Дим від пожеж та штиль: у Києві якість повітря на межі з дуже шкідливою - де саме по районах найгірше

Читать на русском

У КМДА винуватять відсутність вітру та пожежі за містом, і радять киянам не провітрювати помешкання та вмикати очищувачі повітря

Читать на русском
Погіршення якості повітря у Києві
Рівень забруднення повітря у Києві лише на десятки пунктів не дотягує до "дуже шкідливого"

У КМДА винуватять відсутність вітру та пожежі за містом, і радять киянам не провітрювати помешкання та вмикати очищувачі повітря

У Києві суттєво погіршилася якість повітря. Найгіршою є ситуація на Воскресенці та Караваєвих дачах, Святошині, також погані показники на Сирці, Подолі, Русанівці та Харківському масиві. Це пов'язане з пожежами у Київській області та низькою швидкістю вітру - пил та дим просто зависли над містом.

Про погіршення якості повітря свідчать моніторингові пристрої системи SaveEcoBot. Так, найгіршими є показники поблизу Воскресенського проспекту, там індекс забруднення сягає 177 при нормі від нуля до 50. Це "шкідливий" рівень забруднення, причому до "дуже шкідливого" рівня (індекс 200) не вистачає буквально 23 пункти. На Караваєвих дачах, зокрема, в районі вул. Миколи Шепелєва індекс становить 164. Чималим є забруднення на Русанівці (159) та у районі Дарницької площі (156), такий самий показник - у районі вул. Архітектора Вербицького на Харківському масиві.

Якість повітря станом на 10:30 1 березня 2024 року
Якість повітря станом на 10:30 1 березня 2024 року

Також поганою є якість повітря на Виноградарі (156), Сирці (152), подекуди на Подолі. У центрі міста зафіксовано погіршення якості у районі вул. Січових Стрільців (153). На Святошині, у районі Берестейського проспекту, показник сягає 154.

Погіршення якості повітря коментують у КМДА. Там називають рівень забрудненості "високим" і констатують підвищення концентрації пилу. Втім, причини є досить прозаїчними: за містом горять ліси, а над Києвом досить слабкий рух повітря - через що пил просто висить над містом.

"Ймовірна причина тимчасового погіршення стану повітря є комбінованою: пожежі в Київській області та метеорологічні умови (зокрема, дуже низька швидкість вітру), що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря", - зазначили у КМДА.

Також фахівці додають, що перевищення гранично допустимих концентрацій надшкідливих речовин у місті не виявлено. У нормі й радіаційний стан, стверджують у Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Зазначимо, що "червоним" на мапі позначено високий рівень небезпеки - тобто рівень забруднення повітря є шкідливим і виходить за рамки норми. Фахівці радять людям, чутливим до якості повітря, не виходити назовні та штучно обмежити доступ повітря з вулиці до помешкань.

Як саме слід діяти:

  • закрити вікна;
  • обмежити перебування на вулиці;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.

Екологічні біди київської влади: річка "Либідь" та полігон у Підгірцях

Нагадаємо, Інформатор писав, що КП "Плесо" збирається провести реконструкцію гідротехнічних споруд річки "Либідь". На ці потреби у 2024-2025 рр. у бюджеті підприємства передбачено суми у 40, 58 та 55 млн грн. Ще близько 40 млн грн буде витрачено на розчистку русла. Зазначається, що якщо не робити цього, річка може затопити колектори і навколишні території.

Також ми розповідали, що на полігон сміття в Підгірцях планують витратити понад 769 мільйонів гривень. А згодом, як обіцяють у КМДА, полігон взагалі закриється - проте коли саме, достеменно невідомо.

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.