Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
09.04.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Вушка з гомілкою: циганський рецепт з Бессарабії
8 квітня відзначається Міжнародний день циган. Це чудовий привід приготувати щось із ромської кухні. Страви тут зазвичай роблять гострими і пряними з використанням спецій, таких як паприка, часник і болгарський перець.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 08.04.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.82
60.82
57.66
56.82
36.82
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.69
49.88
34.54
61.99
58.99
57.99
37.99
56.99
54.99
53.99
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
556.94
DOGECOIN (DOGE)
0.14
THETA (THETA)
0.7
LITECOIN (LTC)
69.7
BITCOIN (BTC)
77027
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Припиніть це робити негайно: забудовнику заборонили знищувати залишки палацу Кирила Розумовського
На вулиці Мазепи, 3-В у Печерському районі Києва, де тривають роботи з «капітального ремонту громадського будинку», виявили підвалини резиденції останнього гетьмана України - Кирила Розумовського та Київрада заборонила будь-що там робити.
Департамент охорони культурної спадщини Київради заборонив проведення будівельних робіт на фундаментах палацу Кирила Розумовського. Проте забудовник – фірма «Собі» за цей час встиг частково розібрати будівлі інженерних служб Київської фортеці 1853 року спорудження та почати нове будівництво.
Дерев’яний палац останнього гетьмана стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Активні роботи на цій території тривають з 13 березня 2024 року. Про це повідомила спільнота «Цегла».
Припис на зупинку робіт від департаменту Київради. Скріни документів - "Цегла"
«Інформація щодо погодження міністерством культури та інформаційної політики України, науково-проєктної та/або проєктної документації на проведення робіт на об’єкті за адресою: вул. Мазепи Івана, 3-В, а також, щодо наявності дозволу на проведення робіт на об’єкті за вказаною адресою, в Департаменті відсутня», - у Київраді нічого не знають про ремонт та не давали на нього згоду.
Тому міська рада чекає, щоб забудовник надав проєкт «капітального ремонту» та документ, який би підтверджував, що ці роботи не впливають на цінні історичні залишки з висновком «спеціалізованої установи».
«Відповідно до ст. 43 закону («Про охорону культурної спадщини») за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону», - нагадали у Київраді.
Забудовнику можуть загрожувати фінансові санкції.
Згідно із цим законом забудовнику може загрожувати штраф у розмірі від 17 тис. грн до 170 тис. грн. Чи зупинять ці фінансові санкції компанію, яка витрачає мільйони на забудову ділянки – питання.
Що відомо про залишки палацу
За словами краєзнавця Антона Короба, археологічні дослідження перед початком робіт не проводилися. Через це компанія своїми роботами, як зазначив Короб, вже знищила «склепіння підземного ярусу».
«Попри те, що ці історичні будівлі ввійшли у Звід пам‘яток та складали частину комплексу будівель Київська фортеця - їх було надано забудовнику ТОВ «СОБІ» для «капітального ремонту», фактично - реконструкції з надбудовою», - написав Антон Короб.
Під час робіт виявили цінні залишки. Фото - "Цегла"
В тому ж законі «Про охорону культурної спадщини» написано, що «якщо під час проведення будь-яких земляних робіт виявлено знахідку археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов'язаний зупинити їх подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини». Згідно зі ст. 36 закону, відновити роботи можна буде «після завершення археологічних досліджень» після отримання письмового дозволу.
«Попри суспільний резонанс, безумовний артефакт української історії продовжують розбирати вручну! Все це відбувається під вивіскою «Капітальний ремонт», дозвіл на який видав Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва», - написав киянин, пам’яткоохоронець Дмитро Перов.
Нагадаємо, що від палацу залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття. Щоб привернути увагу влади до збереження цих пам’яток у неділю, 17 березня 2024 року, під стінами Київради пройшов традиційний мітинг, де активісти тримали фото залишків палацу Розумовського.
Інформатор писав, що за збереження Будинку Зеленських будуть боротися у судах.
Приєднуйтеся до нашого ексклюзивного інтерв’ю з паном Андрієм Демченком, речником Державної прикордонної служби України, щоб дізнатися останні новини про ситуацію на кордонах з Росією. Ви дізнаєтесь, де відбуваються найзапекліші бої та чи є шанс на прорив до Києва. Будьте в курсі подій разом з нами!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.