію споруди під ЖК. У відповідь департамент відмовився надавати документ, який дає старт будівельним роботам.

Свою відмову у департаменті пояснили тим, що у серпні 2021 року Київрада ухвалила рішення рекомендувати забудовникам не зносити цінні споруди. Проте це лише рекомендація, а не мораторій.

Чиновники також вказували, що у вересні 2021 року в рамках кримінального провадження №12021105100003147 був накладений арешт на Будинок Зеленських та ділянку під ним. Проте як суди накладали арешт, так з часом їх і знімали

На рекомендаційний характер «списку Кличка» вказав суддя Київського окружного адміністративного суду Сергій Дудін та у червні 2023 року зобов’язав департамент видати ці містобудівні умови. Це рішення намагалися оскаржити, проте марно. Наступним кроком може бути розгляд суперечки у Верховному Суді.

Цікаво, що ще до того, як суди почали розглядати суперечку, у будівельному реєстрі з’явився дозвіл на початок проведення будівельних робіт. Хоча за процедурою спочатку мали отримати містобудівні обмеження, а потім – дозвіл.

Що відомо про роботи у Будинку Зеленських

Поруч із Будинком Зеленських у 2017 році збудували клубний будинок «Turgenev». Для того, аби продовжити будівництво, у 2018 році садибу спробували знести, але після громадського розголосу демонтаж зупинили. 

Так виглядає перша черга ЖК "Тургенев". Фото - сайт Лун
Так виглядає перша черга ЖК "Тургенев". Фото - сайт Лун

 

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2021 року у Києві запровадили мораторій на реконструкцію історичних споруд ХІХ-XX століття. Тоді стало відомо, що у столиці хотіли внести до реєстру пам'ятників 1 тисячу 542 пам’яток, але Мінкульт погодився надати особливий статус лише 73 об'єктам.

Тоді міськрада Києва затвердила свій охоронний список зі 119 об'єктів культурної спадщини столиці ХІХ-XX століття, на проведення реконструкції та капітального ремонту яких ввели мораторій. Подивитися список можна за посиланням. До речі, будинок за адресою Тургенєвська, 22 там теж є.

Для того, щоб зберегти Будинок Зеленських 19 лютого 2024 року кияни зареєстрували петицію. На момент підготовки матеріалу її підтримали 2349 киян. Щоб отримати відповідь від Київради потрібно зібрати 6 тисяч голосів й на це є ще 27 днів.

Хто може бути зацікавлений у будівництві

Замовником першої черги клубного дому Turgenev є «Компанія «Т-Інвест», а генеральним підрядником – компанія «БУДСЕРВІС 2».

Коли ЖК Turgenev активно будували, то його директором був Віктор Троянчук. Він й зараз є директором фірми з купівлі та продажу нерухомості «ТУРГЕНЄВ БІЛД». Цю компанію зареєстрували у червні 2020 року, і, як повідомляє YouControl, вона входить до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Нагадаємо, що Михайло Голиця – це колишній голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд», ексдепутат Київської міської ради. Також він співвласник компанії «Геос Девелопмент». Микола Негрич - депутат Київської міської ради 7-8 скликань та зять Голиці.

Інформатор писав, що киян закликають звертатися до прокуратури задля збереження залишків палацу Розумовського.

Приєднуйтеся до нашого ексклюзивного інтерв’ю з паном Андрієм Демченком, речником Державної прикордонної служби України, щоб дізнатися останні новини про ситуацію на кордонах з Росією. Ви дізнаєтесь, де відбуваються найзапекліші бої та чи є шанс на прорив до Києва. Будьте в курсі подій разом з нами!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.