Київщина лідирує в країні за кількістю заяв від бажаючих стати помічником ветеранів - хто може долучитися

Фахівці із супроводу забезпечуватимуть всебічну підтримку демобілізованим військовослужбовцям у процесі переходу від служби до цивільного життя

ветерани
Після успішного проходження конкурсного відбору, майбутні помічники ветеранів повинні пройти навчання в одному із Центрів ветеранського розвитку

Київщина посідає перше місце серед інших регіонів України за кількістю заяв від претендентів на участь у проєкті супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Міністерство у справах ветеранів України шукає фахівців, які першими мають зустрічати ветерана після демобілізації, допомагати йому інтегруватися і в громаду, де він проживає, і в суспільство в цілому. Прийом заяв на участь у відборі було відкрито наприкінці серпня 2024 року, станом на 3 жовтня найбільша їхня кількість подана у Київській області - наразі тут 147 претендентів.

Про проміжний результат прийому заяв, який триватиме по 30 жовтня 2024 року, повідомив директор Департаменту соціального розвитку та ветеранської політики Київської обласної військової адміністрації Ігор Мещан. За його словами, фахівці із супроводу надаватимуть всебічну допомогу в реабілітації, адаптації, психологічній підтримці, працевлаштуванні та вирішенні соціально-побутових питань ветеранам та демобілізованим військовослужбовцям.

«Багато ветеранів стикаються з серйозними психологічними та соціальними труднощами. Впровадження інституту помічника ветерана сприятиме швидшій адаптації до цивільного життя та зменшить рівень безробіття і соціальної ізоляції. Запрошуємо волонтерів, громадських активістів, які вже мають досвід підтримки ветеранів, членів сімей ветеранів та загиблих, та самих ветеранів, які вже демобілізувалися увійти до лав помічників ветеранів», – зазначив Ігор Мещан.

Аби стати таким фахівцем, необхідні  дві умови: по-перше, бути громадянином чи громадянкою України. По-друге, мати рівень освіти не нижче бакалавра за наступними галузями: “Освіта/Педагогіка”, “Соціальні та поведінкові науки”, “Право”, “Охорона здоров’я”, “Соціальна робота”, “Публічне управління та адміністрування”. Перевага надаватиметься кандидатам, які мають статуси: ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого або померлого ветерана війни, захисника/захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.

Як повідомляє Міністерство у справі ветеранів, фахівці із супроводу опікуватимуться ветеранами війни, демобілізованими, членами сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, членами сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України, постраждалими учасниками Революції Гідності, та членами їхньої сім’ї, особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

До посадових обов’язків фахівця із супроводу входить:

  • надавати супровід за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до чинного законодавства;
  • інформувати ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
  • контролювати потреби ветеранів та збирати аналітику;
  • звітувати про результати наданих послуг;
  • надавати кризову психологічну допомогу;
  • бути поряд, коли це потрібно.

Подати заяву на посаду фахівця із супроводу та пройти тестування можна до 30 жовтня 2024 року включно. Для цього потрібно перейти на вебплатформу е-Ветеран, у розділі «Електронні сервіси» натиснути «Заява на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» та заповнити відповідну форму.

Ветерани можуть отримати безкоштовні ваучери на навчання від держави

Як повідомляв Інформатор, тепер українці можуть отримати за державний кошт ваучери на навчання ще 16 професіям і 15 спеціальностям, які нині актуальні на ринку праці. Отримати ваучер на навчання можуть громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3 років. Зокрема ВПО, ветерани, особи з інвалідністю, звільнені з полону. 

Також ми писали, що у київських ТРЦ з’явилася продукція від підприємців-ветеранів. Для сприяння розвитку ветеранського бізнесу в київських супермаркетах почали продавати продукцію, створену захисниками. Перші полички з такою продукцією з'явилися у столичному гіпермаркеті Auchan, повідомляють у Міністерстві у справі ветеранів. Поки на них товари від двох ветеранських підприємств, але у міністерстві планують масштабувати цей проєкт. До співпраці запрошують й інших ветеранів-виробників. Для отримання права використовувати бренд “Створено захисниками”, потрібно подати заявку і перелік документів на електронну пошту stvoreno@mva.gov.ua.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube