КМДА розробила механізм компенсування вартості машини: це обов'язково має бути новеньке авто, переобладнане для потреб захисника, який отримав на війні I-II ступені інвалідності
У Києві визначили механізм компенсації вартості автомобілів для учасників бойових дій, що отримали інвалідність. Місто зможе компенсувати до півмільйона гривень за авто, що пройшло переобладнання для потреб водія, який втратив кінцівки. Але є важлива умова - техніка має бути саме новою і купленою у автосалоні.
Про програму з матеріальної допомоги киянам, що отримали інвалідність, розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда в інтерв'ю муніципальному телеканалу Київ24. За її словами, програма, що діятиме у столиці, є першою подібною в Україні. Зазначимо, що до середини "нульових" працювали аналогічні програми з видачі безоплатного транспорту для людей, що стали інвалідами під час Другої світової війни.
"Ми першими в Україні визначили механізм, право на компенсацію вартості автомобіля для учасників бойових дій з інвалідністю I та II групи, яка наступила внаслідок втрати кінцівки. Так, автомобіль має бути переобладнаний. Гранична межа вартості автівки має складати 500 тис грн, саме цю суму ми можемо компенсувати - а сама автівка може бути і дорожчою, але обов'язково новою, а не ввезеною б/в з-за кордону", - розповіла Марина Хонда в ефірі телеканалу.
Зазначимо, що за ціною до 500 тис грн у автосалонах столиці можна придбати автівки китайських виробників - це кросовери Chery Tiggo 2, JAC JS2 2022-го модельного року, Dongfeng Nano Box 2023-го року. Трохи дорожче за "поріг" буде коштувати седан MG 5 2022-го року та більш новенький BYD Seagull. Звісно, можна придбати і значно дорожче авто, але різницю в ціні доплачуватиме новий господар.
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, яку саме матеріальну допомогу Київ надає соціально незахищеним категоріям громадян, ВПО та людям з інвалідністю. Із міського бюджету малозахищеним мешканцям виплачують різні види соціальної матеріальної допомоги, зокрема за міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам". Звертатися треба до Департаменту соціальної політики КМДА.
Також ми писали, що до Дня Захисників та Захисниць України, що святкують 14 жовтня, Київ виплатив майже 35 мільйонів гривень адресної одноразової матеріальної допомоги. Її отримали близько 36 тисяч киян: члени сімей військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність України та брали участь в АТО/ООС, які загинули чи пропали безвісти; кияни, які отримали інвалідність I, II та III групи внаслідок війни; кияни, які брали участь у Революції гідності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.