Забудовник не може добудувати 22 ЖК у Києві. Проте експерти не побачили проблем з керівництвом компанії. Всі «нещастя» через борги інвесторів та спадок «Укрбуду».
Звітність компанії перевіряли за період з 2020 року до першого кварталу 2023 року. Аудитори не знайшли проблем в компанії, а кризову ситуацію з недобудовами пояснили зовнішніми обставинами.
Загалом, для відновлення повноцінної роботи столичному забудовнику потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги. Як повідомляє сайт Liga.net, про це свідчать результати аудиту від компанії "НХД-Аудит" та Baker Tilly (Ukraine).
Аудитори вважають, що на проблеми в компанії вплинули такі фактори:
Тобто зобов’язання, які корпорація отримала у «спадщину» від Микитася та борги, а також повномасштабне вторгнення вплинули на фінансові показники забудовника.
«Експерти не виявили фактів можливого безпідставного виведення та списання активів, залучення зовнішнього фінансування, завищення собівартості об’єктів, заниження показників прибутковості та ознак дій з доведення підприємства до банкрутства», - йдеться у результатах перевірки роботи компанії.
Для того, щоб подолати кризу, існують три варіанти:
17 листопада пройшло засідання тимчасової контрольної комісії Київради щодо діяльності «Київміськбуду». Нагадаємо, 80% акцій компанії належить громаді столиці.
Депутати перевірили звітність будівельної компанії з 2019 року, інформацію про проєкти, а також дані про нараховані та виплачені дивіденди у 2019-2022 роках до бюджету Києва. За результатами, вирішили запропонувати збільшити кількість представників наглядової ради та попросити Кабмін компенсувати забудовнику 2,28 млрд грн збитків.
Нагадаємо, що окрему перевірку проводила аудиторська компанія Ernst & Young.
Інформатор писав, що суди почали повертати гроші інвесторів Київміськбуду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.