Від диму з пожеж у Києві суттєво ускладнилася якість повітря: для кого це небезпечно і коли мине загроза

Читать на русском

Показники якості повітря вже становлять ризик для чутливих груп населення - хворих на астму та літніх людей

Читать на русском
Забруднення повітря внаслідок ракетного удару
Димова завіса над Києвом шкідлива для деяких містян: еколог радить утриматись від провітрювання помешкань

Показники якості повітря вже становлять ризик для чутливих груп населення - хворих на астму та літніх людей

Внаслідок ракетної атаки у вівторок, 2 січня, у кількох районах Києва погіршилася якість повітря. Наразі вона знаходиться в "помаранчевій", середній, зоні ризику, відтак повітря є шкідливим для чутливих груп (киян, хворих на астму, літніх людей, дітей тощо). Проте екологи кажуть, що до кінця дня вітер роздмухає дим, і повітря стане відносно чистим.

Якість суттєво знизилася після ракетних ударів по Києву. Так, в районі вул. Турівської на Подолі показники Індексу якості повітря склали 150 AQI PM2.5 (кількість зважених твердих мікрочастинок, що містяться у повітрі). Причому, як видно з графіка, проблеми почалися близько 10 години ранку 2 січня - це час, коли вітер почав розносити містом дим з пожеж, що утворилися внаслідок атаки. Так само посередні результати якості повітря показує вимірювальне обладнання, що встановлено поруч, на вул. Введенській та Волоській (відповідно 119 та 65 AQI PM2.5).

Найгірше повітря у Києві наразі на Подолі
Найгірше повітря у Києві наразі на Подолі

Так само погіршилась якість повітря на київському Лівобережжі. Так, в районі вул. Миропільської (Лісовий масив) показники склали 94 AQI PM2.5, поруч, на вул. Міста Шалетт, - 54 AQI PM2.5. Показник в районі вул. Алма-Атинської (ДВРЗ) становить 71 AQI PM2.5, а обладнання, встановлене в ЖК "Комфорт таун" (поблизу Дарницької площі) передає показник у 84 AQI PM2.5.

Погані показники також на Лівобережжі
Погані показники також на Лівобережжі столиці

"Звісно, суттєве погіршення якості сталося завдяки прильотам. Проте повітря у Києві було брудним вже останніх років з десять: днями The Economist опублікував черговий рейтинг 120 столиць світу за п'ятьма різними показниками, в тому числі екологічному. Київ у ньому пасе задніх, десь на 110 місці поряд з Найробі. Тому не можна сказати, що ми без цього удару путіна були "білими та пухнастими", - каже Інформатору Володимир Борейко, голова Київського еколого-культурного центру.

Еколог радить усім киянам, а особливо - чутливим верствам населення (тим, хто має легеневі хвороби чи ускладнення, літнім людям, дітям тощо) рідше виходити на вулицю, зачинити вікна і не провітрювати приміщення у вівторок. Зважаючи на дужий вітер, що дме над Києвом, такі заходи безпеки можна буде припинити вже ввечері.

"Наразі вітер складає 21 км/год, і це доволі потужний показник - до кінця дня він роздмухає дим від згарищ, і погані показники підуть. Значно гірше було б, якби був повний "штиль", - стверджує Володимир Борейко.

Горіли житлові будинки, супермаркет та ринок

Як писав Інформатор, внаслідок ракетної атаки 2 січня у Києві палає чотири житлових будинки, ринок та супермаркет. Наразі падіння решток ракет є майже в усіх районах міста.

Чи не найгірша ситуація склалася на столичній Солом'янці, де палає багатоповерхівка. Будівлі було завдано мало не найсильніших руйнувань серед житлових споруд за останній час. Наразі рятувальники продовжують гасити пожежу на верхніх поверхах. Як повідомили у КМВА, рятувальники деблокували 17 жителів будинку, загалом 117 мешканців вивели назовні.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.