Активісти громадської організації «Збережемо Солом'янський Парк» зверталися до Київради з вимогами зупинити будівництво поблизу зони відпочинку, проте це не допомогло.
Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на ділянку по вулиці Шаповала, 1-3 поблизу парку та заборонив будівництво на території площею 1,3767 га. Таку ухвалу слідчий суддя постановив 1 квітня 2024 року. Це чергова серйозна перемога мешканців Києва, які боряться проти забудови поблизу Солом’янського парку. Одним з успіхів громади було рішення Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) від 15 березня цього року, яким зупинили дію містобудівних умов та обмежень. А без них споруджувати висотки незаконно.
Прокурор у своєму клопотанні заявляв, що Київрада та фірма «СМАРТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ» уклали 4 договори оренди землі. З них лише 2 ділянки передавали під будівництво. Однак забудова «розкинулася» значно ширше - за межі цих територій.
«Орендарем фактично здійснюється будівництво житлових будинків всупереч цільовому призначенню земельної ділянки, що свідчить про вчинення ним порушення, передбаченого пунктом «ґ» частини першої статті 211 Земельного кодексу України», - йдеться у клопотанні прокурора. Порушення цієї норми закону є підставою для розірвання угод.
Щодо забудови поблизу Солом’янського парку, то 25 листопада 2021 року було відкрито кримінальне провадження №42021102090000238. За даними слідства, Київрада передала в оренду:
«Забудовник проводить будівельні роботи на земельних ділянках...без належним чином оформлених дозвільних документів, з грубим порушенням вимог земельного законодавства та законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил», - йдеться у матеріалах слідства.
Якщо справу щодо забудовника передадуть до суду, то вироком може бути до 6 років тюрми.
В провадженні також є дані про зупинення дії містобудівних умов та обмежень для ЖК Park Life, який зводять поблизу парку. Перевірка, яка «заморозила» підставу для будівництва, стала можливою, зі слів киян, після відеозвернення до міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
Нагадаємо, що на вулиці Шаповала, 1-3 у Києві впритул до Солом‘янського ландшафтного парку будували висотки. Під час риття котловану стався зсув доріжки у парку.
Згодом ДІАМ звернулася до суду через можливі порушення на будівництві біля Солом’янського парку у Києві. Мова йде про видачу містобудівних умов та обмежень, які є стартом для початку робіт.
Все почалося з того, що у грудні 2018 року та у квітні 2019 року Київрада передала в оренду 4 ділянки по вул. Механізаторів, 1-3 (назву вулиці змінили на Генерала Шаповала). Згодом, у вересні 2021 року, за декілька днів до того, як ліквідували Державну архітектурно-будівельну інспекцію, вона встигла видати дозвіл на будівництво.
Цей документ фірма «Смарт-Девелопмент» отримала під багатофункціональний комплекс «CityZen» з готелем та офісами. Проте на цій ділянці фактично будується житловий комплекс, хоча забудовник називає його «апартаментами». Це мають бути 3 будинки на 665 квартир. Висота новобудов може бути до 21 поверху.
Відомо, що «Смарт-Девелопмент» входить у групу сина колишнього мера Києва Олександра Омельченка. Іншим замовником будівництва є фірма «Міськбудальянс», яку пов’язують із колишнім співголовою фракції Черновецького у Київраді та «смотрящим» за Києвом Денисом Комарницьким.
Однак нещодавно будівельна компанія РІЕЛ визнала себе девелопером ділянки біля парку та оголосила про старт продажів житла в Park Life.
Мешканці столиці, які виступили проти висоток поблизу парку, створили громадську організацію «Збережемо Солом'янський парк». На своєму сайті активісти пропонують замість висоток побудувати у парку спортивну зону.
Активісти тричі зверталися до мера Віталія Кличка із петиціями зупинити будівництво та створити там сучасну зелену зону. Також мешканці столиці подали три позови до суду:
Інформатор писав, що Кличка просять зробити землевідвід для Солом’янського парку та захистити його від забудовників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.