Давній партнер Stolitsa Group Василь Олійник отримав посаду в компанії «Київміськбуд», замість Ігоря Кушніра. Критики говорять про появу компанії-монополіста, яка буде диктувати умови на столичному будівельному ринку.
Керівником «Київміськбуд» став Василь Олійник, який до цього довгі роки працював у девелоперській компанії Stolitsa Group Владислави Молчанової. Інформація про його призначення з’явилась у п’ятницю, 9 лютого. Наразі зараз, окрім добудови ЖК збанкрутілого банку «Аркада», Stolitsa Group може отримати недобудовані об’єкти Укрбуду.
Василь Олійник у будівельній галузі працює 43 роки. Компанії «Столичні будтехнології» та «Спецбуд-моноліт», якими він керував, збудували понад 1 мільйон м кв. житла та 244 тисячі м кв. комерційної нерухомості у Києві. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті «Київміськбуду».
«Наглядова рада ПрАТ “ХК “Київміськбуд” призначила на посаду Голови правління – президента компанії Василя Олійника, - сказано у повідомленні компанії 9 лютого. - Із 24 січня 2024 року призначений на посаду віце-президента Приватного акціонерного товариства «Холдингова компанія «Київміськбуд» та є членом Правління компанії».
Наразі столичний забудовник повідомив про перезапуск будівництва об’єктів чергами по кілька комплексів. Сьогодні на стадії зведення знаходяться майже 1,5 млн м кв. житла. Це 22 житлових комплекси на понад 100 будинків різного ступеня готовності.
«Для перезапуску об’єктів буде залучено кошти державних фінансових установ та спеціалізованих компаній, таких як «Укрфінжитло» та державні банки, про що вже тривають переговори», - повідомили в «Київміськбуді».
Під дописом в соцмережах про це призначення чомусь обмежили список користувачів, які можуть залишати коментарі.
У цьому призначенні більш цікавить не досвід Василя Олійника, а саме його зв’язок із девелоперською компанією Stolitsa Group. Новий очільник «Київміськбуду» довгий час був керівником генпідрядника та партнером «Stolitsa Group».
Нагадаємо, що у квітні 2021 року був підписаний меморандум про добудову «Stolitsa Group» ЖК «Еврика», «Патріотика» і «Патріотика на озерах». Будівництво 39 будинків зупинилося після банкрутства банку «Аркада».
Перші тривожні дзвіночки пролунали у вересні 2022 року. Тоді кияни зареєстрували петицію про пришвидшення робіт на цих об’єктах. Кияни вказували на те, що «Stolitsa Group» надали право забудувати 176 Га на ж/м Осокорки, де мало з’явитися ЖК «Патріотика на озерах» під новою назвою ЖК «Н2О». Проте виявилося, що на закінчення робіт потрібно було 3,6 млрд грн, які очікували отримати від викупу державою вільних площ.
Але почалося повномасштабне вторгнення й всі гроші пішли на підтримку армії. Тому інвестори просили мера Києва Віталія Кличка, щоб обіцянку уряду виконали за рахунок бюджету столиці.
Петиція зібрала необхідну кількість голосів, але Кличко відповів – в законі немає механізмів, як місцева влада має контролювати забудовника.
У жовтні 2023 року інвестори звернулися до поліції, тому що їх начебто попросили додатково оплатити вже куплені квадратні метри після зміни проєкту ЖК «Патріотика на озерах».
«Столиця Груп хочуть, щоб ми заплатили ще пів-ціни квартири або більше за такі самі площі. Ми називаємо це рейдерством та шахрайством!, - йдеться у тексті відкритої заяви спільноти «Всі недобудови банку «Аркада».
Кияни скаржилися, що отримавши після «Аркади» майже двісті гектарів ділянку під забудову на Осокорках, «Stolitsa Group» нібито нічого не зробила.
З призначенням Олійника, який довгий час працював разом із цим девелопером, компанія отримує майже монопольне становище на будівельному ринку Києва. І разом із зобов’язаннями по проєктах «Аркади» ще й обіцянки добудувати ЖК «Укрбуду». Їх «Київміськбуд» отримав на додачу до своїх проєктів після обіцянки президента Володимира Зеленського, яку він дав у грудні 2019 року.
Довгий час будівельною компанією «Київміськбуд» керував Ігор Кушнір. Однак після кількох гучних розслідувань щодо нього та статків його родини, Кушніра спочатку тимчасово відсторонити від посади.
Разом із тим, повномасштабне вторгнення ще більш підсвітило проблему, що «Київміськбуд» не справляється із будівництвом 22 своїх ЖК та об’єктів Укрбуду. Тому було вирішено провести аудит, щоб з’ясувати, у чому причина цих затримок.
Перевірка встановила, що провини керівництва у зриві термінів будівництва начебто немає. Проблема була у «спадщині» від Укрбуду Микитася та боргах, а також повномасштабному вторгненні. Загалом на виправлення ситуації, за підрахунками аудиторів, потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги.
Перед новим очільником Київміськбуду стоїть надскладне завдання. По суті, одна компанія має виконати зобов’язання за двох забудовників. І, якщо не відкидати зв’язок Василя Олійника зі «Stolitsa Group», то «Київміськбуд» має працювати одразу за трьох.
Але на цей крок «Stolitsa Group», яка належить литовським громадянам та українцю Івану Молчанову, не пішла б, якби не бачила для себе комерційної вигоди. Головне питання: хто саме дасть кошти на будівництво?
Інформатор писав, що литовська компанія виходить з будівництва школи в Бучі через корупційний скандал.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.