Кличко підтвердив, що хоче стати президентом - режисер Макдональд, що зняв фільм про мера Києва

Читать на русском

Як стверджує оскароносний документаліст, міський голова Києва хоч і непрямо, та ствердно відповів на запитання про те, чи має президентські амбіції; крім того, про те ж в інтерв'ю розповів радник голови держави Михайло Подоляк

Читать на русском
Віталій Кличко документальна стрічка кіно президентські амбіції
Стрічку знімали приблизно півроку, при цьому Макдональд особисто 6-7 разів приїздив до України

Як стверджує оскароносний документаліст, міський голова Києва хоч і непрямо, та ствердно відповів на запитання про те, чи має президентські амбіції; крім того, про те ж в інтерв'ю розповів радник голови держави Михайло Подоляк

Стрічка "Кличко. Більше, ніж бій" відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді. Як вже писав Інформатор, режисером її став оскароносний режисер Кевін Макдональд - це, по-перше, робить подію визначною у світі кіноманів, а по-друге, дає можливість і самим Кличкам використати майданчик для своєї політичної заяви. І вони, судячи з інтерв'ю самого Макдональда, її зробили: йдеться передовсім про де-факто визнання президентських амбіцій міським головою Києва.

Про що документальний фільм Макдональда

Сама стрічка ще недоступна для загалу, але зі слів режисера у кількох інтерв'ю можна зробити висновок про її зміст. По-перше, вона про війну та особистості братів-боксерів під час повномасштабного вторгнення. Незвичність ситуації у тому, що на захист свого міста стали двоє братів-боксерів, пояснює режисер, знаних та відомих усьому світу, оскільки обидва домінували у рингу протягом десятиріччя. Макдональд каже, що хотів зробити щось для України, щоб підтримати її у воєнні часи - тож, щойно він отримав доступ до Кличка-старшого (а саме він є головним героєм, попри участь Володимира у фільмі), - вирушив до Києва.

По-друге, - стрічка про особисте. В інтерв'ю MSN.com Макдональд розповідає, що йому було непросто заслужити на довіру Віталія Кличка. Він шість чи сім разів приїздив до України, так само кілька разів відвідував Київ його со-режисер Едгар Дубровський. Зрештою, усі необхідні дозволи були отримані, а команда - почала знімати.

"Знадобилося багато часу, щоб справді завоювати його довіру. Наприклад, для того, щоб він дозволив нам зняти його колишню дружину і дітей, а також щоб поїхати на передову і зустрітися з його мамою, потрібен був час. Я думаю, частково він мав зрозуміти різницю між документальним фільмом і репортажем. Але насправді, як ви розумієте вже наприкінці усього цього (фільму), він - хлопець, який віддав своє життя політиці та виконанню цієї роботи. Він дуже багато чим пожертвував", - каже режисер.

По-третє, однією з магістральних тез через всю документальну стрічку проходить протистояння між Віталієм Кличком та Володимиром Зеленським. І це - чи не найголовніший момент. Сам Макдональд зізнався, що довго думав, чи хоче включати це у фінальну версію, адже хотів представити ситуацію всередині країни з позитивної сторони. Та зрештою "внутрішній журналіст" взяв гору.

"Я не хочу, щоб це сприйняли, як фільм про розкол в уряді (українській владі - Ред.) Але під час зйомок стало очевидно, що це - важлива частина його щоденної історії. Він відчуває нападки з боку Зеленського та людей Зеленського. Оскільки політика нікуди не поділася, Зеленський бачить у ньому якусь загрозу... це реальне життя. Вони на одній хвилі, але в обох є також его", - сказав Макдональд.

Цікаво, що саме у фільмі розповідають про протистояння "Кличко-Зеленський". BBC пише, що однією з таких "нападок" в сторону Кличка був пасаж з боку президента в 2023 році, коли мешканцям Києва почали відмикати електроенергію строком до 30 годин. Зеленський сказав, що очікує на більші зусилля від мерії, натякаючи, що та робить недостатньо. У відповідь мер Києва висловився про те, що Зеленський "стає автократом".

У чому полягає політичний маніфест Кличка

Оскароносний режисер, який вже знімав документальні стрічки про селебрітіз ("Марлі" - про короля реггі Боба Марлі, "Уїтні" - про акторку Уїтні Х'юстон) стверджує, що Клички вибиваються з низки інших зірок. Портрет, що він змальовує, має елементи з минулого - дитинство, кінохроніка з перших тренувань Кличка на підпільних київських бійцівських майданчиках, "тло" з часів його чемпіонської кар'єри та серцевину - вже з часів важкої політики.

Невідомо, чи захотів Кличко відповідати на запитання про Віденську змову, зустріч між Петром Порошенком, Віталієм Кличком, Сергієм Льовочкіним та Віталієм Ковальчуком з однієї сторони та Дмитром Фірташем з іншої, у Відні, що мала місце у лютому 2014 року. Саме на ній було вирішено долю Кличка: він відмовився від президентських амбіцій на позачергових виборах після того, як Віктор Янукович втік до Росії. Натомість, став мером Києва, поступившись кріслом Петрові Порошенку.

Неясно навіть, чи задавав це питання Кевін Макдональд - ймовірно, подібна постановка питання не сприяла б формуванню довірливої атмосфери між режисером та його "підопічним" (адже ті часи, разом із політичним союзом з колишнім очільником Адміністрації президента Януковича Сергієм Льовочкіним, Кличко хотів би викреслити з власної кар'єри). Втім, головне питання Кличкові Макдональд все ж поставив.

"Пізніше у фільмі Віталія прямо питають, чи дійсно він має амбіції стати президентом України, "а він дає класичну відповідь політика, що не містить в собі відповіді", - сміється Макдональд. - "Що, як я розумію, означає - так", - пише про цей епізод BBC.

Цікаво, що видання BBC звернулося по коментар також до Офісу президента. Команда президента від коментарів відмовилася, продовжує автор, але "на бесіду завітав Михайло Подоляк, радник президента". Власне, він підтвердив ті здогади, що й без того вже були у Макдональда.

"Тут багато людей, які потрапляють на певну владну посаду, переоцінюють свою значимість. Багато з них стають залежними від хвилювання, успіху чи невдачі. У випадку із паном Кличком, він явно має амбіції конкурувати за найвищу посаду", - резюмує Подоляк.

Побачити фільм найближчим часом не вийде. Він поки залишиться надбанням вузької аудиторії західних кінофестивалів (хоча є можливість, що до Києва його привезе сам Кличко). А у широкому доступі він з'явиться аж у серпні, коли вийде на Sky Documentaries та стрімінговому сервісі Now.

Поки Володимир Кличко ділиться враженнями від зустрічі з Путіним, Віталій втрачає підтримку киян

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що наприкінці квітня молодший брат київського міського голови, Володимир Кличко, розповів про власні враження від зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним у інтерв'ю французьким медіа. Зустріч, що відбулася більше 10 років тому, справила враження на колишнього чемпіона світу у суперважкій вазі. Диктатор, що розв'язав війну проти України, тоді здався йому "шанобливим та скромним".

А нещодавно ми зазирнули до даних соціологічного опитування, де йдеться також про ставлення до міської влади у Києві. Так склалося, що Віталій Кличко почав різко втрачати підтримку з боку киян. Насправді, залишити його на наступний термін хотів би лише кожний четвертий мешканець міста, а двоє з чотирьох воліли б побачити його зміну на наступних місцевих виборах. У самому ж місті його мешканці бачать, радше, занепад, проблеми з екологією і безпекою, та побутову депресію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.