Булгаков - чорт: на пам'ятнику письменнику у Києві з'явилися заклики до його демонтажу

Читать на русском

Знести пам'ятник Михайлові Булгакову закликає Олег Слабоспицький, активіст, який вже домігся демонтажу монументів Щорсу та Пушкіну у столиці

Читать на русском
Активісти вимагають знесення пам'ятника Михайлові Булгакову
До пам'ятника Булгакову, що обкладений мішками з піском для захисту від випадкових влучань, прикріпили чорні папірці із закликами

Знести пам'ятник Михайлові Булгакову закликає Олег Слабоспицький, активіст, який вже домігся демонтажу монументів Щорсу та Пушкіну у столиці

Історія з визнанням письменника Михайла Булгакова "неприхованим українофобом" та антиукраїнським діячем з боку УІНП отримала продовження. Після того, як співробітники Літературно-меморіального музею письменника піддали висновки істориків критиці, невідомі залишили на пам'ятнику Булгакова заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна витрактувати, як українофобські. Цитати роздруковані на чорному папері із світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".

Невідомі прикріпили три папірці чорного кольору до пам'ятника Михайлові Булгакову, що знаходиться на Андріївському узвозі у Києві. На них містяться цитати з творів письменника, зокрема, "Білої гвардії", де головний герой, Олексій Турбін, сварить гетьмана Павла Скоропадського, який "знущався з російських офіцерів" та "тероризував російське населення цією гидкою мовою". У іншій цитаті гетьмана названо "мерзотником", а Симона Петлюру, діяча УНР, - "ще й погромником".

До пам'ятника прикріплено три чорні папірці, один з них - із QR-кодом, що веде на розділ петицій на сайті КМДА
До пам'ятника прикріплено три чорні папірці, один з них - із QR-кодом, що веде на розділ петицій на сайті КМДА

Також до пам'ятника прикріплено папірець із QR-кодом, що веде на розділ петицій на сайті КМДА, зокрема, на відозву, де від міської влади вимагають усунути Булгакова з публічного простору Києва. Петицію подавав Олег Слабоспицький, активіст, що активно вимагав демонтажу пам'ятників Миколі Щорсу, Олександрові Пушкіну та іншим діячам, вплив яких визнано шкідливим з точки зору колонізації України.

У петиції Слабоспицький посилається на висновки УІНП, що визнала усі об’єкти, присвячені письменнику, "символікою російської імперської політики". Відтак, активіст просить КМДА та КМВА "усунути з публічного простору" пам'ятник Булгакову та його меморіальну дошку, а також перейменувати та змінити експозицію філії комунального Музею історії міста Києва - Літературно-меморіального музею М. Булгакова.

Що вирішив УІНП та як відповіли історикам у музеї Булгакова - історія питання

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, чим насправді можуть обернутися висновки Українського Інституту національної пам'яті про належність низки об'єктів у Києві до символіки російської імперської політики - можуть бути використані міською владою у своїх інтересах. Не можна виключати, що, зосередивши фокус громадської думки на збереженні одних пам'яток, міські посадовці виведуть інші з поля зору і скористаються цим, маючи за підставу рекомендації УІНП.

Також ми розповдали, що наукові співробітники Літературно-меморіального музею Михайла Булгакова піддали критиці висновки Українського Інституту національної пам'яті про належність особистості Михайла Булгакова, його творчості і, відтак, пов'язаних з письменником назв і об'єктів до "російської імперської політики". Там вбачають у висновках чимало хиб: вони нібито не є саме експертизою через надмірну емоційність і категоричність суджень, поверхневість, перебільшеність аргументів чи навіть їхній неправдивий характер. Зрештою, восьмеро з дев'яти науковців УІНП не мають відповідного фаху та компетенції, стверджують науковці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.