Булгаков чорт чи не чорт: кияни почали війну петицій з приводу пам'ятника письменникові

Читать на русском

Мешканці столиці реєструють взаємовиключні петиції до міської влади, вимагаючи то безкомпромісного знесення усього, що пов'язане зі знаменитим письменником, то залишити його спадщину у спокої

Читать на русском
Кияни почали "війну петицій" з приводу майбутнього пам'ятнику Михайлові Булгакову
Одну з петицій нещодавно припнули до самого пам'ятника у вигляді QR-коду з написом "Булгаков-чорт"

Мешканці столиці реєструють взаємовиключні петиції до міської влади, вимагаючи то безкомпромісного знесення усього, що пов'язане зі знаменитим письменником, то залишити його спадщину у спокої

Кияни вправляються з написання петицій про вирішення майбутнього для пам'ятника письменнику Михайлові Булгакову. Так, не встигла набрати 6 тисяч голосів, необхідних для розгляду столичною владою, відозва про знесення монументу, як інші автори зареєстрували ще одну - про необхідність лишити пам'ятник у спокої. І вона також має шанси дістатись "фінішу" - кияни активно голосують за свого земляка-письменника.

Першу петицію склав Олег Слабоспицький, активіст, що активно вимагав демонтажу пам'ятників Миколі Щорсу, Олександрові Пушкіну та іншим діячам, вплив яких визнано шкідливим з точки зору колонізації України. Саме її нещодавно залишили прикріпленою до пам'ятника у якості QR-коду з написом "Булгаков-чорт" і кількома цитатами з творів письменника, зокрема, "Білої гвардії", що, нібито, підтверджують "антиукраїнський" характер творчості письменника.

У петиції ж Слабоспицький посилається на висновки УІНП, що визнала усі об’єкти, присвячені письменнику, "символікою російської імперської політики". Відтак, активіст просить КМДА та КМВА "усунути з публічного простору" пам'ятник Булгакову та його меморіальну дошку, а також перейменувати та змінити експозицію філії комунального Музею історії міста Києва - Літературно-меморіального музею М. Булгакова.

Другу петицію зареєстрував 22 квітня Олександр Саприкін. У мережі є згадки про автора з такими самими ініціалами, що колись опублікував підручник для студентів-журналістів з дослідженням сучасних інформаційних агенцій у Нацакадемії керівних кадрів культури і мистецтв. Автор відозви глузує з людей, що прагнуть знесення пам'ятнику, порівнюючи з героями творів Булгакова.

"Залишити в спокої ім'я видатного письменника-киянина, захистити його від сучасних шарікових-швондеров! Таких письменників, як Михайло Опанасович, в Україні не було і невідомо коли з'явиться, його ім'я - святе для кожного культурного українця! Достатньо того, що М. Булгакова цькували при радянській владі, тепер додалися ще й сучасні радянські", - зазначив автор другої петиції.

Цікаво, що її вже почали розганяти у Facebook та на інших майданчиках - зокрема, підписати цю відозву пропонує Юрій Романенко, політексперт та колишній співзасновник Українського інституту майбутнього. Наразі її підписали кілька сотень киян, і, якщо справи підуть далі такими ж темпами, відозва вже за кілька тижнів набере потрібні для розгляду голоси.

Що вирішив УІНП та як відповіли історикам у музеї Булгакова - історія питання

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, чим насправді можуть обернутися висновки Українського Інституту національної пам'яті про належність низки об'єктів у Києві до символіки російської імперської політики - можуть бути використані міською владою у своїх інтересах. Не можна виключати, що, зосередивши фокус громадської думки на збереженні одних пам'яток, міські посадовці виведуть інші з поля зору і скористаються цим, маючи за підставу рекомендації УІНП.

Також ми розповдали, що наукові співробітники Літературно-меморіального музею Михайла Булгакова піддали критиці висновки Українського Інституту національної пам'яті про належність особистості Михайла Булгакова, його творчості і, відтак, пов'язаних з письменником назв і об'єктів до "російської імперської політики". Там вбачають у висновках чимало хиб: вони нібито не є саме експертизою через надмірну емоційність і категоричність суджень, поверхневість, перебільшеність аргументів чи навіть їхній неправдивий характер. Зрештою, восьмеро з дев'яти науковців УІНП не мають відповідного фаху та компетенції, стверджують науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.