Київміськбуд будуть рятувати від банкрутства грошима з бюджету, але Кушніра до роботи поки не допускають

Читать на русском

В міській раді Києва вивчили звіти аудиторів та погодилися, що на проблеми забудовника вплинув ковід, війна та недобудови Укрбуду.

Читать на русском
Київміськбуд, ЖК, недобудови, Укрбуд
Ігор Кушнір поки відсторонений від посади

В міській раді Києва вивчили звіти аудиторів та погодилися, що на проблеми забудовника вплинув ковід, війна та недобудови Укрбуду.

Міська влада Києва вирішила допомогти своєму забудовнику – компанії Київміськбуд добудувати житло. Для цього з бюджету витратять кошти на викуп квартир для пільговиків, які перебувають у черзі. 

На ці цілі Київ заклав у бюджеті цього року понад 1 млрд грн. Але це не покриє повністю збитки будівельної компанії, які, за підрахунками аудиторів, складають 2,28 млрд грн. Про це розповів під час онлайн-пресбрифінгу перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. 

 

«Враховуючи, що місто є основним акціонером компанії «Київміськбуд» та у зв’язку із ситуацією на ринку нерухомості загалом, а також занепокоєнням інвесторів, наглядова рада «Київміськбуду» ухвалила наступні рішення. Перше – про проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності «Київміськбуд» за 2020-2023 роки», – повідомив Микола Поворозник.

Поки триватиме нова перевірка, Кушнір не зможе приходити на роботу.
Поки триватиме нова перевірка, Кушнір не зможе приходити на роботу.

На час цієї перевірки голова правління – президент Київміськбуду Ігор Кушнір буде відсторонений від займаної посади. Також в компанії мають створити підрозділ внутрішнього фінансового аудиту.

Щоб знайти кошти, яких не вистачає на добудову ЖК, Київ нагадає Кабміну про взяті зобов’язання по об'єктах Укрбуду.

«Ми хочемо заспокоїти зараз усіх постраждалих інвесторів. Сьогодні на вечір це питання (щодо «Укрбуду» – ред.) вирішене. І всю цю нерухомість буде добудовано і на себе зобов’язання взяв «Київміськбуд». Тобто, питання буде вирішене», – казав у грудні 2019 року президент Володимир Зеленський. І доручив цим зайнятися прем’єру Денису Шмигалю. 

Зараз в інвесторів Укрбуду більше шансів отримати своє житло. Тому що під час воєнного стану уряд може допомагати грошима вже розпочатому будівництву. В той час як ЖК збанкрутілого банку «Аркада» ще тільки починають будуватися. 

Що «підкосило» Київміськбуд

Висновки аудиторів показали, що у критичному стані компанії не винні невдалі рішення керівництва. Експерти компаній «НХД-Аудит» та Baker Tilly (Ukraine) визначили, що складнощі в забудовника виникли через борги інвесторів та спадок «Укрбуду».

На поганий стан компанії вплинули ще й такі фактори:

  • Фінансування переважно із зовнішніх джерел.
  • Диспропорція у графіках будівництва та надходження доходів від продажу.
  • Залежність компанії від позикових коштів.
  • Поточна ситуація на ринку нерухомості та зниження попиту в 2022 році.
  • Низька маржинальність житлових комплексів класу економ та комфорт, які будує компанія.
  • Дебіторська заборгованість у 150,82 млн грн.

«На сьогодні фактори, що призвели до такого стану підприємства, не змінилися. Це і продовження бойових дій, і постійні повітряні обстріли столиці, які не сприяють відновленню попиту на нерухомість у Києві та Україні загалом, - заявив на брифінгу Поворозник.

Нагадаємо, що 17 листопада цього року пройшло засідання тимчасової контрольної комісії Київради щодо діяльності Київміськбуду. Депутати перевірили фінансову звітність забудовника, починаючи з 2019 року та запропонували нагадати Кабміну про гроші - 2,28 млрд грн.

Уряд Шмигаля обіцяв допомогти із "спадком" Укрбуду.
Уряд Шмигаля обіцяв допомогти із "спадком" Укрбуду.

Загалом аудитори представили кілька сценаріїв подальшої роботи забудовника:

  • Консервативний сценарій - за умови завершення активних військових дій до квітня 2025 року. Експерти вважають, що його можна реалізувати за два роки. Необхідний обсяг дофінансування складає 272,49 млн доларів (станом на 20 листопада це приблизно 10 млрд 161 млн грн).
  • Базовий сценарій - за умови завершення активних військових дій до листопада 2024 року. За цим планом відновити повноцінну роботу можна за 18 місяців. Цей план потребує 107,57 млн доларів (приблизно 3 млрд 998 млн грн).
  • Оптимістичний сценарій - за умови завершення активних військових дій до липня 2024 року. Це найшвидший план – його можна здійснити за рік. Необхідний обсяг дофінансування – 10,24 млн доларів (приблизно 374 млн 396 тис. грн).

Загалом експерти вважають, що на добудову 22 ЖК Київміськбуду потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги.

І Київрада вже почала розв'язувати проблеми свого забудовника. Для цього на останній сесії депутати погодилися збільшити статутний капітал КП «Фінансова компанія «Житло-інвест» на 2 млрд грн. Це підприємство зараз займається тим, що купує квартири та здає їх в оренду з правом викупу. Квартири купують, втому числі, в ЖК Київміськбуду.

Інформатор писав, що Кличко заявив, що не хоче, щоб Київміськбуд збанкрутував.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.