Київміськбуд у суді захищає право будувати ЖК ART HOUSE: чому виникла суперечка

Читать на русском

Верховний Суд має вирішити, чи мав «Укрбуд» Микитася право будувати ЖК «ART HOUSE» на землях військового містечка у Києві, при тому, що у прокуратури є «козир у рукаві» – фіктивна оцінка землі, за якою Міноборони дісталося б менше квартир, ніж мали отримати військові.

Читать на русском
Київміськбуд, суд, Київ, будівництво, забудовник
Будівництво поки не ведеться

Верховний Суд має вирішити, чи мав «Укрбуд» Микитася право будувати ЖК «ART HOUSE» на землях військового містечка у Києві, при тому, що у прокуратури є «козир у рукаві» – фіктивна оцінка землі, за якою Міноборони дісталося б менше квартир, ніж мали отримати військові.

У Верховному Суді у вівторок, 19 березня, мало пройти судове засідання щодо договорів на будівництво ЖК Art House по вулиці Михайла Максимовича (Трутенка), 3 у Києві. Прокуратура наполягає на тому, що основний договір та додаткові угоди про роботи на землях оборони не погоджувалися з Кабміном, а експерти занизили оцінку ділянок на 231,3 млн грн. 

З іншого боку є інвестори, які вклалися у побудову житла й очікують отримати свої квадратні метри. Тому що це їм обіцяв президент Володимир Зеленський, коли передавав недобудови Укрбуду до київської комунальної корпорації «Київміськбуд», яка, наразі, має знайти гроші на виконання цих обіцянок. 

Київміськбуд у суді захищає право будувати ЖК ART HOUSE: чому виникла суперечка 1

 

Так на ескізах виглядає ЖК Art House. Фото - сайт Лун
Так на ескізах виглядає ЖК Art House. Фото - сайт Лун

 

Прокуратура зацікавилася ЖК Art House через те, що у вересні 2016 року між центральним територіальним управлінням капітального будівництва Міноборони та «Укрбуд Інвестгруп» було укладено договір про будівництво ЖК на території військового містечка. Висотку заввишки 24 та 26 поверхів мали побудувати на ділянках у 6,2224 га та 0,2860 га. Проте прокуратура скасувала ці домовленості у квітні 2018 року. 

За місяць до того, як Верховний Суд остаточно визнав угоду недійсною, організація Міноборони та Укрбуд уклали інший, але такий самий по суті договір. Тому прокуратура знов пішла до суду, щоб скасувати цю угоду та додатки до неї, а також визнати недійсним право «Київміськбуду» займатися цим проєктом.

За версією прокуратура, якщо хотіли будувати на землях оборони, то мали провести конкурс та отримати дозвіл від уряду. Крім того, у листопаді 2020 року оцінщики, які визначали вартість ділянок Міноборони отримали по 3 та 4 роки умовно за підробку звіту

Як обдурили Міноборони

З їх висновків, на лютий 2018 року землі під ЖК у Голосіївському районі Києва нібито коштували 179 млн 806 тис. 379,45 грн. Однак справжня ринкова вартість ділянок була не менше 411 млн 089 тис. 418 гривень. Тобто вони занизили вартість на понад 231 млн грн.

Укрбуд приманював інвесторів у новий проєкт.
Укрбуд приманював інвесторів у новий проєкт.

 

Чому це важливо? Коли Міноборони підписувало додаткову угоду з Укрбудом, то спочатку «сторгувалося» на 9% загальної площі квартир та приміщень у ЖК, які мали дістатися військовим. Згодом, сторони зійшлися на 10%. Проте чим нижче була оцінка ділянок, тим менше квартир мало б отримати Міноборони.

«Розрахункова частка житла не може бути меншою від сумарної вартості, встановленої за результатами експертної грошової оцінки земельної ділянки та незалежної оцінки майна, що на ній розташоване», - йдеться у рішенні суду.

Суддя Господарського суду Києва Ростислав Сташків погодився із цими висновками та у грудні 2022 року визнав недійсними угоди з «Укрбудом» та «Київміськбудом». Однак це рішення не пройшло перевірки в апеляції та у листопаді 2023 року його скасували. Остаточне рішення має ухвалити Верховний Суд.

Чому Київміськбуд займається ЖК Укрбуду

Президент Володимир Зеленський у грудні 2019 року у прямому ефірі заявив, що столична компанія «Київміськбуд» добудує всі об'єкти «Укрбуду». 

"Ми хочемо заспокоїти зараз усіх постраждалих інвесторів. Сьогодні на вечір це питання (щодо "Укрбуду". – ред.) вирішене. І всю цю нерухомість буде добудовано і на себе зобов’язання взяв "Київміськбуд". Тобто, питання буде вирішене", – заявив президент.

Що стосується ЖК Art House, то у лютому 2021 року між Центральне територіальне управління капітального будівництва Міноборони, фірмою "Укрбуд Інвестгруп", самим Міноборони та "Київміськбуд" був підписаний договір про побудову ЖК. Однак станом на січень 2022 року будівельний майданчик виглядав ось так.

Земля, де мав будуватися ЖК станом на
Земля, де мав будуватися ЖК станом на січень 2022 року. Фото - сайт Лун

Щоб привернути увагу влади до своїх проблем, інвестори ЖК Art House, який передали столичній будівельній корпорації, звернулись до мера Києва Віталія Кличка із петицією. Серед їх вимог було «припинити повноваження чинних, та обрати нових членів наглядової ради ПрАТ «ХК «Київміськбуд». Чи то до людей дослухалися, чи так співпало, проте новим президентом «Київміськбуду» нещодавно став партнером відомої будівельної компанії «Stolitsa Group» Василь Олійник. 

Йому потрібно буде вирішити, де шукати понад 10 мільярдів гривень, які за оцінкою аудиторів, потрібні на виконання всіх обіцянок перед інвесторами. 

Інформатор писав, що Київміськбуд не може добудувати 22 ЖК: через що тисячі людей ще не отримали свої квартири.

Завершився ще один тяжкий тиждень для України, та є і гарні новини. Сьогодні у випуску про те, як Україна запустила 100 дронів на територію РФ та як загинули 16 окупантів в літаку! Скандали і діалоги з міжнародними лідерами, де Папа Римський пропонує Україні підняти білий прапор та неочікувані відгуки про стрічку «20 днів у Маріуполі»

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.