Це верх цинізму: ветерани звинуватили Кличка у спекуляціях на інклюзивній зеленій зоні на Оболоні

Читать на русском

У соцмережах обурилися словами міського голови про нібито прохання від ветеранів "вивезти у зелену зону": самі ж ветерани кажуть, що їм не вистачає зручної інфраструктури всередині самого міста, а влада ігнорує цю проблему

Читать на русском
Ветерани звинуватили Віталія Кличка у спекуляціях на інклюзивній зеленій зоні Оболонський острів міст
Віталій Кличко стверджує, що витрати у майже 200 млн грн на Оболонський острів і мости - прохання ветеранів

У соцмережах обурилися словами міського голови про нібито прохання від ветеранів "вивезти у зелену зону": самі ж ветерани кажуть, що їм не вистачає зручної інфраструктури всередині самого міста, а влада ігнорує цю проблему

Ветерани обурилися словами Віталія Кличка про те, що відпочинкову зону на Оболонському острові, нібито, було створено задля відпочинку самих же поранених захисників. Виступ міського голови про те, що майже 200 млн грн на облаштування відпочинкової зони на Оболонському острові було витрачено на прохання ветеранів, назвали верхом цинізму. І додали: місту потрібна справжня інклюзія та інфраструктура, пристосована до особливих потреб, замість разових проєктів.

Емоційну реакцію викликав виступ міського голови під час сесійного засідання Київради. Віталій Кличко висловився про зростання рівня інклюзивності міста, зокрема, похвалився рівнем реабілітаційного центру у Пущі-Водиці. Затим він зазначив, що ветерани, що проходять реабілітацію, зверталися до нього з проханням про створення зеленої зони для їхнього відпочинку.

"Хлопці кажуть - просимо вивезти в зелену зону, просимо десь відпочити. В нас одне бажання - піти десь переключитись, порибалити і так далі", - зазначив Кличко.

Втім, душевні пориви Віталія Кличка оцінили не всі. Відомий київський активіст, ветеран Олег Симороз, що втратив обидві нижні кінцівки під час бойових дій біля села Торське Лиманської громади після підриву на міні, написав гнівливий пост у Facebook, де розкритикував міського голову за подібні виправдання витрат з міського бюджету.

"Верх цинізму - це сьогоднішні слова мера Кличка про те, що будувати острів за сотні мільйонів з міського бюджету його попросили поранені військові з ампутованими кінцівками. Як людина, яка втратила ноги на війні я теж відрефлексую. Нам не парки та скляні дурнуваті мостіки потрібні! Нам потрібна інклюзивна інфраструктура міста, нам потрібний вільний доступ до всіх установ, зокрема укриттів", - зазначив Симороз, додавши, що спекуляція на поранених військових задля виправдання корупційних інтересів є моральною вадою міської влади.

У коментарях до допису висловили обурення інші ветерани, зокрема, командир Добровольчого формування Київської міської територіальної громади №39 Олег Лощилін, солдат Владислав Васьковський та інші. Головна теза: проблемою є практично повне нехтування керівництвом міста проблеми побудови інклюзивного середовища, яке необхідне захисникам, що втратили мобільність.

Що не так з Оболонською зоною відпочинку: 200 млн на парк та місток, і проблемна аквапарковка 

Зазначимо, Інформатор писав, що з міського бюджету було виділено на облаштування відпочинкової зони на Оболонському острові 173,6 млн грн. Після 19 додаткових договорів сума зменшилася до 171,3 млн грн. За ці кошти прибрали територію острова, висадили нові дерева, зробили алеї та встановили дитячі та спортивні майданчики. Для активного відпочинку зробили велодоріжки, а також змонтували освітлення та відеонагляд. Ще за 24,3 млн грн збудували невеликий "технічний" місток на острів.

Втім, роботи на "зелених" зонах Оболоні ще не завершені. У планах міської влади створити там парковку - але відомо, що ділянка, де має з'явитися стоянка, знаходиться у зоні підтоплення. В міськраді необхідність такої стоянки пояснювали тим, що десь мають залишати свої авто гості нової зони відпочинку. Однак активісти просили мера Києва Віталія Кличка скасувати рішення про будівництво та створити парк без "стоянки-укриття".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.