Із Чорнобильської зони намагалися вивезти деревину на 52 млн грн: Міндовкілля починає термінові рейди

Екологічне відомство створило мобільні групи інспекторів, що шукатимуть браконьєрів та вирубувачів деревини у Зоні відчудження - залучатимуть навіть Сили оборони Києва

Вирубка лісів у Чорнобильському заповіднику
Наприкінці 2023 року правоохоронці зупинили вивезення із Зони відчудження дерев на 52 млн грн

У Чорнобильській зоні відчудження ловлять браконьєрів та вирубувачів лісу. Створили 32 мобільні групи з інспекторів Держлісагентства і Держекоінспекції. Питання гостре: у кінці 2023 року на території заповідника виявили незаконну вирубку лісу вартістю більш, ніж 52 млн грн - причому деревину намагалися вивезти за межі зони відчудження. За ринковими цінами на необроблену деревину, це - 22,7 тис кубометрів, або більше за 100 га лісу. Про початок рейдів 1 березня повідомляє Міністерство захисту довкілля та природніх ресурсів України.

Відомство зазначає, що вже створили 32 мобільні групи, до їх складу увійшли майже 100 працівників та інспекторів Держлісагентства, Держекоінспекції та ДАЗВ. Також залучатимуть угруповання сил і засобів оборони Києва, про що, кажуть, було досягнуто домовленість з командуванням ОК "Північ".

Ловитимуть браконьєрів, що незаконно полюють у Зоні відчудження, рибалок, а також вирубувачів дерев. Останні стали справжньою проблемою: у відомстві зазначають, що у кінці 2023 року на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника було виявлено незаконну вирубку сироростучих та сухостійних дерев.

"Зафіксовані спроби вивезти деревину без відповідних документів за межі зони. За попередніми оцінками, збитки від цих дій можуть перевищити 52 млн гривень", - додають у відомстві, зазначаючи, що за фактом відкрито кримінальну справу.

Перший рейд, кажуть у Міндовкілля та природніх ресурсів, вже відбувся - про його результати обіцяють повідомити згодом. Також робоча група, що координує зусилля усіх дотичних структур, вже провела засідання. Вона буде перевіряти дані про можливі незаконні дії, а після виявлення фактів - передаватиме інформацію правоохоронцям. До складу групи, як повідомляє відомство, увійшли голова профільного Комітету парламенту Олег Бондаренко, нардепи Ольга Василевська-Смаглюк, Олександр Матусевич та Юлія Овчиннікова, представники ДАЗВ, Держлісагентства, Держекоінспекції і громадські організації.

Як ставляться до лісу кияни: забудовники - вирубають, міськрада - надає охоронний статус

Нагадаємо, наприкінці лютого Інформатор повідомляв, що столичний забудовник Stolitsa Group почав знищувати ліс в парку на Осокорках. На березі озер Небреж та Тягле будують ЖК H2O (колишня назва - ЖК "Патріотика на озерах"), хоча у 2019 році депутати Київради визнали територію озера Тягле заказником місцевого значення.

А у листопаді 2023-го Броварський ліс під Києвом було оголошено ландшафтним заказником. Це територія чотирьох лісових кварталів Броварського лісництва загальною площею 125 га. Також Київрада вирішила визнати ботанічною пам’яткою природи два знамениті черешчаті дуби, що зростають на вул. Чорнобильській на Солом'янці, і які мають назву "Два брати". Деревам вже 200 та 300 років відповідно, і вони становлять історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ