Очільнику департаменту згадали зупинку метро, будівництво нової розв'язки на Оболоні за 2 мільярди гривень та провальні тендери на закупівлю тролейбусів за кошти Європейського інвестиційного банку.
Рік тому кияни зібрали 6000 підписів під петицією про звільнення Руслана Кандибора з посади директора Департаменту транспортної інфраструктури. Попри вимогу киян, мер Віталій Кличко не підтримав звільнення Кандибора, а навпаки став на його захист. Про це йдеться у черговій петиції від 24 червня 2024 року.
Автор петиції, співзасновник громадської організації "Пасажири Києва" Олександр Гречко вважає, що з транспортною інфраструктурою столиці не все гаразд. Свіжий випадок - обвал тротуарної консолі на Повітрофлотському шляхопроводі.
«Ще у 2020 році КП «Київавтошляхміст» повідомило Дептрансу, що шляхопровід визнаний непрацездатним. Визнання непрацездатним відбулось у 2017 році. І рік тому - у липні 2023 - КП Київавтошляхміст вчергове звернулось до директора Дептрансу Руслана Кандибора з проханням хоча б обмежити проїзд великогабаритного транспорту. Бо фінансування на реконструкцію шляхопроводу отримати не вдалось через незатвердження Міської цільової програми по розвитку транспорту», - йдеться у тексті петиції.
За словами Олександра Гречка, на сьогодні це єдина міська програма на 2024 рік, яка не прийнята Київрадою з листопада 2023 року. Автор петиції вважає, що «чинний директор Дептрансу під час війни намагався в угоду забудовникам протягнути будівництво нової дороги через заказник Осокорські луки».
«А тим часом Кандибор на посаді майже 3 роки, за які можна було б виконати основні протиаварійні роботи та відновити поточне обслуговування інфраструктури. Але цього не зроблено, навпаки всі ресурси вкладаються у масштабні проєкти, замість утримання. І за цей час бездіяльність щодо аварійних об'єктів і ігнорування їх технічного стану - вже призводить до реальних ризиків життю і здоров'ю киян», - вважає представник ГО.
Серед провалів Руслана Кандибора представники громадської організації «Пасажири Києва» називають такі ситуації:
Активісти вважають цей перелік проблем з транспортом у столиці неповним. Тому просять звільнити Руслана Кандибора з посади та обрати нового очільника департаменту на відкритому конкурсі з залученням до відбору міжнародних експертів. Також новий керівник має провести аудит стану всіх транспортних споруд та розробити програми ремонту транспортної інфраструктури.
На момент підготовки матеріалу петицію про звільнення Руслана Кадибора підтримали 219 киян. Для того, щоб отримати відповідь на звернення, потрібно зібрати 6 тис. голосів й на це ще є 59 днів.
Народний депутат Мар’ян Заблоцький вдруге спробує зібрати голоси під зверненням до столичної влади з пропозицією встановити у Києві пам’ятник затятому антикомуністу Рональду Рейгану. Відомо, що 40-й президент США зробив чимало для того, аби перемогти «імперію зла». Колишній актор на посаді голови держави пропагував свободу підприємництва та пріоритетність фінансування оборони країни. Монумент на його честь пропонують встановити на місці пам’ятника Ватутіну, чи Леніну, чи Щорсу. Про це йдеться у петиції на сайті Київради від 19 червня 2024 року.
Монумент пропонують встановити на одному з місць, де раніше були розташовані:
Інформатор писав, що петиція до Кличка з закликом врятувати Китаїв набрала необхідні для розгляду голоси.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.