У Києві демонтували пам'ятник учасникам антиукраїнського "січневого повстання"

Читать на русском

Монумент стояв у Маріїнському парку, де було поховано учасників збройного заколоту проти УНР та УЦР 1918 року

Читать на русском
Демонтаж пам'ятників радянської доби
Пам'ятник оперативно зняли з постаменту комунальні служби Києва

Монумент стояв у Маріїнському парку, де було поховано учасників збройного заколоту проти УНР та УЦР 1918 року

У суботу, 23 грудня, з Маріїнського парку в центрі Києва прибрали пам'ятник учасникам "січневого збройного повстання 1918 року". Причина - така ж, як і в інших монументів радянської доби: ідеологічне викривлення дійсності, продовження впливу росії на свідомість українців, невідповдність часу. Швидше за все, монумент, як і його попередників, на перший час відправлять до Державного музею авіації ім. Антонова поблизу Жулян.

Про демонтаж пам'ятника повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. За її словами, найпершою причиною демонтажу стала невідповідність ідеології пам'ятника сучасній дійсності. Також йдеться про зменшення культурного впливу рф на Україну.

"Ідеологічна роль цього постаменту (монументу - Ред.) полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки. Нам десятиліттями навʼязували в герої — радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу", — прокоментувала Старостенко.

За інформацією КП "Київблагоустрій", вага пам’ятника сягає близько 2,5 тонн. Поки невідомо, де надалі зберігатимуть монумент. Скоріше за все, його відправлять до Державного музею авіації ім. Антонова поблизу Жулян. Там вже знаходяться декілька пам'ятників, зокрема, Олександрові Пушкіну, якого демонтували з парку на Берестейському проспекті.

Нагадаємо, січневий заколот, організований київським комітетом більшовицької партії, тривав у 1918 році впродовж семи днів під час наступу військ радянської Росії на Київ. Він призвів до численних жертв. Близько 750 загиблих були поховані у братській могилі в Маріїнському парку. У жовтні 1927 року над могилою встановили невеликий пам'ятник, а в грудні 1967-го на тому ж місці з'явився новий монумент.

Як демонтували Щорса і пам'ятник екіпажу "Таращанця"

Нагадаємо, 9 грудня у Києві було демонтовано кінну статую Миколі Щорсу. Роботи комунальних служб зі знесення скульптурної композиції, присвяченої червоному командиру часів захоплення України радянськими військами початку ХХ ст, тривали понад 6 годин.

А 16 грудня в столиці було демонтовано монумент, присвячений екіпажу бронепоїзда "Таращанець", що був важливою складовою офіційної радянської історіографії. Монумент знаходився у Дарницькому районі, між вулицями Заслонова та Ялтинською.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.