Більш престижну локацію для поселення безхатьків важко й вигадати, адже з одного боку обожнюваний Кличком Оболонський острів з парком, з іншого розкішні маєтки, кожен з яких коштує мільйони доларів
На Оболонський набережній у Києві, за кілька метрів від місця променаду містян та зовсім поруч із водою, днями з’явилося дивне поселення. Поліція воліє його не помічати, та й незручностей мешканці не створюють. Житло - це велика халабуда з підручних засобів, що прикрита від дощу плівкою, навколо неї є ознаки життя та присутності людей. А ось хто вони: невдахи-інвестори Київміськбуду, колишні мешканці оболонських елітних котеджів, що ностальгують за втраченим майном, звичайні безхатьки чи взагалі дауншифтери, що відмовились від нав’язаних суспільством цінностей - велике питання. Аби розібратися, журналісти Інформатора відвідали цей табір.
Місце розташування "халабуди" - на по-осінньому свіжому повітрі, біля самої води. Намет розітнули подалі від улюбленого міським головою парку “Наталка”, до нього від "парадного входу" декілька сотень метрів. Хатинка складена з різних конструктивних елементів, матеріали - найрізноманітніші: дошки, мотузки, намет.
Точне місце розташування - за Київським водним стадіоном, у бік вулиці Прирічної, біля водопровідної насосної станції Оболонь-1. Локація насправді "почесна": з одного боку Оболонський острів зі свіжовідкритим парком, з іншого - елітна забудова з низки маєтків, кожен з яких коштує мільйони доларів. Є ще й ексклюзивні умови, власний вихід до води, адже кілька кроків - і перед тобою затока між набережною та Оболонським островом. Можна й одяг випрати, і свіжу рибу до сніданку упіймати.
До речі, мешканці табору так і роблять. Ні, сушених лящів на мотузці ми не бачили, а ось чоловічі речі - джинси й светр - сушаться на мотузці, попри погоду. Поряд із входом - дитячий візок, дбайливо вкритий плівкою. Сподіваємось, немовлят у таборі немає.
Втім, на жаль, запитати не було у кого - “маєток” виявився порожнім, хоча ознаки життя є усюди. Натягнуті мотузки для сушіння речей, губка для миття посуду, саморобний стіл з двох діжок, з окремої металевої діжки зроблена піч, на якій величезна металева жаровня, розрахована на велику компанію. А ось людей немає, хоча хлопці, що рибалили неподалік повідомили, що у вихідні вони тут були. Принаймні один чоловік, кажуть, точно чимось займався. І в понеділок вдень рибалки бачили, як він виходив на набережну зі свого табору.
Підсумок читачів розчарує. Судячи з зовнішнього вигляду - відносно чисті намет, "свіжі" мотузки та продумані конструкції - йдеться таки про безхатька, але досить обізнаного в інженерній справі. Зважаючи на пору року, "халабуда" не простоїть довго на березі річки - невдовзі чоловікові (і його друзям, якщо вони, звісно, є) стане холодно, і вони заберуться з Оболонської набережної.
Як повідомляв Інформатор, новостворена рекреаційна зона на Оболоні може успадкувати усі вади аналогічних міських парків з хаотичним встановленням генераторів та парковкою "дуже поважних гостей" деінде на доріжках. Влітку кияни скаржилися, що на відпочинкову зону дозволили заїжджати приватному транспорту. До того ж на острові, під час створення якого головним задумом було зробити зону для рекреації (себто відпочинку), дирчали генератори. Прикметно, що під час знеструмлень на Оболоні саме на острові постійно було світло - коли весь район був оповитий темрявою, відпочинкова зона яскраво сяяла вогнями.
Нагадаємо, за облаштування Оболонського острова платили, фактично, з кишені киян. Спочатку йшлося про 171,3 млн грн, за які там мали прокласти пішохідні й велосипедні доріжки та створити зону для йоги. Але не всіх коштів вистачило. Відтак, у жовтні 2023 року підрядникові перерахували ще 13,1 млн грн.
Але, втім, якість виконання робіт вийшла не найкращою. Вади показали перші зливи, що впали на Київ у травні та червні 2024-го: на знимках, зроблених після рясних дощів, видно, що де-не-де острів перетворився на справжню "Венецію" - інженери не продумали водовідведення та дренажі, внаслідок чого на доріжках стояли чималі калюжі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.