Київміськбуду потрібно до двох років та понад 10 мільярдів гривень: результати аудиту

Читать на русском

Забудовник не може добудувати 22 ЖК у Києві. Проте експерти не побачили проблем з керівництвом компанії. Всі «нещастя» через борги інвесторів та спадок «Укрбуду».

Читать на русском
Київміськбуд, забудовник, довгобуд
Кабмін попросять компенсувати збитки.

Забудовник не може добудувати 22 ЖК у Києві. Проте експерти не побачили проблем з керівництвом компанії. Всі «нещастя» через борги інвесторів та спадок «Укрбуду».

Звітність компанії перевіряли за період з 2020 року до першого кварталу 2023 року. Аудитори не знайшли проблем в компанії, а кризову ситуацію з недобудовами пояснили зовнішніми обставинами. 

Загалом, для відновлення повноцінної роботи столичному забудовнику потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги. Як повідомляє сайт Liga.net, про це свідчать результати аудиту від компанії "НХД-Аудит" та Baker Tilly (Ukraine). 

Що завадило Київміськбуду продовжити будівництво

Аудитори вважають, що на проблеми в компанії вплинули такі фактори:

  • Фінансування переважно із зовнішніх джерел.
  • Диспропорція у графіках будівництва та надходження доходів від продажу.
  • Залежність компанії від позикових коштів.
  • Поточна ситуація на ринку нерухомості та зниження попиту в 2022 році.
  • Низька маржинальність житлових комплексів класу економ та комфорт, які будує компанія.
  • Зобов’язання з добудови об’єктів Укрбуду.
  • Дебіторська заборгованість у 150,82 млн грн.

Тобто зобов’язання, які корпорація отримала у «спадщину» від Микитася та борги, а також повномасштабне вторгнення вплинули на фінансові показники забудовника.

Інвестори говорять, що Київміськбуд зупинив роботи ще до початку великої війни
Інвестори говорять, що Київміськбуд зупинив роботи ще до початку великої війни

«Експерти не виявили фактів можливого безпідставного виведення та списання активів, залучення зовнішнього фінансування, завищення собівартості об’єктів, заниження показників прибутковості та ознак дій з доведення підприємства до банкрутства», - йдеться у результатах перевірки роботи компанії.

Що робити

Для того, щоб подолати кризу, існують три варіанти:

  • Консервативний сценарій - за умови завершення активних військових дій до квітня 2025 року. Експерти вважають, що його можна реалізувати за два роки. Необхідний обсяг дофінансування складає 272,49 млн доларів (станом на 20 листопада це приблизно 10 млрд 161 млн грн).
  • Базовий сценарій - за умови завершення активних військових дій до листопада 2024 року. За цим планом відновити повноцінну роботу можна за 18 місяців. Цей план потребує 107,57 млн доларів (приблизно 3 млрд 998 млн грн).
  • Оптимістичний сценарій - за умови завершення активних військових дій до липня 2024 року. Це найшвидший план – його можна здійснити за рік. Необхідний обсяг дофінансування – 10,24 млн доларів (приблизно 374 млн 396 тис. грн).

Що говорять про фінансову допомогу в Київраді

17 листопада пройшло засідання тимчасової контрольної комісії Київради щодо діяльності «Київміськбуду». Нагадаємо, 80% акцій компанії належить громаді столиці. 

Депутати перевірили звітність будівельної компанії з 2019 року, інформацію про проєкти, а також дані про нараховані та виплачені дивіденди у 2019-2022 роках до бюджету Києва. За результатами, вирішили запропонувати збільшити кількість представників наглядової ради та попросити Кабмін компенсувати забудовнику 2,28 млрд грн збитків.

Нагадаємо, що окрему перевірку проводила аудиторська компанія Ernst & Young

Інформатор писав, що суди почали повертати гроші інвесторів Київміськбуду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.