У Києві вулицю Тургенєва назвали ім'ям хірурга Волковича

В Дарницькому районі столиці з’явилась вулиця, названа на честь видатного київського хірурга та науковця Миколи Волковича

У Києві вулицю Тургенєва назвали ім'ям хірурга Волковича
Ім'я Вовковича у Києві згадувалося лише на меморіальній дошці на будинку факультетських клінік Київського медичного інституту

У Києві триває процес деколонізації міської топоніміки, і тепер вже столиця остаточно позбавилась слідів російського письменника Івана Тургенєва. На початку 2024 року "оспівувач російської природи" зник з мапи Києва у Деснянському районі, а зараз - і в Дарницькому. Відтепер вулиця у Бортничах має ім’я видатного київського хірурга, академіка та науковця Миколи Волковича.

Про таке рішення, прийняте за результатами голосування та на основі експертних висновків, 7 жовтня 2024 року повідомила пресслужба Київської міської ради. Микола Волкович, який у 1908 році  заснував Товариство хірургів Києва, був приват-доцентом медичного факультету Київського університету святого Володимира. За інформацією у Вікіпедії, усе своє життя працював в Києві, створив вітчизняну школу хірургів та ортопедів, був завідувачем хірургічного відділення Олександрівської лікарні.

Він першим в Україні об'єднав отіатрію - розділ оториноларингології, який займається розладами слуху, і ларингологію, що вивчає хвороби гортані,  в єдину клінічну дисципліну. Великого поширення серед травматологів здобула запропонована ним шина для іммобілізації при переломах плечових кісток. І саме Волкович першим став застосовувати при операції апендициту косий фізіологічний розріз передньої черевної стінки, відомий сьогодні під назвою Волковича-Дяконова. 

Як Бровари перейменували у "Броварі" за допомогою болгарки

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у місті Бровари під Києвом місцеві активісти влаштували акцію з "перейменування" міста, підправивши назву міста на "Броварі" в інсталяції "я люблю Бровари", розташованій просто навпроти міськради. Дискусія про назву міста точиться вже не перший рік - і частина громади виступає за повернення історичної та обґрунтованої з погляду мови назви. Втім, поліція запал активістів не оцінила.

Також ми розповідали, що у Києві перейменували в процесі дерусифікації та декомунізації десять міських об'єктів, зокрема проспект Повітрофлотський. Відповідне рішення прийняли на засіданні сесії Київської міської ради. Зміна назв міських об'єктів сприяє тому, що на карті столиці з'являються топоніми, пов'язані з історією нашої держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube