Пил вже прийшов до Києва: у яких районах варто зачиняти вікна, а де повітря чистіше

Читать на русском

Найгіршою є якість повітря у західних околицях столиці - на Святошині та Борщагівці, а от Лівобережжя та Оболонь ще можуть дихати на повні груди

Читать на русском
Якість повітря у Києві
На Оболоні, Солом'янці та Троєщині ще можна дихати на повні груди, а от у західній частині міста вже краще зачиняти вікна

Найгіршою є якість повітря у західних околицях столиці - на Святошині та Борщагівці, а от Лівобережжя та Оболонь ще можуть дихати на повні груди

У Києві фіксується високий рівень забрудненості повітря. Якщо мешканці Лівобережжя та центру міста дихають повітрям ще більш-менш задовільної якості, то у західній частині - на Борщагівці та Святошині - воно явно гірше за середні показники. А мешканцям Крюківщини взагалі варто зачинити кватирки: там якість повітря стрімко наближається до "шкідливої".

Про погіршення якості повітря свідчать дані, що передає платформа SaveEcoBot. Так, середні для Києва показники повітря у понеділок, 1 квітня, становлять 60-70 AQI PM2,5 (кількість зважених твердих мікрочастинок, що містяться у повітрі). На Лівобережжі показники становлять 70-80 пунктів, у центральній частині міста - до 90 пунктів. Відносно кращою є ситуація на Подолі та Оболоні, а також на Солом'янці.

Якість повітря через дисперсний пил з Середземномор'я вже ускладнилася
Якість повітря через дисперсний пил з Середземномор'я вже ускладнилася

А найгіршою можна назвати ситуацію на західній околиці міста. Так, у районі проспекта Леся Курбаса станом на 18:00 у понеділок, 1 квітня, показники складають 108 AQI, на просп. Академіка Корольова неподалік - 101 AQI, стільки ж на Берестейському проспекті у районі Святошина. Найгіршою ж є ситуація у селі Крюківщина. Там показники складають 140 AQI, що наближає якість повітря до "шкідливого рівня".

Спостереження фахівців підтверджують і у КМДА. Там видали спеціальне повідомлення про погіршення якості повітря, зазначивши, що проблема полягає у підвищенні концентрації дрібнодисперсного пилу фракції PM10.

"Разом із хвилею тепла його було занесено на територію України із Середземномор’я. До нормалізації ситуації рекомендовано утриматися від прогулянок та провітрювання приміщень", - повідомили на порталі КМДА із посиланням на Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату.

Зазначимо, що "помаранчевим" на мапі позначено середній рівень небезпеки - тобто рівень забруднення повітря наближається до шкідливого і виходить за рамки норми. Фахівці радять людям, чутливим до якості повітря, не виходити назовні та штучно обмежити доступ повітря з вулиці до помешкань.

Як саме слід діяти:

  • закрити вікна;
  • обмежити перебування на вулиці;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Де у Києві найвищий радіаційний фон та чому занепокоєні екологи через Чорнобиль

Нагадаємо, напочатку березня Інформатор провів вимірювання радіаційного фону у столиці. Ми пішли на такий експеримент через зимову ситуацію з рівнем радіації на Венеціанському острові (Гідропарк), яка викликала подив. Впродовж кількох тижнів вимірювальне обладнання uRADMonitor, Всесвітньої мережі автоматизованих пристроїв моніторингу, на базі якої функціонує українська екологічна платформа SaveEcoBot, повідомляло про значення від 165 мкЗв/год до 190 мкЗв/год - не шкідливий фоновий рівень радіації, та все ж більш високий, ніж зазвичай буває у Києві.

А днями ми розповідали про те, що у Чорнобильській зоні відчудження ловлять браконьєрів та вирубувачів лісу. Створили 32 мобільні групи з інспекторів Держлісагентства і Держекоінспекції. Питання гостре: у кінці 2023 року на території заповідника виявили незаконну вирубку лісу вартістю більш, ніж 52 млн грн - причому деревину намагалися вивезти за межі зони відчудження. За ринковими цінами на необроблену деревину, це - 22,7 тис кубометрів, або більше за 100 га лісу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.