Підлеглі Кличка вирішать долю садиби Зеленських: петиція за збереження набрала голоси

Читать на русском

Київрада перед складним вибором: з одного боку – воля киян зберегти якнайбільше старих будівель, з іншого – гроші забудовників, які – дай їм волю – забудували б все висотками.

Читать на русском
забудовник, Київ, петиція
Нова петиція збирає голоси проти будівництва

Київрада перед складним вибором: з одного боку – воля киян зберегти якнайбільше старих будівель, з іншого – гроші забудовників, які – дай їм волю – забудували б все висотками.

Петиція щодо збереження садиби Зеленських, яка знаходиться на вулиці Кониського, 22 набрала необхідну кількість голосів. Її підтримали 6042 мешканці столиці. Київський міський голова Віталій Кличко надав доручення, щоб його заступники - Петро Оленич, Вячеслав Непоп, Ганна Старостенко та комісія з питань архітектури подумали, що відповісти киянам. Відповідь має бути готова до кінця квітня 2024 року. Про це стало відомо у понеділок, 15 квітня 2024 року з допису активіста Дмитра Перова. 

Садиба була збудована 1890 році на замовлення купця Василя Маліна. У період з 1911 по 1915 років тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських, звідки походить назва будинку. 

«Це остання дерев’яна обкладена цеглою Садиба, що зберіглася в історичній місцевості Солдатська слобідка, - написав киянин Дмитро Перов. - Нині на вул. Кониського (колишня - Тургенєвська), 22 де і розташована історична будівля - планують звести 12-поверховий ЖК бізнес-класу «Тургеневъ». 

Нова петиція пропонує заборонити будівництво ЖК.
Нова петиція пропонує заборонити будівництво ЖК на місці садиби.

 

Дмитро Перов також пропонує підписати петицію проти будівництва цього житлового комплексу на місці старої будівлі. Така ініціатива з’явилася 9 квітня та на момент підготовки матеріалу встигла набрати 1750 підписів

«Минулого тижня забудовник вивісив на фасаді будинку інформаційний банер. У ньому йдеться про те, що 134-річний будинок, на переконання забудовника, не має жодної історичної, культурної чи якої-небудь іншої цінності. Разом з цим до Департаменту охорони культурної спадщини було передано довідку аналогічного змісту, розроблену на замовлення будівельної компанії, - з вимогою визнати нецінність історичного будинку», - пише автор нової петиції Свєтослава Милорадович.

За її словами, вочевидь 12-поверховий клубний будинок бізнес-класу «сьогодні для нашої держави має куди більшу історичну, архітектурну та культурну цінність, аніж садиба 1890 року».

Що відомо про садибу Зеленських

Забудовник II черги клубного дому Turgenev у Києві на вулиці Кониського, 22 (колишня назва вулиці – Тургенєвська) – фірма «Сервіт» вважає, що стара будівля не має історичної цінності. Плакат з таким змістом фірма вивісила на спірному будинку. 

Заради нового ЖК почали розбирати стару будівлю.
Заради нового ЖК почали розбирати стару будівлю.

 

Нагадаємо, що у 2021 році будівля потрапила в «Список Кличка» по культурній спадщині. Згодом, коли забудовник почав зносити споруду, прокуратура відкрила провадження №12021105100003147, щоб зупинити знищення цінного будинку. Поки її не знесли остаточно - це одна з найстаріших будівель на вулиці на вулиці Кониського.

У Київраді нарешті помітили руйнування Садиби Зеленських

Депутат Київради Дмитро Білоцерковець (фракція "УДАР" Віталія Кличка) долучився до порятунку садиби Зеленських, яка знаходиться у самому центрі Києва. Він направив звернення до правоохоронних органів щодо "самовільних робіт" з демонтажу будівлі, зазначивши, що відповідних дозволів на знесення не було. А сама споруда знаходиться у реєстрі об'єктів культурної спадщини, яким може загрожувати небезпека.

Лист за підписом Білоцерковця розповсюдили київські пам'яткоохоронці. У ньому викладаються обставини руйнації 134-річної будівлі. Зазначається, що роботи проводяться "цілком незаконно".

Інформатор писав, що будівельники демонтували дерев'яні балки у будинку Замкова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.