Київське метро знову обезголовлене: начальника підземки відправили під домашній арешт

Подільський райсуд столиці відправив Віктора Вигівського під цілодобовий домашній арешт та заборонив спілкуватися із іншими фігурантами справи про підтоплення у тунелі "синьої" лінії підземки, це означає де-факто, що нині метро потрібен новий очільник

Київський метрополітен арешт директора Віктор Вигівський справа про аварію тунелі Голосіївський район синя лінія
Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Віктору Вигівському обрав Подільський райсуд Києва

Подільський районний суд Києва відправив під домашній арешт головного інженера, в.о. начальника Київського метрополітену Віктора Вигівського. Йому інкримінують неналежне утримання тунелю біля метро "Деміївська", яке призвело до аварії у тунелі в грудні 2023 року. Саме він, за даними слідства, як головний інженер, несе відповідальність за стан тунелів.

Про рішення Подільського райсуду повідомила Київська міська прокуратура. У кінці липня 2024 року, пишуть у пресслужбі прокуратури, Вигівському, як головному інженеру, повідомили про підозру у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч.2 ст.367 КК України). Слідство вважає, що він має відповідати за підтоплення тунелю між станціями "Деміївська" та "Либідська" через неналежне виконання своїх обов’язків.

Також у четвер, 25 липня, Подільський райсуд обирає запобіжний захід ще одному підозрюваному, начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель КП "Київський метрополітен". Напередодні, 23 липня, Генпрокуратура та Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції вже повідомили про підозру кільком посадовцям київської підземки. Йдеться про начальника служби колії, тунельних споруд і будівель та головного інженера (ним є сам Віктор Вигівський).

Натомість, Віталій Кличко особисто стверджує, що саме проблеми при будівництві, а не неналежна експлуатація тунельних споруд стали причиною катастрофи в грудні 2023-го. Напередодні він заявив у ефірі муніципального телеканалу Київ, що саме неякісні проектні рішення та такі ж неякісні будівельні роботи при спорудженні цієї ділянки тунелю призвели до аварії.

Зазначимо, що Віктор Вигівський виконує обов'язки начальника підприємства з весни 2024 року, коли після викривального журналістського розслідування звільнився Віктор Брагінський. Згідно з обраним запобіжним заходом, начальник метрополітену має цілодобово перебувати під домашнім арештом. До того ж, метро знову де-факто "обезголовлене" - Вигівському заборонили спілкуватися зі свідками та іншим підозрюваним, начальником служби колії, тунельних споруд і будівель.

Роботи з ліквідації протічок велися постійно: коли сталася аварія, як міська влада рухала дату здачі тунеля та що відбувається на будівництві зараз

Нагадаємо, після аварії, що трапилася напочатку грудня 2023 року, тунелі продовжували наповнюватись водою. Ми уважно стежили за станом "проблемної" ділянки тунелю між ст.м. "Либідська" та "Деміївською". Так, інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин, що постійно розповідав про тунель, стверджував, що на "синій" лінії постійно велися роботи з ліквідації протічок.

Також ми неодноразово писали про загальний хід будівельних робіт на "синій" лінії між ст.м. "Либідська" та "Деміївською". Ціна усіх робіт, включно з демонтажем старих конструкцій, встановленням нових, проєктом тощо вже перевищила 400 млн грн. Але є питання дат: Віктор Вигівський каже, що рух поїздів запустять напочатку осені. Але цю дату вже посували декілька разів: напочатку ремонту міська влада стверджувала, що завершити ремонт можна за півроку. Як саме "рухали" дату, розповів Інформатор.

Зрештою, наприкінці липня 2024-го Інформатор написав про хід будівельних робіт на Деміївській площі у Києві. Там нарешті почалися роботи з будівництва нової ділянки тунелю замість тієї, що була демонтована після того, як її визнали аварійною. Працівники компанії-підрядника вже почали складати каркас для бетонування конструкцій тунелю. А напередодні будівельники вже заклали під майбутній тунель основу та плиту з кількох шарів армованого бетону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube