Припиніть це робити негайно: забудовнику заборонили знищувати залишки палацу Кирила Розумовського

Читать на русском

На вулиці Мазепи, 3-В у Печерському районі Києва, де тривають роботи з «капітального ремонту громадського будинку», виявили підвалини резиденції останнього гетьмана України - Кирила Розумовського та Київрада заборонила будь-що там робити.

Читать на русском
палац Розумовського, забудовник, будівництво, Київ
Забудовник може отримати штраф

На вулиці Мазепи, 3-В у Печерському районі Києва, де тривають роботи з «капітального ремонту громадського будинку», виявили підвалини резиденції останнього гетьмана України - Кирила Розумовського та Київрада заборонила будь-що там робити.

Департамент охорони культурної спадщини Київради заборонив проведення будівельних робіт на фундаментах палацу Кирила Розумовського. Проте забудовник – фірма «Собі» за цей час встиг частково розібрати будівлі інженерних служб Київської фортеці 1853 року спорудження та почати нове будівництво. 

Дерев’яний палац останнього гетьмана стояв на вулиці Івана Мазепи біля Арсенальної площі. Активні роботи на цій території тривають з 13 березня 2024 року. Про це повідомила спільнота «Цегла».

Припиніть це робити негайно: забудовнику заборонили знищувати залишки палацу Кирила Розумовського 1

 

Припис на зупинку робіт від департаменту Київради. Скріни документів - "Цегла"
Припис на зупинку робіт від департаменту Київради. Скріни документів - "Цегла"

 

«Інформація щодо погодження міністерством культури та інформаційної політики України, науково-проєктної та/або проєктної документації на проведення робіт на об’єкті за адресою: вул. Мазепи Івана, 3-В, а також, щодо наявності дозволу на проведення робіт на об’єкті за вказаною адресою, в Департаменті відсутня», - у Київраді нічого не знають про ремонт та не давали на нього згоду.

Тому міська рада чекає, щоб забудовник надав проєкт «капітального ремонту» та документ, який би підтверджував, що ці роботи не впливають на цінні історичні залишки з висновком «спеціалізованої установи».

«Відповідно до ст. 43 закону («Про охорону культурної спадщини») за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону», - нагадали у Київраді.

Забудовнику можуть загрожувати фінансові санкції.
Забудовнику можуть загрожувати фінансові санкції.

 

Згідно із цим законом забудовнику може загрожувати штраф у розмірі від 17 тис. грн до 170 тис. грн. Чи зупинять ці фінансові санкції компанію, яка витрачає мільйони на забудову ділянки – питання.

Що відомо про залишки палацу

За словами краєзнавця Антона Короба, археологічні дослідження перед початком робіт не проводилися. Через це компанія своїми роботами, як зазначив Короб, вже знищила «склепіння підземного ярусу». 

«Попри те, що ці історичні будівлі ввійшли у Звід пам‘яток та складали частину комплексу будівель Київська фортеця - їх було надано забудовнику ТОВ «СОБІ» для «капітального ремонту», фактично - реконструкції з надбудовою», - написав Антон Короб.

Припиніть це робити негайно: забудовнику заборонили знищувати залишки палацу Кирила Розумовського 4

 

Під час робіт виявили цінні залишки. Фото - "Цегла"
Під час робіт виявили цінні залишки. Фото - "Цегла"

 

В тому ж законі «Про охорону культурної спадщини» написано, що «якщо під час проведення будь-яких земляних робіт виявлено знахідку археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов'язаний зупинити їх подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини». Згідно зі ст. 36 закону, відновити роботи можна буде «після завершення археологічних досліджень» після отримання письмового дозволу.

«Попри суспільний резонанс, безумовний артефакт української історії продовжують розбирати вручну! Все це відбувається під вивіскою «Капітальний ремонт», дозвіл на який видав Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва», - написав киянин, пам’яткоохоронець Дмитро Перов

Нагадаємо, що від палацу залишилися дві споруди - одноповерхові служби кінця 19 століття та двоповерховий флігель середини 19 століття. Щоб привернути увагу влади до збереження цих пам’яток у неділю, 17 березня 2024 року, під стінами Київради пройшов традиційний мітинг, де активісти тримали фото залишків палацу Розумовського. 

Інформатор писав, що за збереження Будинку Зеленських будуть боротися у судах.

Приєднуйтеся до нашого ексклюзивного інтерв’ю з паном Андрієм Демченком, речником Державної прикордонної служби України, щоб дізнатися останні новини про ситуацію на кордонах з Росією. Ви дізнаєтесь, де відбуваються найзапекліші бої та чи є шанс на прорив до Києва. Будьте в курсі подій разом з нами!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.