Киянин встановив сонячну станцію на балконі, щоб заживити побутові електроприлади - на що її вистачає

Пристрою для перетворення сонячного випромінювання на електричний струм вистачає, аби заживити найнеобхідніші споживачі: холодильник, телевізор та деякі інші пристрої

сонячні панеля
На балконі встановленя гнучкі сонячні панелі на 400 Вт - їхньої роботи вистачить на 8 місяців року

Киянин Дмитро Чуб став власником квартирної СЕС після літніх тривалих відключень електроенергії. Отримавши автономію від загальних електромереж завдяки встановленим на балконі сонячним панелям, наразі він вдосконалює квартирну систему живлення. А власну СЕС зібрав із сонячних панелей, зарядної станції та мережевого інвертора.

Про сонячну електростанцію у звичайній київській багатоповерхівці повідомив ресурс Твій дім. Практика. Як зазначає власник квартирної СЕС, спочатку він обмірковував ідею з генератором, але її довелося відкинути - четвертий поверх 9-поверхівки, закритий балкон, питання безпеки. Тому сонячна панель мала вигляд альтернативи, до того ж, пощастило в тому, що вікна квратири виходять на південь - сонце в квартирі з 8 ранку до 6 вечора. 

“Я знайшов гнучку 400-ватну панель EcoFlow, як раз в розмірах мого балкону, і вона не псує естетичний вигляд з вулиці. Повісив за допомогою звичайних уголків, які купив у строймаркеті, і вона почала заряджати. І згодом меня стало нікуди дівати сонячну енергію: повісив я її у липні, і вона стабільно довала 250-300 Вт. Я почав розряджати зарядну станцію Дельта - підключав до неї всі сильні споживачі, що просто розряджати її, і щоб сонячна енергія не простоювала”, - розповів Дмитро.

Зарядна станція EcoFlow DELTA 2 Max ємністю 2048 Вт/год з додатковою батареєю у Дмитра з’явилась ще до сонячних панелей - цього вистачало на добу автономії з роботою холодильника, газового котла, телевізора, інтернета. Але після облаштування балкону панелями, вже у вересні, він придбав мереживий мікроінвертор для квартири PowerStream. Він розподіляє енергію від сонячних панелей та зарядної станції у мережу квартири, однак працює тільки за наявності міської мережі. Підключається до мережі квартири через розетку.

“Я підключив сонячну панель до PowerStream, а вже його - до Дельти, і це дозволяє мені балансувати сонячну енергію. Я виставив пріоритети: спочатку заряджається станція, а потім надлишкова енергія відправляється у живлення квартири. Щоби воно правильніше працювало, довелося ще встановити розумні розетки. Їх я поставив від EcoFlow на холодильник, роутер, телевізор. Тобто, після того, як зарядилась станція, у мене живиться квартира умовно безкоштовно. Тому що споживання холодильника  - це 80-100 Вт, роутер - 8 Вт, телевізор - 60-80 Вт. Таким чином, сонячної енергії вистачає для живлення постійних споживачів квартири”, - пояснює власник СЕС.

Коли ж сонця немає, усі вони живляться від зарядної станції, як заряджається вночі - з 23 до 7 ранку по нічному, більше дешевому тарифу. Щодо обсягів, за результатами теплого вересня Дмитро нагенерував 32 кВт. Каже, це небагато, але ж це безкоштовна енергія. І хоча першою метою була автономія, другою все ж таки стала користь, точніше, зменшення затрат. До речі, у хмарну погоду, коли сонце не пробивається, панелі видають 40-50 Вт.

Дмитро планує вдосконалити свою систему: перш за все, влаштувати певну автоматику, адже під час блекаутів все має автоматично перемикатися. Бо у кращому варіанті щось згорить, у найгіршому - вдарить струмом. И ще один момент: у зимовий період 400 Вт сонячної панелі не буде вистачати. За прогнозом Дмитра, впродовж 8 місяців на рік цього буде достатньо, але для ще чотирьох може бути малувато. Тому планує додати ще одну 400-ватну панель, до того ж, і зарядна станція, і PowerStream можуть працювати з 800 Вт.

Скільки годин світла матимемо взимку, і які з будинків будуть найбільш вразливими з погляду енергозбереження

Нагадаємо, в інтерв'ю, що днями вийшло на Інформаторі, Олексій Тихонов, що є радником заступника міського голови Києва, Петра Пантелеєва, поділився прогнозами щодо функціонування енергетичної системи Києва в холодну пору року, і передбачив, по скільки годин даватимуть світло киянам у найхолодніші місяці. Також він назвав найбільш вразливі з погляду енергетичної інфраструктури та теплообміну будівлі: ними виявилися звичайні 16-поверхівки.

Також ми писали, що, за прогнозами Олексія Тихонова, взимку на добу киянам даватимуть 4-6 годин світла. А для того, щоб будинки в Києві встигали обігріватися і не втрачали тепло в умовах відключень електроенергії, необхідний хоча б такий добовий режим: 12 годин зі світлом - 12 годин без світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube