Як киянин зміг компенсувати поганий ремонт у квартирі: рішення суду

Читать на русском

Мешканець столиці замовив будівельну експертизу, яка довела 477 тис. 200 грн збитків через неякісний ремонт

Читать на русском
Як киянин зміг компенсувати поганий ремонт у квартирі: рішення суду
Роботи проводили без підписаної угоди

Мешканець столиці замовив будівельну експертизу, яка довела 477 тис. 200 грн збитків через неякісний ремонт

У лютому 2020 року киянин домовився про ремонт у своїй квартирі. Угоду не підписували, проте після кожного етапу власник житла та підрядник склали акти виконаних робіт та ставили на них свої підписи. Загалом ремонт коштував 689 тис. 978 грн. Проте вселитися у квартиру родина киянина вчасно не змогла. Про це йдеться у рішенні Деснянського районного суду Києва від 25 квітня 2024 року. 

У грудні 2020 року родина збирала кошти на купівлю меблів та планувала вселитися у квартиру. Але через місяць з’ясувалося, що новосілля потрібно відкласти. 

«Квартира є непридатною до проживання: тріщини на змонтованій підвісній стелі по периметру квартири, відшарування шпаклівки від основи, тріщини, на стінах наявні відшарування шпалер, місцями на поверхні плями клею, наявні зазори на стиках ламінованої дошки», - скаржився киянин на якість ремонту.

Чоловік попросив виконавця виправити ці недоліки своїм коштом, та запросив та зустріч з ним спеціаліста, який підтвердив факапи ремонту. Проте прораб відмовився виправити помилки.
Тоді киянин замовив будівельну експертизу, яка довела 477 тис. 200 грн збитків через поганий ремонт. З цим документом та актами від підрядника чоловік звернувся до суду.

Що було у суді

Мешканець столиці просив компенсувати йому 477 тис. 200 грн вартості неякісного ремонту, виплатити 25 тис. грн за проведення експертизи та 8 тис. грн за проведення оцінки збитків. Крім цього він розраховував отримати 50 тис. грн компенсації моральної шкоди та ще 38 тис. 800 грн за розробку дизайн-проєкту.

«Був порушений нормальний режим життя його родини. Замість того, аби жити у комфортних умовах, що є дуже важливим для молодої сім`ї, (чоловік) вимушений терпіти незручності та, у черговий раз, витрачати час (приблизно пів року) аби відновити ремонт у квартирі», - йшлося у позові киянина до суду.

Чоловік, який займався ремонтом у квартирі заявив, що договір офіційно не підписували, тому щось від нього вимагати марно. Але суддя дозволила провести почеркознавчу експертизу актів виконаних робіт, які були у киянина. Результат підтвердив, що саме цей майстер ставив свій підпис, коли отримував гроші за ремонт.

«Суд приходить до висновку, що вказані Акти виконаних робіт є належними та допустими доказами укладення між сторонами усного Договору підряду на ремонтно-будівельні роботи», - визначила суддя Деснянського районного суду Києва Тетяна Зотько.

Вона також погодилася з результатами експертизи щодо збитків через поганий ремонт, але зменшила суму компенсації з 50 тис. грн до 5 тис. грн. В результаті, 25 квітня 2024 року киянин отримав рішення на свою користь, за яким виконавець мав заплатити йому 515 тис. 200 грн.

Суд Києва зупинив будівництво поблизу Солом’янського парку

Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на ділянку по вулиці Шаповала, 1-3 поблизу парку та заборонив будівництво на території площею 1,3767 га. Таку ухвалу слідчий суддя постановив 1 квітня 2024 року. Це чергова серйозна перемога мешканців Києва, які боряться проти забудови поблизу Солом’янського парку. Одним з успіхів громади було рішення Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) від 15 березня цього року, яким зупинили дію містобудівних умов та обмежень. А без них споруджувати висотки незаконно. 

Прокурор у своєму клопотанні заявляв, що Київрада та фірма «СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ» уклали 4 договори оренди землі. З них лише 2 ділянки передавали під будівництво. Однак забудова «розкинулася» значно ширше - за межі цих територій.

Інформатор писав, що киянин хотів відправити голову ОСББ на виправні роботи за публікацію своїх даних у платіжках.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.